Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 159

Thread: PSP 2 (alias NGP) a fost dezvaluit oficial

  1. #41 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    Mai avea putin si creau ceva perfect....ps2 compatibility.
    Daca scoate backward compatibility dupa catva timp ca la ps3 tot aia-i lol.
    Si mie mi se pare mult 2000 da' totusi de ce nu avand in vedere ca telefoanele costa 3-4 mii de lei ?

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    La 399EUR nu o sa cumpere nimeni. Cred ca e cel mai mare pret din istorie pentru o consola portabila. Mi se pare exagerat, oricat de mult mi-ar placea noul PSP2, tot exagerat e. 20 de milioane cum ati zis voi a fost pretul cu care mi-am luat eu PS3 in 2007. PS3, nu PSP. Daca asta e pretul la care se va lansa nu-l voi lua in primul rand pentru ca pretul e o bataie de joc.
    Intotdeauna pretul de lansare e mai mare... Nu te obliga nimeni sa cumperi din start. Oricum, pe principiul tau de mai sus, iPhone 4 si iPod Touch-urile din ultima generatie nici nu se mai vindeau. Si uite ca o duc bine merci. De iPad nici nu mai vorbesc... Dar... asa e romanul. Si strugurii tot acri sunt

  3. #43 SP
    Member AVoF's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Daca scoate backward compatibility dupa catva timp ca la ps3 tot aia-i lol.
    Si mie mi se pare mult 2000 da' totusi de ce nu avand in vedere ca telefoanele costa 3-4 mii de lei ?
    Nu prea ar avea cum...nu exista butonul R2.Ar putea sa-l implementeze in touchpadul de pe spate sau pe ecran (ceva de genul The PlayStation Suite: PS1 games and a game store for all Androids - GSMArena.com news) dar nu ar mai fi la fel de practic.De putut se poate, vointa sa fie doar.

  4. #44 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Problema cea mai mare o sa fie alta. Nu o sa se vanda bine. Atunci, nu o sa se faca multe jocuri pentru consola pentru ca nu are cine sa joace jocurile si developerii nu sunt motivati sa faca jocuri pentru consola asta. Si daca cumperi consola si o sa dai multi bani pe ea, nu o sa ai ce sa joci. In plus de asta, Iphone 4 e telefon. Un pret de 2000RON pt un PSP Phone e ok, e langa competitie, dar un PSP2 trebuie sa fie apropiat de un Ipod Tocuh si nu de Iphone 4.

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Un pret de 2000RON pt un PSP Phone e ok, e langa competitie, dar un PSP2 trebuie sa fie apropiat de un Ipod Tocuh si nu de Iphone 4.
    Fara suparare... dar te contrazici singur. iPod Touch imediat dupa lansarea in US costa la noi chiar mai mult de 2.000 RON. Si nu avea nici OLED de 5", nici GPS, nici datele tehnice de la PSP2... Si sorry, dar nu... nu poti sa compari PSP2 cu iPod Touch. Recunosc ca eu ma joc mai mult pe iPad, iPhone 4, iPod Touch decat ma joc pe PSP... insa PSP-ul meu a imbatranit si se simte. PSP2 vine sa acopere exact zona in care a pierdut. Mobile gaming. That's all

  6. #46 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Foarte tare. Il asteptam de cam mult timp, plus ca mai durea cam 1 an pana apare....
    Uncharted mobile .......
    Si acum....carcotasul din mine
    1. Iphone-ul are ecran mai bun (stiu ca e vb de performanta din jocuri)
    2. Nu e cam mare consola? Sau poate doar ma insel eu....
    3. MEGA CARCOTEALA: pacat ca nu au bagat SGX543MP8 - cred ca asa ar fi rezolvat si punctul 1 (dar ar fi 'rezolvat' mai ales pretul)

  7. #47 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Cum sa nu coste atat, cand Nintendo 3DS, principalul sau rival, costa tot peste 200 de euro. Sony are de pastrat o marca premium, totusi...

  8. #48 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si uitati un lucru, este scump pentru noi, dar credeti-ma sunt destui oameni care ar da acei bani pentru un device cu o asemenea tehnologie , worldwide

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    iPod Tocuh la lansare, de 16GB, a fost exact 1540 RON. Am si factura la el. Nu cred ca sunt multi care o sa dea 2000 doar pe o consola. Nintendo o sa se vanda din nou mai bine din cauza pretului cel mai mic de pe piata. Si nu doar romanii se uita la bani, toata lumea se uita. Si pe Nintendo sunt si vor fi mai multe jocuri. Singurul lucru care ma deranjeaza pe mine este faptul ca Sony face ca si la lansarea PS3-ului si o sa aiba cel mai mare pret cu cel mai putin software. Sper sa ma insel

  10. #50 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    s-a anuntat data de lansare ?

  11. #51 SP
    Member theste99's Avatar

  12. #52 SP
    Manager paul's Avatar

  13. #53 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  14. #54 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    tipic, bine ca nu o sa ceara extra si pentru cel de-al doilea analog stick...

  15. #55 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Desi nu-mi plac handheld-urile (in mare parte pentru ca nu unde sa le folosesc), NGP (sau PSP2) imi place. Sper doar ca jocurile mentionate pana acum sa fie disponibile in primul an de la lansare, pentru ca altfel nu-si prea merita banii in 2011/2012.

  16. #56 SP
    Member liviu15's Avatar
    Pare destul de reusit , intradevar au finalizat prea repede proiectul avand in vedere ca o sa apara la sfarsitul anului , deci nu cred ca pupam noi vre-una anul asta , pana atunci tehnologia mobilelor e posibil chiar sa ajunga la nivelul acestui psp , avand in vedere ca deja avem Cortex A9 dual core de 1ghz , 1gb ram , nvidia tegra 2 , filmare si redare 1080p , ecran de aceeasi dimensiune si rezolutie ( toate la motorola atrix 4g) si altele asemanatoare de apar in primul trimestru al anului , deci pana in 2012 sigur vor mai evolua , in schimb pentru NGP isi vor da developerii interes si vor scoate jocuri care nu se vor regasii niciodata pe un telefon. Nu vad necesitatea gps-ului doar pentru a mari pretul , dar are potential iar ideia cu touchpad-ul la spate pare o idee inovativa si cred ca va fi bine primita de unele jocuri , macar sa fi pus SGX543MP8 , nici macar nu pun cel mai bun gpu al momentului avand in vedere ca va fi depasit si asta pana la aparitie.
    Oricum este aproape perfect dar trebuia si un gpu care sa nu arate tot ce stie de la inceput , ci sa faca fata evolutiei grafice mai multi ani nu doar primul. Oricum cu siguranta o sa strang bani pentru el si degeaba va plangeti ca e pretul mare la lansare dar totusi nu mi se pare un pret exagerat pentru dotarile de le are si ce face , si statil linistiti ca se va vinde foarte bine , pasionatii de jocuri si-ar vinde actuala generatie de console pentru ea , si eu as face la fel.

  17. #57 SP
    Senior Member tray's Avatar
    cate generatii vor mai trebui sa treaca pana o consola sony va rula ps2?

  18. #58 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai atata timp cat se mai vinde PS2...

    PS:stiu ca era ironica intrebarea

  19. #59 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    iPod Tocuh la lansare, de 16GB, a fost exact 1540 RON.
    Vorbeam de varianta de 32GB (orice este mai jos pt. mine e prea putin spatiu)... Oricum iar te lovesti singur... spunand ca merita 1540 RON un iPod Touch, dar ca un device de n ori mai evoluat/performant si cu extra functii nu ar merita 2000 RON. Hotaraste-te totus. 500RON sunt totusi 3 jocuri...
    Mi se pare normal. Poate unii nu vor 3G si GPS...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    tipic, bine ca nu o sa ceara extra si pentru cel de-al doilea analog stick...
    Tipic... haters gonna hate...

  20. #60 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Inteleg toata bucuria pentru PSP2 dar azi am suferit o mare dezamagire. PlayStation Suite e o porcarie marcabra. Avand in vedere ca PSP2 va avea suport pe flash cards pentru jocurile noi si backwards compatibility pentru jocurile de PSP (cele 20 de jocuri care ma intereseaza sunt deja acolo) e o veste imbucuratoare.
    Dar inca nu mi-am revenit dupa gustul amar lasat de "revelatia" PlayStation Suite care este.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 05-09-2014, 01:31
  2. Replies: 1 Last Post: 11-06-2011, 09:39
  3. Saints Row 3 a fost anuntat oficial By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 04-03-2011, 22:41
  4. Psp 2 - ngp By claudiutk in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 27-01-2011, 22:39
  5. Coverul pentru Gran Turismo 5 a fost dezvaluit By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 07-01-2010, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts