Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Titan - noul joc Blizzard

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Titan - noul joc Blizzard

    In cadrul evenimentului VGA 2010 a fost confirmat noul proiect Blizzard, intitulat Titan. Frank Pearce nu a facut decat sa confirme pentru Destructoid exista acestui proiect, fara sa ofere prea multe detalii. La momentul actual stim ca Titan va fi un MMO next-gen, ramane de vazut daca acesta va ajunge si pe console. WoW, primul MMO facut de Blizzard, reprezinta actualul etalon in acest gen, jocul pe care toata lumea incearca sa-l depaseasca. Sa vedem daca Titan va ridica standardele.
    Attached Images Attached Images blizzard-logo.gif

  2. #2 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Sa vedem ce iese.

  3. #3 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by pIDGEI View Post
    Sa vedem ce iese.
    Postul tau este de o fascinatie pura si halucinanta. Atat de simplu, si totusi atat de expresiv.

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Orice va iesi, va fi mai bun decat daca nu ar fi iesit, si mai prost decat daca iesea doar la momentul potrivit; dar de iesit tot iese sigur.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul sper sa fie plasat intr-o lume gen Starcraft... pentru ca pe partea "mitica" au deja WoW-ul. Adica eu sper la un fel de Mass Effect dar cu multiplayer

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Sa inteleg ca vrei un raid cu Zeratul vs. Kerrigan?xD

  7. #7 SP
    Junior Member robbyy10's Avatar
    Foarte buna ideea lui Monky,dupa Warcraft a aparut World of Warcraft.De ce nu ar aparea si World of Starcraft

  8. #8 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Cred ca mai bine ai spune Universe of Starcraft/Cosmos of Starcraft.

  9. #9 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Sper sa aiba o grafica mai matura, daca o sa fie tot MMO sper sa nu se foloseasca de aceeasi tehnica ca si wow si sa arate atat de cartoony.

  10. #10 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Blizzard Mike Morhaime said, "We are working on a second MMO. We're thinking of it as sort of a next-generation MMO. It's not a sequel to World of Warcraft - we want to do something a bit different."
    "We're not trying to replace World of Warcraft. We think that World of Warcraft can continue co-existing with our new MMO and some people might prefer the new one, some people might still prefer to play World of Warcraft."

    concluzia? nu cred ca ar trebui sa va asteptati la ceva hardcore SF, ci va fi orientat tot spre fantasy.

  11. #11 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Warcraft and WoW PWNS ! fanboy here

  12. #12 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Sper sa aiba o grafica mai matura, daca o sa fie tot MMO sper sa nu se foloseasca de aceeasi tehnica ca si wow si sa arate atat de cartoony.
    daca o sa arate ca in jocurile cu grafica cea mai tare, imagineaza-ti cati jucatori o sa aibe...(nu multi, pentru ca nu toti au calculatoare de ultima generatie).

  13. #13 SP
    Member Solozaur's Avatar
    N-am zis grafica tare, am zis grafica matura - unde un castel arata ca un castel adevarat nu ca unu dinala in care sar copii in parcul de distractii.

  14. #14 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    eu unul sper sa ramana in genul fantasy ... nu ma supar daca nu va fi asa pt ca totusi e Blizzard , chiar daca e vazuta de unii ca fiind o fundatie a raului menita sa smulga banii din buzunarele oamenilor nimeni nu poate nega faptul ca e una dintre cele mai profesionale si talentate companii in industrie , noi sa fim multumiti ca lucreaza si sa ne rugam ca acesta sa fie deasemenea si primul pas in domeniul consolelor pt ei ...

  15. #15 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    nu sunt sigur,dar am inteles ca ar mmo fps

  16. #16 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stai ca vine Guild Wars 2 si din cate am vazut va fi extrem de diferit fata de mmo-urile din ziua de azi (fara chestii gen du-te aduna nspe plante si omoara npse chestii de acelasi fel), ci iti vei putea pune amprenta pe universul GW, vor fi evenimente care se vor intampla o singura data si nu la fel pt fiecare jucator in parte... chestii pe care le uram la WoW si restul mmo-urilor. Daca Blizz nu vine cu ceva nou si merge pe acelasi concept ca pana acum, isi vor lua teapa. But we'll wait n see

  17. #17 SP
    Member i.gamer's Avatar
    Inca un MMO de la Blizzard?Eu personal nu sunt de acord,deoarece vor neglija WoW-ul care este pe departe cel mai bun MMO pt PC(si asa va ramane,Guild Wars si altii isi fac sperante desarte ).Dar sa vedem ce-o iesi,sper ca NU va fi fantasy

  18. #18 SP
    Member kaoru's Avatar
    Blizzard are deja atatia bani facuti din WOW incat sincer chiar nu prea conteaza ce mai scoate.
    Se chinuie multi sa depaseasca WOW ca record financiar, insa cred ca sunt cateva jocuri care l-au depasit demult din alte puncte de vedere.
    MMO-uri sunt (on sau in lucru) gramada insa nu pe partea occidentala, ci mai degraba pe cea asiatica; vezi Lineage, Aion, si mai ales T.E.R.A. The Exiled Realm of Arborea sau Blade and Soul. Sa nu mai forbesc de Final fantasy (XI si XIV online).
    Cand se 'impute' treaba, spuf mai arunca un patch...acum s-a marit echipa, odata cu schimbarile facute dupa ce echipa veche a disparut de tot, s-au gandit ca ar fi cazul sa mai scoata un titlu nou...sa vedem ce or sa faca in contextul triadei Star Craft, Diablo, WOW ...ma indoiesc ca ceva mai bun, dar poate sunt eu prea sceptic.
    Poate iese si D3 candva...sa il apuc si eu nu numai nepotii mei.

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 62 Last Post: 28-03-2014, 11:55
  2. Overstrike, noul joc al celor de la Insomniac By Tudoran in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 10-06-2011, 07:23
  3. Nail'd - noul joc Techland By erik95 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 24-04-2010, 20:55
  4. Noul joc Sonic By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-09-2009, 23:48
  5. Noul joc de la Rockstar Games By G3ox in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 08-05-2009, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts