Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Fifa 12 va fi dezvaluit luna viitoare

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Fifa 12 va fi dezvaluit luna viitoare

    Fiind unul dintre numerosii fani ai seriei FIFA, in fiecare an in aceasta perioada, caut pe toate siteurile de stiri si forumuri informatii despre noul joc din franciza ce urmeaza sa fie lansat in toamna. Potrivit revistei "Official Xbox Magazine" FIFA 12 va fi dezvaluit in numarul urmator, mai exact pe 9 mai. Va fi prima data cand se vor oferi detalii despre gameplay-ul noul joc si totodata vom afla daca producatorii au ascultat fani si ce imbunatatiri au fost aduse jocului. Un alt lucru interesant este ca jocul se va lansa atat pe NGP cat si pe 3DS.
    Attached Images Attached Images fifa-09_13-09-08_11.jpg

  2. #2 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Anunțurile cu detalii despre lansare �n ceea ce privește FIFA sunt un mod de a conștientiza rapiditatea cu care trece timpul.

  3. #3 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    sper sa introduca si ei uefa cl k au un pas inainte pes la capitolul asta(imi imaginez k este vorba de multi bani la mijloc ptr licienta dar au de unde) eventual 2,3 echipe romanesti...

  4. #4 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Si de a constientiza la aparitia Demo-ului ca jocul in sine este tot un exploit, ca si daca remediaza niste probleme si "overhaul"-uiesc x chestii tot ramane ideea prin care, de multe ori, cel care exploateaza mai bine problemele cu care se confrunta FIFA-ul castiga meciul.
    La inceput aveau o scuza, cum ca poate n-au testat cum trebuie jocul, dar deja bate prea tare la ochi: ei NU VOR sa rezolve exploit-urile si assist-urile caci astfel lumea n-ar mai juca FIFA, plus Marketing-ul tampit de care se prinde si un copil de 6 ani:
    * cand au lansat FIFA 10 si erau intrebati de grafica ei spuneau ca lightning-ul jocului va arata mai bine, cand colo daca bagai DVD-ul de 09 in Consola spuneai ca-i FIFA PS4, ca mai apoi, tocmai din cauza asta, WC 10 sa fie ridicat in slavi pentru grafica mult imbunatatita in comparatie cu FIFA 10. Normal ca WC arata super dupa ce-ti clatesti putin ochii in 10 si vezi gazoanele alea oribile.
    * e interesant ca, cand vorbeau de FIFA 10, nu pomeneau de ping-pong passing desi exista de mai demult, acuma la 11 primul lucru care-l spuneau in interviu era "responding to fan feedback, the most important thing they've asked for was a ping-pong passing fix, so that's why we've developed Pro Passing", care, evident, a fost in mare parte un mega esec. Tot la FIFA 10, se laudau ca portarii vor fi mai agresivi ... sunt asa de agresivi ca-i vezi la 20m de linia portii, daca te antrenezi o ora in Arena situatiile din care inscrii dintr-un lob sunt de 99.9%.
    Cireasta de pe tortul de cacao numit FIFA 10 a fost Manager Mode-ul, cu ale sale "50 de imbunatatiri majore". Au uitat, insa, sa precizeze, ca au introdus si o serie de 70 bug-uri "bonus", dar lasa ca da bine pe carcasa jocului cand citesti. Ce sa mai zic de "Practice Arena", care se regasea in varianta de PS2 inca de pe vremea lui FIFA 04, dar desigur, "responding to fan feedback" s-au hotarat si ei cu 3 ani intarziere sa introduca PA in FIFA NG.
    Pun pariu ca, in primul FIFA PS4 Practice Mode nu va fi inclus, o sa-l bage ei mai incolo cand vad ca nu mai au ce imbunatati si trebuie sa completeze o lista cu improvements ca sa faca reclama buna.
    Acuma, parca vad ca la FIFA 12 tot responding to fan feedback o sa se lege de "L1 + Triunghi", si feature-ul care elimina acesta uriasa problema se va numi "Pro Lofted Through Balling".
    Scuze de aceasta istorisire da nu m-am mai putut abtine.
    Apropo Andrew, stiu ca-ti place mult FIFA 09 si sa-l vezi pe Silva la Valencia, dar ai putea folosi totusi o poza din FIFA 11.
    CLAuDyA: cred ca UCL se afla in continuare in mana KONAMI, slabe sanse ...

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ca sa vedeti cat de mult imi place mie Football-ul romanesc... v-am realizat adevarata coperta a lui Fifa 12. Alaturi aveti si Fifa 11, pentru comparatie
    Attached Images Attached Images fifa_11_real_game_cover.jpg fifa_12_real_game_cover.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member tray's Avatar
    preview fifa 2018

  7. #7 SP
    Member TheSpider's Avatar
    n-am inteles niciodata stirile astea despre fifa...adica toata lumea stie ca apare un demo la inceputul lui spetembrie si jocul la sfarsitul lui spetembrie-inceputul lui octombrie...ma cam lasa rece anunturile lor despre gameplay si alte detalii an de an zicand ca e extraordinar,ca ce schimbari nemaipomenite au facut si jocul e din ce in ce mai praf...

  8. #8 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Nu vreau sa par 'hater' ,dar cum fifa 11 ar fi trebuit sa se numeasca fifa09+2 sigur si acesta isi va castiga titulatura de fifa09+3!! Imi doresc din tot sufletul sa am insel dar EA in ultima perioada nu ne mai "inseala"!!

  9. #9 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nici anul asta nu cred ca vom avea echipe romanesti...n-am avut in 2006 cand au jucat in sferturiile Cupei Uefa...dar acum..cand ne infundam in mediocritate..

  10. #10 SP
    Junior Member Robb1n's Avatar
    fifa e lame , prea multe bugguri mai reusit pessul zic eu

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Robb1n View Post
    fifa e lame , prea multe bugguri mai reusit pessul zic eu
    te rog sa nu starnesti un flame...

  12. #12 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    cred ca o sa fie gen pes 10.

  13. #13 SP
    Junior Member Musste's Avatar
    Mie imi place fifa 11 nu stiu de unde vede lumea atatea probleme. Poate aveti asteptari enorme din start si automat blocati orice lucru bun pe care il are. Oricum diferenta de joc este de la fifa 09 la fifa 11 . Pe PS3 cel putin. Pe PC ii alta lume si xbox banuiesc ca ii la fel cu ps3. Eu is multumit in mare . Managerul ar putea fi mai bun da in rest e ok. Personal PES imi displace, mi se pare urat (ca design per total) si incomod.

  14. #14 SP
    Member carcru's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    cred ca o sa fie gen pes 10.
    Ori glumeşti,ori te �nşeli amarnic.

    Fifa 12 sună promiţător,mai ales după succesul care l-a avut acest engine de fifa "new gen" iesit de la 08 p�nă �n prezent. Eu mă aştept să fie o evoluţie faţă de Fifa 11. Mai ales ca de la Fifa 08 p�nă acum,�mbunătăţesc gameplay-ul mereu.

  15. #15 SP
    Junior Member paul29bn's Avatar
    Fifa tot timpul a fost un joc tare ...cu el am copilarit si cand ma uit acum la acele fifa-uri ma intreb cum de nu vedeam bugurile ? dar dupaea miam dat seama ca nimik nu e deajus ...tot timpul fifa va fi "fifa" nu poate fi ca-n realitate... pes nui mai tare doar ca e altfel gameplay'u (mai special cu ce erai obisnuit) si deaia ti se pare mai fain ... da dupa ceva vreme iti dai seama mai bine care e mai bun.
    Respect EASport pt ce faceti!

  16. #16 SP
    Member Madutzzu14's Avatar
    Prima imagine din FIFA 12.
    Attached Images Attached Images ps3_kaka_run.jpg

  17. #17 SP
    Member carcru's Avatar
    Better watch it here. Better quality,just zoom and you'll see teh beauty.
    Gazonul arată mult mai bine,imo. Sperăm ca fifa 12 să fie la fel de bun pe cum pare.

  18. #18 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Better watch it here. Better quality,just zoom and you'll see teh beauty.
    Gazonul arată mult mai bine,imo. Sperăm ca fifa 12 să fie la fel de bun pe cum pare.
    aha, si tu ti-ai dat seama de acest lucru dintr-o poza special destinata pentru marketing (imi sta pe limba termenul) ce nu are legatura cu jocul si cu grafica din el ... nu sunt poze din joc, ci doar sa le folosesti la prezentare si de ce nu si wp. jocul, din pacate, nu va arata niciodata ca si in aceasta imagine, cel putin nu pe aceasta generatie de console.

  19. #19 SP
    Member carcru's Avatar
    Man,gazonul o să arate aşa,am făcut referire doar la gazon nu şi la kaka.

  20. #20 SP
    Member Sepy's Avatar
    salutare la toti..
    Ma oameni buni inchiriati un PS3 si jucati un singur meci fifa 11.... si comparati dupa aia fifa cu pes
    Gazonul si Kaka pe PS3 arata asa deja in fifa 2009...nu in 2012 o sa arate asa
    Cu liga noastra , ce sa mai zic....praf ... suntem o tara saraca...iar nu toti aveti posibilitatea de a cumpara un PS3.
    Si eu am strans banii din greu....dar a meritat 1.000 %.Nu are rost sa bagi o gramada de bani in PC pentru jocuri...mai bn iti iei un PS3!!!.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 20 Last Post: 15-10-2012, 17:28
  2. Dust 514 s-ar putea lansa luna viitoare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 26-09-2012, 10:21
  3. Replies: 7 Last Post: 02-11-2011, 18:02
  4. Sonic Generations 3DS se va lansa luna viitoare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2011, 05:43
  5. Fable 3 va fi prezentat luna viitoare By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 09-01-2010, 13:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts