Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Kojima lucreaza la doua noi jocuri!

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Kojima lucreaza la doua noi jocuri!

    Potrivit Famitsu, Hideo Kojima a inceput lucrul la inca doua jocuri. Daca primul va fi produs in stilul clasic, cel de al doilea va fi axat pe publicul de peste ocean, iar Kojima va colabora pentru acest proiect cu firme importante de pe piata din SUA, dorind sa ofere jucatorilor o experienta mult mai antrenanta si sa faca titluri mai bune in viitor. Eu unul vreau sa aflu cat mai repede ce subiect vor avea jocurile respective!
    Attached Images Attached Images 926596_20080613_screen014.jpg

  2. #2 SP
    Member leggollas11's Avatar
    nu prea au ce alte subiecte sa aiba jocurile lui Kojima inafara de vreo teorie a conspiratiei sau vre`o poveste mitologica tipic japoneza (soare, luna, s.a). Sper sa fie o alta conspiratie bine gandita, ca la astea se pricepe mai bine

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Eu sper sa fie un nou joc din seria MGS sau ceva in acest gen

  4. #4 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    sper sa apara pe Xbox.....

  5. #5 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    sper sa iasa pe ambele console

  6. #6 SP
    Banned nurv's Avatar
    Sper sa iasa numai pe PC, sa vedem si noi odata grafica pe care o are Kojima in cap cand face jocurile astea, sa nu-l mai aud cat e el de limitat si cat a taiat din grafica. Sunt curios daca nu ar avea limitarile hardware ale consolelor ca impediment principal, cum ar arata grafica care o gandeste el.

  7. #7 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    NU cred ca va iesi de loc pe pc pentru ca ar fi un risc prea mare din 2 motive :
    1 din cauza piratarii excesive
    2 din cauza ca cerintele pentru pc vor fii prea mari , va avea o soarta la fel ca si Crysis , adica abia va vinde destule unitati sa acopere cheltuielile

  8. #8 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    tphase, m-am tot abtinut sa raspund la posturile tale, daca asta e placerea ta, calitate grafica, n-am nimic. Dar de aici pana la a afirma intr-un alt topic ca MGS 4 are o grafica mizerabila e un drum lung, e drept ca pe PC se poate obtine o grafica ceva mai buna decat pe console, dar in niciun caz o diferenta asa de mare incat sa ti se para oribila varianta de console. Din curiozitate m-am uitat si eu pe: Xbox 360 Vs. PlayStation 3 Graphics Comparison: Now With PC! - Features at GameSpot si nu mi se pare DELOC justificata diferenta de pret dintre un PC high end care sa ruleze jocurile din acea comparatie la calitate prezentata in poze si o consola.

  9. #9 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    interesant , abia astept sa vad la ce joc lucreaza

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Uziwood ai sarit prea repede la gatul omului insa nu cred ca i-ai interpretat argumentul asa cum trebuie.
    Kojima e un laudaros care nu mai incape in pielea lui. Si deja da prin afara si din PS3. Tot timpul s-a plans ca e constrans si limitat.
    Aici nu mai are nici o legatura cu razboiul console vs. PC.
    El a spus doar ca ar vrea sa-l vada pe Kojima sa faca un produs fara sa se mai declare limitat de platforma pe care lucreaza. De bine, de rau... PC-ul ii poate oferi o capacitate nelimitata de extindere.

    Putea sa spuna Kojima ca PS3-ul il limiteaza la sunet. Tphase posta cum ca el ar vrea sa nu-l mai vada pe Kojima limitat si sa aiba sunet de calitate.

    Tu ce faceai? Sareai la gatul lui ca numai sunetul conteaza la un joc? De data asta chiar ai fost in plus.

  11. #11 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Uziwood ai sarit prea repede la gatul omului insa nu cred ca i-ai interpretat argumentul asa cum trebuie.
    Kojima e un laudaros care nu mai incape in pielea lui. Si deja da prin afara si din PS3. Tot timpul s-a plans ca e constrans si limitat.
    Aici nu mai are nici o legatura cu razboiul console vs. PC.
    El a spus doar ca ar vrea sa-l vada pe Kojima sa faca un produs fara sa se mai declare limitat de platforma pe care lucreaza. De bine, de rau... PC-ul ii poate oferi o capacitate nelimitata de extindere.

    Putea sa spuna Kojima ca PS3-ul il limiteaza la sunet. Tphase posta cum ca el ar vrea sa nu-l mai vada pe Kojima limitat si sa aiba sunet de calitate.

    Tu ce faceai? Sareai la gatul lui ca numai sunetul conteaza la un joc? De data asta chiar ai fost in plus.
    Mie mi se pare ca ar fi mai limitat daca ar trece pe PC , acolo nu poti sa te bazezi ca fiecare are un drive Blu-Ray si nu poti sa optimizezi jocul ca sa mearga perfect pe hardware-ul din PC.

  12. #12 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Reciteste-mi te rog prima propozitie pe care am scris-o, pur si simplu aici mi-a venit sa scriu postul. Sa nu se inteleaga gresit, n-am nimic cu tphase, chiar il respect pentru ca stie el ce stie in materie de calculatoare, overclocking & stuff, dar uneori nu il inteleg deloc, o perioada e foarte multumit de consola, dupa care isi schimba repede parerea, iar dupa un timp ajunge iar la gandirea pozitiva fata de console.

    Ar fi absurd sa neg puterea unui PC, dar in momentul de fata consolele impun standardul in majoritatea genurilor de jocuri.

  13. #13 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Nu megaherzii din calculatoare impun limitele, ci motoarele de dezvoltare. Si cum a spus G3ox, nu poti sa faci un joc pentru un calculator de 10000 de dolari.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Epic Games lucreaza la cinci jocuri noi By Mika in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 17-08-2011, 09:46
  2. Doua jocuri noi pentru Kinect la E3 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 02-06-2011, 09:53
  3. E3 2010: Kojima lucreaza la ceva nou By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 15-06-2010, 21:32
  4. Bizzare lucreaza la 2 jocuri noi By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-03-2010, 22:45
  5. Replies: 22 Last Post: 06-06-2009, 11:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts