Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Zvon: Succesorul lui X360 va fi dezvaluit la E3?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Zvon: Succesorul lui X360 va fi dezvaluit la E3?

    Ok, va anunt din start ca aceasta stire intra in categoria zvonurilor imense. Potrivit unui publicatii foarte respectate din industria de gaming, acestia au primit de la o sursa de increde ("a senior, trusted, well-placed source") o informatie conform caruia un studiou ce apartine publisherului EA a primit un prototip de la Microsoft ce va fi succesorul lui X360. Hardware-ul este de fapt un build aflat intr-un stagiu initial, neavand nici carcasa, componentele fiind instalate intr-o carcasa de PC. Insa din pacate sunt sanse mici ca Micosoft sa ne surprinda cu un asemenea anunt la E3 din acest an. Eu cred ca la sfarsitul lui 2012 vom avea sansa sa ne jucam pe un "Xbox 720". Dupa cum zicea orbu', asteptam si vom vedea.

    PS: imaginea din attachment este un concept-art facut de un fan.
    Attached Images Attached Images original_181914_5uht5bhcimhksrygcobc5rm8z.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si un prim rapsuns, previzibil imo, de la EA: Xbox 360 Successor Story 'Total Fabrication,' says EA - IndustryGamers

  3. #3 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Eu cred ca la sfarsitul lui 2012 vom avea sansa sa ne jucam pe un "Xbox 720".
    Asa cred si eu. 2012-2013, un pic inainte sau dupa urmasul PS3-ului. Concept art-ul e amuzant, dar eu sunt curios cum va arata noul XBOX. Din punct de vedere al design-ului XBOX 360 a fost MULT peste XBOX-ul clasic.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca Microsoft ar avea curajul sa foloseasca conceptul acela din attachment, il cumpar in prima zi. Dar vom primi probabil din nou doar o cutie patratoasa

  5. #5 SP
    Member emanuel's Avatar
    pe mine ma intereseaza mai mult ce e in interiorul cutiei, decat forma ei. Oricum, daca incep si zvonurile pt Xbox...treaba devine serioasa.

  6. #6 SP
    Member Mircea's Avatar
    Si la sfarsit vine PS4 si sparge gheata cu tehnologia .Stiu ca suna a fanboy-ism(chiar nu e) dar cred ca asa se va intampla .Si am mai scris eu pe Wii2 ca o sa iasa si xbox sau ps cu ceva nou sa nu ramana in urma si un destept se agita cum ca cei din concurenta ,,sunt copii sa faca asa ceva?Ca ei acum stau cu motionurile ca sa faca vanzare,,Ca tare greo le-o fi sa implementeze in noile console motion-urile deja existente.Se pare ca si-a gasit posibilul raspuns cu stirea aceasta

    Si referitor la xbox,design-ul este splendid dar vorba unui user mai sus, cred ca ne vom alege cu ceva patratos

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E mult mai usor sa pui si sa cotrobai pe la componente intr-o cutie mai patratoasa decat in conceptul ala.

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Eu nu cred nimic.Inca nu s-a descoperit tehnologia de 720 de grade.Cand o sa isi dea seama cum sa faca un joc in care hainele sa se miste pe om natural la fiecare pas , sau la lupte cand iei un pumn sa se miste fata .. poate dar poate atunci vom mai vedea

  9. #9 SP
    Member mastakilla's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Si la sfarsit vine PS4 si sparge gheata cu tehnologia .Stiu ca suna a fanboy-ism(chiar nu e) dar cred ca asa se va intampla .Si am mai scris eu pe Wii2 ca o sa iasa si xbox sau ps cu ceva nou sa nu ramana in urma si un destept se agita cum ca cei din concurenta ,,sunt copii sa faca asa ceva?Ca ei acum stau cu motionurile ca sa faca vanzare,,Ca tare greo le-o fi sa implementeze in noile console motion-urile deja existente.Se pare ca si-a gasit posibilul raspuns cu stirea aceasta

    Si referitor la xbox,design-ul este splendid dar vorba unui user mai sus, cred ca ne vom alege cu ceva patratos
    stai linistit ,nu le sta in fire celor de la sony sa nu se laude cu puterea noului ps 4 cu cel putin 2 ani inainte de lansare, mai grav e daca nu se lauda acum la E 3,ar fi clar ca nici in 2013 nu va aparea

  10. #10 SP
    Junior Member consoleStaR's Avatar
    ce-i cu naveta aia spatiala?nu puteai pune si tu alta poza

  11. #11 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    O sa se intample curand. Abia astept sa vad noua generatie de console. Si nu vorbesc doar de XBOX.

  12. #12 SP
    Banned Fursec's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Si la sfarsit vine PS4 si sparge gheata cu tehnologia .Stiu ca suna a fanboy-ism(chiar nu e) dar cred ca asa se va intampla .Si am mai scris eu pe Wii2 ca o sa iasa si xbox sau ps cu ceva nou sa nu ramana in urma si un destept se agita cum ca cei din concurenta ,,sunt copii sa faca asa ceva?Ca ei acum stau cu motionurile ca sa faca vanzare,,Ca tare greo le-o fi sa implementeze in noile console motion-urile deja existente.Se pare ca si-a gasit posibilul raspuns cu stirea aceasta

    Si referitor la xbox,design-ul este splendid dar vorba unui user mai sus, cred ca ne vom alege cu ceva patratos
    Degeaba fac un hardware foarte bun daca e tot la fel sa faci jocuri pe platforma lor.

    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Eu nu cred nimic.Inca nu s-a descoperit tehnologia de 720 de grade.Cand o sa isi dea seama cum sa faca un joc in care hainele sa se miste pe om natural la fiecare pas , sau la lupte cand iei un pumn sa se miste fata .. poate dar poate atunci vom mai vedea
    Mai bine ramai la PS2... Ceea ce spui tu nu tine deloc de o consola sau de dezvoltatorul ei, ci mai degraba de developer.

  13. #13 SP
    Junior Member xbox360S's Avatar
    sa nu ne imbatam cu apa rece, abia se face un an de la aparitia xbox-ului slim, care a fost o mare reusita.Pana la aparitia xbox 720 sau cum se va numi, mai dureaza...

  14. #14 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cred ca este un simplu zvon.
    Zvonul insa nu e aparut intamplator, Microsoft va dori sa stam cu ochii atintiti asupra conferintei lor si astfel mai 'rasufla' cate o informatie de acest gen ca sa agite apele si astfel toata lumea va fi nerabdatoare sa-i urmareasca.
    E, mici giumbuslucuri a celor din domeniu.

    PS. Totusi, anuntarea unei noi console xbox nu este imposibila.

  15. #15 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    chiar daca se va anunta ceva la E3, pana in 2013 pe vrema asta cel putin, nu vedem alt xbox

  16. #16 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    chiar daca se va anunta ceva la E3, pana in 2013 pe vrema asta cel putin, nu vedem alt xbox
    Te-ai trezit si tu sa dai date din burta ca si tacconi & co sau te bazezi pe ceva concret?
    Cum zice si cryyo probabil Microsoft va tine lumea in suspans, sa atraga atentia asupra lor la E3 ca sa dezvaluie in cel mai bun caz un mare nimic.

  17. #17 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    Quote Originally Posted by Razviii View Post
    Te-ai trezit si tu sa dai date din burta ca si tacconi & co sau te bazezi pe ceva concret?
    Cum zice si cryyo probabil Microsoft va tine lumea in suspans, sa atraga atentia asupra lor la E3 ca sa dezvaluie in cel mai bun caz un mare nimic.

    imi pare rau pt tine,probabil ca ai vrea deja sa te joci pe noua generatie de console inca din toamna,dar am o veste pt tine..NU o sa poti din pacate..stii cat a durat constructia hardware xbox360? 1 an jumate..mai mult ca sigur va dura minim 2 ani constructia pt noua generatie..iata pe ce ma bazez..nu crezi?..cauta pe gogu

  18. #18 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Decat sa vorbesti aiurea mai bine ai inceta. Vrea sa imi arati unde ai vazut tu ca, constructia hardware a durat un an si jumatate, asa...sa nu mor prost. Eu chiar vreau sa amane lansarea consolelor, dupa parerea mea hardware-ul actual mai poate 2-3 ani.
    Oricum, ce te face sa crezi ca noul hardware nu este deja gata? Daca Microsoft nu dezvaluie nimic in aceasta privinta nu inseamna ca departamentul lor sta si se uita dupa muste. Cel mai probabil cercetarea si dezvoltarea noului xbox dureaza de cand s-a lansat 360-ul.
    Dar na, eu ma voi retrage sa aprofundez de pe gogu...

    L.E. - am gasit si eu :
    the Xbox 360 was conceived in early 2003.[20] In February 2003, planning for the Xenon software platform began, and was headed by Microsoft's Vice President J Allard.[20] That month, Microsoft held an event for 400 developers in Bellevue, Washington to recruit support for the system.[20] Also that month, Peter Moore, former president of Sega of America, joined Microsoft. On August 12, 2003, ATI signed on to produce the graphic processing unit for the new console
    The Xbox 360 was released on November 22, 2005, in the United States and Canada; December 2, 2005, in Europe and December 10, 2005, in Japan.
    Vom vedea ce va fi...

  19. #19 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    la asta ma refeream si eu

  20. #20 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Eu cred ca anuntarea lui Wii 2 au pus apele in miscare.

    Se pare ca Electronic Arts beneficiaza deja de noile tehnologii ale viitoarei console iar acestia le studiaza pt a se familiariza mai bine cu ele.

    Se intreaba multi daca e cazul sa apara noua generatie de console. Pai eu stiu, traim de ceva vreme in era lui 1080p iar actualele console gafaie in anumite momente si la 720p. Fiecare sa traga concluzia...

    Pentru mine anuntarea unei noi console Xbox ar fi socanta avand in vedere ca nu a reusit sa 'transpire' mai nimic despre asa ceva. Zvonurile de 2 lei nu ma impresioneaza. As acorda un mare plus pt. discretie.

    Sunt foarte multe aspecte care se pot lua in calcul. Daca Wii 2 se si lanseaza anul asta nu numai se anunta atunci Microsoft si Sony vor avea o problema. Toate jocurile multiplatform vor veni si pe Wii 2, numai ca la o calitate net superioara din punct de vedere grafic, + alte ghidusii care mai mult ca sigur va fi dotata Wii 2. Ori tu Microsoft ce faci atunci, lansezi noua consola in 2014?!?!

    Mai e un aspect deloc de neglijat, PRETUL lui Wii 2 !!! Se preconizeaza ca va fi intre 300-400$.
    De amorul artei lasati-ma sa cred ca va fi 300$. Pai in cazul asta celelate console (X360, PS3) isi vor declara obstescul sfarsit vizavi de interesul gamerilor pe segmentul multiplatform.
    Sa nu uitam ca in aceasta ecuatie va juca un rol si PC-ul ca platforma de gaming !!!

    Mizez pe faptul ca Microsoft nu vrea sa lase Nintendo sa culeaga laurii victoriei la E3.
    In luna martie Microsoft listase deja diverse slujbe ca "inginer de verificari hardware" sau "grafician VSLI", posturi care anuntau intr-o oarecare masura aparitia unei noi console.
    Care va sa zica nu e de domeniul SF-ului anuntarea unui nou Xbox.

    Am invatat in timp faptul ca industria consolelor are un ciclu de “refresh” de aprox 6 ani. Asadar, progresul este pe cale sa se intample.

    ---------- Post added 09-05-2011 at 09:13 PM ----------

    Am uitat sa-mi arat incantarea daca se anunta un nou Xbox.
    Motivul e simplu, Sony va răspunde cu un nou PlayStation, platforma mea de suflet...cu tot cu PSN cazut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Video cu Project Cafe dezvaluit By Chris in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-05-2011, 15:59
  2. Noul joc al lui Tim Schafer dezvaluit By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-02-2011, 13:30
  3. Zvon: Killzone 3 PS3 Bundle dezvaluit By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 02-02-2011, 11:50
  4. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25
  5. Zvon: Motorstorm 3 dezvaluit By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 07-06-2010, 03:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts