Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Battlefield 3: Noi detalii si noi poze

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Battlefield 3: Noi detalii si noi poze

    Revista germana Gamestar a luat propriul lor interviu cu DICE in legatura cu noul Battlefield 3, si au lansat niste poze intre timp. Nu se stie daca acestea sunt poze in-game sau pre-rendered, dar arata ca si cum ar trebui sa arate Battlefield 3. Pozele vin de la scanarile unui fansite Battlefield 3 german numit Battlefield-Inside, si revista este programata sa fie lansata maine. Pozele par sa fie din campania single-player a jocului.

    In alte stiri, DICE si-a avertizat rivalii din spatiul military shooter ca aduc Battlefield 3 "sa castige", si a acuzat pe alti competitori ca nu au prea multe sanse sa ii intreaca. In aceasta dupa amiaza, studioul a lansat un trailer ce reprezinta gameplay din joc, ce a si umplut deja internetul cu comment-uri pozitive.

    S-au confirmat de asemenea si planurile pentru pre-order si o editie limitata a Battlefield 3, care e programat sa se lanseze pe Xbox 360, PlayStation 3, si PC in aceasta toamna. Karl Magnus Troedsson, General Manager al DICE a spus:

    "We are gearing up for a fight and we're here to win. Where other shooters are treading water Battlefield 3 innovates. Frostbite 2 is a game-changer for shooter fans. We call it a next-generation engine for current-generation platforms."
    Executive Producer-ul, Patrick Bach a adaugat:
    "We wanted to create the most immersive and emotionally powerful Battlefield game ever and we needed new technology to deliver on our vision. Battlefield 3 preserves the franchise's signature sandbox style and even brings back classic fan favourites like jets, going prone and 64-player multiplayer on PC."
    Mai jos aveti si mult ravnitele poze despre care va vorbeam.
    Attached Images Attached Images battlefield_3_screenshots_01.jpg battlefield_3_screenshots_02.jpg battlefield_3_screenshots_04.jpg battlefield_3_screenshots_05.jpg battlefield_3_screenshots_06.jpg battlefield_3_screenshots_07.jpg battlefield_3_screenshots_08.jpg battlefield_3_screenshots_09.jpg battlefield_3_screenshots_10.jpg battlefield_3.jpg

  2. #2 SP
    Banned nurv's Avatar
    Sunt in-game dar am impresia ca au fost putin post procesate in Photoshop. Oricum arata nemaipomenit, nu la numarul de poligoane [desi MW2 e mai low poly decat MOH] ci mai ales la texturi, e ceva ireal.

    In poza cu peretele daca scoti oamenii juri ca e fotografie. Ireal cum se vad texturile alea. Speram sa arate cel putin asa si jocul final pe console.

    Parerea mea proprie este ca mare parte din exterioare sunt poze reale prelucrate ca sa arate putin artificial peste care au fost suprapuse layere cu caracterele. Arata cel putin prea ireal decorul ala pentru un joc de consola, nu am vazut niciodata pe PC vre-un demo tehnologic cu setari grafice si rezolutii imposibile pentru console sa arate asa.

    Uitati-va la poza 2, la schelele pentru antenele parabolice, cat de perfect arata, nici o urma de zgrimturi, la distanta aia, ca sa se vada un obiect asa, ai nevoie de rezolutie imensa, filtre serioase de post procesare si antialiasing foarte mare. Nu cred sincer ca imaginea aia e posibila pe o consola. Spre comparatia penultima poza, aia e ingame, cat de zgrimturoase sunt liniile de curent care se afla la mult mai mica distanta. Iar poza 5, peretele ala nu arata a perete randat toata ziua. Arata mai artificial arma care e in plan apropiat decat peretele care e in plan departat.

  3. #3 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Toate pozele sunt IN GAME, NIMIC nu a fost retusat!

  4. #4 SP
    Junior Member Frostmeystr's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    Toate pozele sunt IN GAME, NIMIC nu a fost retusat!
    Cine stie , stie !

  5. #5 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Eu zic ca nu sunt retusate. Si BC 2 arata foarte bine ca grafica, mai ales ultimele harti incluse.

  6. #6 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Pe asta sigur il iau!!!

  7. #7 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Pe asta sigur il iau!!!
    Ai de asteptat

  8. #8 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Ce scanuri din revista ca pozele astea sunt luate din trailer ... sunt stop cadru din trailer.


  9. #9 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Am vazut si eu trailerul, acum cine stie, poate le-au scanat astia inainte de aparitia lui si au aparut odata cu el, oricum, cred ca se inteleg mai bine pozele decat trailerul

  10. #10 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Daca alea sunt poze ingame... arata bestial

  11. #11 SP
    Banned nurv's Avatar
    Apoi dragu mosului, si asta a trailer, Craisis 2:

    http://www.youtube.com/watch?v=34QMA...mbedded#at=130

    Da' nu arata nici pe PC cu quad sli de GTX 580 ashe... sa nu mai vorbim de versiunea de consola pentru care diferenta e de la cer la pamant fata de cum arata pe televizor si cum arata in clipul de mai sus.

    Foarte putin probabil sa arate in versiunea de consola ca in acel trailer [si Craisis, si Batltlefield-ul in cauza]. Foarte, foarte putin probabil. Cladirile si NPC-urile au antialiasing foarte mare pe ele iar texturile sunt de rezolutie imensa in pozele alea din primul post [vb de B3].

  12. #12 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Tphase aminteşte-ţi de primele trailere din crysis 1, cele cu gameplay şi cum a arătat produsul final Stai liniştit, pe console (probabil nici pe PC) nu va arăta at�t de bine.

  13. #13 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Tphase aminteşte-ţi de primele trailere din crysis 1, cele cu gameplay şi cum a arătat produsul final Stai liniştit, pe console (probabil nici pe PC) nu va arăta at�t de bine.
    La ala imi era gandul man dar nu mai gaseam trailer-ul. Si in final s-a dovedit ca e un CGI. La fel primul trailer din Killzone 2. Sunt marketing. Ce pot sa iti spun sigur ca la absolut toate jocurile noi, in afara de rezolutia mai mare, antialiasing si eventual zic EVENTUAL texturi mai detaliate, nu exista absolut nici o diferenta intre versiunea de PC si aia de consola.

    Darksiders 2 nu avea optiuni grafice pe PC, NFS Hot Pursuit nu avea setari de antialiasing pe PC dar avea 4xAA pe Xbox 360, MW2 avea locuri unde in 1080p 16xAA Very High avea modele low poly exact ca in versiunea de consola si lista continua. Unde vreau sa ajung - foarte putin probabil sa fie diferente mari de content si texturare intre versiunea de PC si cea de consola, mie mi se pare foarte putin probabil sa arate jocul final asa.

  14. #14 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Tphase aminteşte-ţi de primele trailere din crysis 1, cele cu gameplay şi cum a arătat produsul final Stai liniştit, pe console (probabil nici pe PC) nu va arăta at�t de bine.
    Stai linistit ca ce-ai vazut in trailere in Crysis 2 asa arata si pe PC si pe Console

  15. #15 SP
    Junior Member pescarus07's Avatar
    Baietii de la Dice au promis ca verisunea PC va avea suport DX 11 si va fi ceva ce nu poate fi pierdut, probabil ce vedem acum este aceea versiune, chiar daca si pe console au promis imbanatatiri.
    Best regrads

  16. #16 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    sper din tot sufletul ca varianta de ps3 sa aibe suport move , ar fi foarte dezamagitor daca-l fac fara .

  17. #17 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    psai de capu meu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Skate 2 - 4 poze noi By SpitFire in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 15-01-2009, 21:23
  2. The Godfather II 12 noi poze By Bobby in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 17-10-2008, 11:12
  3. MotorStorm 2: 40 noi poze By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 06-09-2008, 12:53
  4. FF XIII noi poze By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 27-08-2008, 19:26
  5. 3 noi poze din Fallout 3 By Bobby in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-08-2008, 18:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts