Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Playstation 2 - 150 de milioane de unitati vandute

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Playstation 2 - 150 de milioane de unitati vandute

    Playstation 2 a depasit pragul celor 150 de milioane de unitati vandute, informatia fiind confirmata de oficialii SCE. In cei 10 ani de existenta, PS2ul a fost "gazda" unor jocuri extraordinare precum Gran Turismo, Grand Theft Auto, God of War, Final Fantasy, Prince of Persia, Tekken sau ICO/SotC. In ciuda varstei, PS2ul primeste si in prezent titluri noi, iar vanzarile nu sunt deloc dezamagitoare.
    Attached Images Attached Images ps2.jpg

  2. #2 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Sunt si eu un fost owner al unui PS2. Mi-a adus numai bucurii! lol E o consola foarte buna, si acum imi amintesc noptile de God Of War si Ben 10 (pentru ca era in 2 lol). Nu o voi uita niciodata.

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Nu o voi uita niciodata.
    Amin to that . A fost cea mai tare consola pe care am pus mana vreodata. Prima consola pe care am cumparato din banii mei, prima care mia mancat zeci si sute de nopti jucandu-ma God of War, SotC, Okami si Final Fantasy X/XII.

    Consola pe care am aflat si eu cat de horror pot fi adevaratele jocuri horror (cele care m-au facut pe mine si pe colegii mei sa urlam ca niste fetite ... vezi Fatal Frame 2 si dupaia mai vorbim).

    Consola pe care am dat cele mai multe meciuri "cu batai". Consola pe care am inceput niste serii de jocuri de care azi nu ma pot despartii (God of War, Final Fantasy, Burnout, Devil may cry si multe altele).

    Consola pe care am experimentat zeci de alte chestii pt prima data si de aceea nu o sa o uit niciodata si o sa o consider ca fiind cea mai buna consola pe care o poate avea un gamer(aici sigur multi o sa ma contrazica, da asta e parearea mea si nimeni nu o va schimba). Lucrul care a facut jocurile de PS2 atat de populare nu a grafica, realismul sau motion controllere... a fost povestea incredibila, atmosfera intalnita si zecile de personaje de-a dreptul memorabile.

    Si de aceea o sa felicit pe cei de la Sony si o sa spun in continuare: Long live the PS2! For some, the ultimate gaming console.

  4. #4 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Asta e prima mea consola si sunt foarte multumit de ea.Grafica este chiar buna,jocuri nu duc lipsa plus ca o am modata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 12 Last Post: 03-05-2015, 01:16
  2. Xbox 360: 70 de milioane de unitati vandute By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 25-10-2012, 10:35
  3. FIFA 2011 - 2.6 milioane de unitati vandute By Daniel in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 18-10-2010, 16:19
  4. Fifa 10: aproape 10 milioane de unitati vandute By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 10-02-2010, 18:43
  5. Xbox 360 - 30 de milioane de unitati vandute By consol3 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 29-05-2009, 12:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts