Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Tomb Raider Xbox 360 nu ruleaza in 720p

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Tomb Raider Xbox 360 nu ruleaza in 720p

    Ceea ce ma amuza mereu la o lansare de joc interesanta ca se gaseste mereu un minus, o greseala care sa fie scoasa in fata inainte lucrurilor bune. Asa e cazul si pentru cel mai recent joc din seria Tomb Raider despre care deja pe internet se spune ca nu este chiar HD, vorbim aici de versiunea de Xbox 360 a jocului, ci ruleaza in rezolutia 1024x576. Cel putin asa se intelege de pe forum Beyond3D Forum - View Single Post - Image Quality and Framebuffer Analysis for Available Games *Read the first post* (ce face lumea cu prea mult timp liber la dispozitie).

    Cat de importante sunt pentru aceste detalii?

    yes, X360 1024x576 2xAA and PS3 1280x720 2xAA (with quincunx)
    Attached Images Attached Images tomb_raider_hd.gif

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    exact... pe cine naiba intereseaza asa ceva? de fapt daca stau si ma gandesc, sunt destui graphics whores, pentru care un joc nu este bun daca nu ruleaza in 720p cel putin

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Eu zic ... că screenshot-urile alea, sunt făcute. Prea mici sunt diferențele.

  4. #4 SP
    Member collector's Avatar
    daca nu poate xboxu mai mult .. ce sa-i ceri
    da n-a zis nimeni (parca ) de gta 4 .. ca nu ruleaza pe ps3 in 720 ..

  5. #5 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Ma... Da, ... GTA4 pe PS3 se vede execrabil. Cel putin din punctul meu de vedere. Față de alte jocuri.

  6. #6 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Ma... Da, ... GTA4 pe PS3 se vede execrabil. Cel putin din punctul meu de vedere. Față de alte jocuri.
    Cam exagerezi, eu spun ca se vede chiar bine...

  7. #7 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Se vede o diferenta intre imagini , dar nu se vede chiar atat de rau..
    (offtopic) mie GTA imi merge la 1080i , poate face upscale TVul

  8. #8 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Vă place jocul? Merge bine? Asta-i tot ce contează.
    De mi-ar face și CRT-ul ăsta de doi lei upscaling sau placa video de pe PC, aș ține jocurile �n rezoluții reale și mai mici doar să fie c�t mai fluide și jucabile. Alții n-au ce face și nu sunt neapărat graphics whores, ci chițibușari.

  9. #9 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    @G3ox Si mie la fel imi ruleaza tot 1080i ca nu poate tv mai mult doar la ps3 imi ruleaza in xmb 1080p.

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by collector View Post
    daca nu poate xboxu mai mult .. ce sa-i ceri
    te-ai gandit mult pana sa scrii asta? eu nu cred

  11. #11 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    In toate testele cu incetinitoru si luati pixeli la "bani marunti" 360-ul a iesit mai bine fata de ps3.

  12. #12 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Sunt singurul care nu vede asa mari diferente intre cele doua? Unele sunt mai intunecate, in rest nimic.

  13. #13 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    mai putin si vede Tphase threadu si baga comenturile lui cum ca orice joc pe xbox si ps3 se vede oribil..

  14. #14 SP
    Member alalalt's Avatar
    Tomb Raider Underworld mi s-a parut un joc foarte bine realizat. Am reusit sa-l termin ieri. Pana la urma nu conteaza grafica cat conteaza celelalte elemente, desi trebuie sa recunosc ca sunt putin dezamagit de faptul ca nu poate fi redat in HD..

  15. #15 SP
    Member St Mael's Avatar
    Jocul ar putea fi randat lejer in HD, asta nu e decat rezultatul datorat unor oameni incompetenti, lenesi sau pur si simplu prosti. TRU este un joc submediocru din punct de vedere tehnic si, din cate am vazut eu, este primul joc care ruleaza la rezolutie mai mica pe 360 decat pe PS3. Cred ca in cazul tuturor multiplatformelor aparute pana acum, daca nu au rulat la aceeasi rezolutie nativa, 360-ul a fost intotdeauna consola care le-a rulat la rezolutie mai mare. Asta cam spune tot despre competenta acestor producatori.

  16. #16 SP
    Member weriwulf's Avatar
    ...banuiesc ca aici iar incepe vesnicul razboi...360 vs PS3...

  17. #17 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    eu spun sa nu... fanboys, pastrati-va textele pentru voi... tphase, pastreaza-ti in curtea personala noroiul pe care il tot arunci peste console

  18. #18 SP
    Member collector's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    te-ai gandit mult pana sa scrii asta? eu nu cred
    eram ironic

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Make love, not war

  20. #20 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si nici nu e prima data. Parca la COD4 s-a scris la fel daca nu ma insel. Tot felul de indivizi de pe forumuri care scot cate o bomba din asta: "Jocul X este SD" .. bla bla.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Licitatie: Tomb Raider - Xbox 360 By Mihail in forum Licitatii
    Replies: 41 Last Post: 28-07-2014, 12:37
  2. Replies: 0 Last Post: 01-04-2013, 07:42
  3. Licitatie: Tomb Raider Underworld Xbox 360 By MonkY in forum Licitatii
    Replies: 12 Last Post: 19-06-2009, 18:01
  4. Replies: 3 Last Post: 28-01-2009, 06:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts