Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Homefront amanat... putin.

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Homefront amanat... putin.

    Stiti ce omoara vanzarile unui joc mai repede decat un review prost? Un alt joc mai bun lansat in aceeasi zi. Desi THQ nu au confirmat acest lucru drept motiv, compania a amanat lansarea jocului Homefront cu o saptamana. Astfel, in loc de 8 Martie, jocul va fi lansat pe 15 Martie. Well, nu stiu cui i-ar place sa se bata pentru vanzari cu Dragon Age II care se va lansa pe 8 Martie, mai ales ca jocurile vor fi lansare pe aceleasi platforme: PC, PlayStation 3, Xbox 360.
    Attached Images Attached Images 1291392765.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Jocul asta o sa fie fail. Frontlines, facut de aceeasi producatori, a fost mediocru, iar lansarea noului joc este intr-o perioada prea aglomerata (shootere foarte bune in Februarie, in Martie se lanseaza Crysis 2 si Dragon Age 2...).

  3. #3 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Jocul asta o sa fie fail. Frontlines, facut de aceeasi producatori, a fost mediocru, iar lansarea noului joc este intr-o perioada prea aglomerata (shootere foarte bune in Februarie, in Martie se lanseaza Crysis 2 si Dragon Age 2...).
    Frontlines a fost chiar bun cand a aparut. Daca tu l-ai jucat cativa ani mai tarziu, ai avut cu ce il compara si bineinteles ca ti s-a parut slab.
    Sa vedem ce zic review-urile.

  4. #4 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Daca esti pasionat de shootere(homefront), iar in aceasi zi apare un RPG(dragon age), nu vad cu ce i-ar afecta asta pe fani shooterelor(implicit vanzarile jocului respectiv). Dragon age e un titlu mare si probabil vor exista ceva dubi superficiale referitor la jocul prioritar,dar cu o amanare de doar o saptamana nu vor rezolva mare lucru la capitolul vanzari.Deci, parerea mea, e irelevant modul in care ai prezentat stirea,multumim totusi pentru informatii!

  5. #5 SP
    Member amidacos's Avatar
    Quote Originally Posted by makiaveliproject View Post
    Daca esti pasionat de shootere(homefront), iar in aceasi zi apare un RPG(dragon age), nu vad cu ce i-ar afecta asta pe fani shooterelor(implicit vanzarile jocului respectiv). Dragon age e un titlu mare si probabil vor exista ceva dubi superficiale referitor la jocul prioritar,dar cu o amanare de doar o saptamana nu vor rezolva mare lucru la capitolul vanzari.Deci, parerea mea, e irelevant modul in care ai prezentat stirea,multumim totusi pentru informatii!
    Majoritatea gamerilor joaca de toate , si shootere si RPG-uri . Si , sincer , decat sa imi iau un joc care deabia a aparut , nu prea stiu ce si cum , mi-as lua Dragon Age 2 , la care stim la ce sa ne asteptam .

  6. #6 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Quote Originally Posted by amidacos View Post
    Majoritatea gamerilor joaca de toate , si shootere si RPG-uri . Si , sincer , decat sa imi iau un joc care deabia a aparut , nu prea stiu ce si cum , mi-as lua Dragon Age 2 , la care stim la ce sa ne asteptam .
    Daca ai jucat Frontlines:fuel of war care dupa cum bine spune Krusht a fost un joc chiar foarte bun,sunt sigur ca nu ai mai fi sceptic in privinta acestuia(Homefront) care din ce am vazut eu promite.Eu personal am sa le joc pe ambele dar Homefront va avea prioritate!!!

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by makiaveliproject View Post
    Daca esti pasionat de shootere(homefront), iar in aceasi zi apare un RPG(dragon age), nu vad cu ce i-ar afecta asta pe fani shooterelor(implicit vanzarile jocului respectiv). Dragon age e un titlu mare si probabil vor exista ceva dubi superficiale referitor la jocul prioritar,dar cu o amanare de doar o saptamana nu vor rezolva mare lucru la capitolul vanzari.Deci, parerea mea, e irelevant modul in care ai prezentat stirea,multumim totusi pentru informatii!
    Cum a spus si amidacos inaintea mea, majoritatea joaca mai multe genuri de jocuri. Eu, de exemplu, care sunt fan shootere si cei care ma cunosc pot confirma, mi-as lua Dragon Age II pentru ca stiu de ce sunt capabili BioWare si am incredere in ei.

  8. #8 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Cum a spus si amidacos inaintea mea, majoritatea joaca mai multe genuri de jocuri. Eu, de exemplu, care sunt fan shootere si cei care ma cunosc pot confirma, mi-as lua Dragon Age II pentru ca stiu de ce sunt capabili BioWare si am incredere in ei.
    OK iti respect decizia!! Dar de curiozitate daca aparea Killzone 3 in aceasi zi cu Dragon Age 2 !! Pe care l-ai fi cumparat?

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Am Xbox 360.

    Dar pentru a-ti raspunde totusi, cred ca as merge pe Killzone 3 pentru MP. Un fan inrait de RPG-uri ar merge pe DA2 si all aroung gamers s-ar imparti intre jocuri. Putini le-ar cumpara pe amandoua deodata. Si de aici ar rezulta vanzari mai mici pentru ambele jocuri, ceea ce vroiam sa evidentiez.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Homefront: The Revolution amanat pentru 2016 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 19-03-2015, 16:56
  2. Homefront By Nash in forum Console Club
    Replies: 97 Last Post: 13-03-2012, 20:51
  3. Homefront By ochiosu in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 15-01-2012, 16:04
  4. Homefront Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 16 Last Post: 28-07-2011, 23:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts