Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Vanzari bune pentru jocurile de PS3

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Vanzari bune pentru jocurile de PS3

    Ultimele statistici pe acest an ne arata faptul ca Playstation 3 o duce mai bine decat cred unii si avem astfel cifre record la titlurile exclusive pe platforma de la Sony. Cel mai bun joc pe partea de multiplayer, Resistance 2, a vandut 1 milion de exemplare in toata lumea, iar inovatorul platformer Little Big Planet a ajuns la scorul de 1.5 milioane de unitati. Sa speram ca si in 2009 vom avea parte de jocuri cel putin la fel de bune ca anul acesta.
    Attached Images Attached Images 944521_20081105_screen009.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu inteleg cum adica "cifre record". De ex. GeoW2 a vandut mai bine decat LBP si R2 la un loc..

    LE: Mersi GeOKeR; scuze pt. neintelegere.

  3. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai probabil cifre record pentru tabara PS3, nu cred ca in acea fraza a inclus si vanzarile de pe celalte console odata ce e vorba de jocurile celor din tabara sony
    A mentionat ca este vorba de jocurile exclusive Oricum nu imi place cifra de la Resistance 2... mult prea mare dupa mine.
    LE: Np

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Eu unul cred ca sunt foarte mici atat la R2 cat si la LBP, mai ales LBP.

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    La LBP sunt de acord, cam mici. Dar din ce am mai vazut pe net se zvoneste ca ar fi in crestere mai ales de sarbatori acu. Insa R2 pe mine nu ma impresionat deloc, mi s-a parut slab in beta si cred ca nu prea merita vanzarile alea care probabil sunt datorate hype-ului in mare parte.

  6. #6 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Nu inteleg cum adica "cifre record". De ex. GeoW2 a vandut mai bine decat LBP si R2 la un loc..

    LE: Mersi GeOKeR; scuze pt. neintelegere.
    Daca te ei dupa vgcharts atunci geow 2 a vandut mai multe copii decat toti locuitori planetei, poate micro spune adevaru, este un joc bun anyway,dar nu cel mai bun anu asta si cred ca america a cam facut 80% din sales.Atata timp cat un joc are 1 mil de oameni pe multiplayer este numai bun

  7. #7 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Metal Gear Solid am citit ca a vandut 1,3 milioane de copii in primul weekend al lansarii , trebuie sa fi vandut cel putin 2,5 pana acum...

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Eu stiu ca 3-4 milioane s-au vandut pana in prezent.

  9. #9 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    cam putin a vandut LBP ,iar despre R2 sunt de acord cu GeOKeR

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mi se par vanzari destul de slabe.Adica LBP doar 1,5mil.Resisstance 2 a vandut destul de bine avand in vedere ca a trecut doar o luna de la lansare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 09-02-2011, 06:11
  2. Enslaved: review-uri bune, vanzari proaste By Mika in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 08-02-2011, 14:09
  3. Kinect are vanzari foarte bune By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-12-2010, 22:45
  4. Replies: 0 Last Post: 05-11-2010, 21:14
  5. Jocurile in Top la vanzari By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 16-10-2010, 12:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts