Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Colectia "Metal Gear Solid HD" vine pe PS3 si X360

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Colectia "Metal Gear Solid HD" vine pe PS3 si X360

    Sony ne-a obisnuit in ultima vreme sa recicleze jocurile mai vechi in format HD si sa le puna intr-un pachet frumos cu o fundita. Sper sa nu ma intelgeti gresit, eu chiar aplaud aceasta decizie, cine nu si-ar dori sa rejoace jocurile copilariei sau adolescentei, depinde de persoana, pe noua lor consola si cu o grafica actualizata. Acum a venit si randul batranului Snake sa revina in centrul atentiei. Konami a anuntat astazi ca ne pregatesc o colectie a universului Metal Gear Solid cu jocurile MGS 2 si 3 lansate initial pe PS2 si Peace Walker aparut anul trecut pe PSP. Si acum vestile bune, jocurile vor putea fi achizitionate in noiembrie pe urmatoarele platforme: PS3 si Xbox 360.
    Attached Images Attached Images 3369441.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Putina lume a jucat Peace Walker, insa este o capodopera, salut initiativa.

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    say WHAT.

    pe 360 ? uau. bravo Sony. următorul lucru care o sa-l aud o sa fie probabil că relanseaza God of War pe Wii.

    cur�nd n-o să mai fie niciun motiv să stai pe Playstation. trist.

  4. #4 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    say WHAT.

    pe 360 ? uau. bravo Sony. următorul lucru care o sa-l aud o sa fie probabil că relanseaza God of War pe Wii.

    cur�nd n-o să mai fie niciun motiv să stai pe Playstation. trist.

    Bine pa!

  5. #5 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Si astea vor avea trofee dar MGS 4 nu

  6. #6 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    MGS 2 a fost si pe Xbox , deci nu vad care e problema. De jocul asta ar trebui sa se bucure orice gamer

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Mi-ai facut ziua mai buna !! Cea mai buna veste ( in legatura cu gaming-ul) de anul asta, si a venit chiar in ziua cand am terminat MGS4 ( a doua oara).
    Thanks Mr. Kojima !

  8. #8 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    say WHAT.

    pe 360 ? uau. bravo Sony. următorul lucru care o sa-l aud o sa fie probabil că relanseaza God of War pe Wii.

    cur�nd n-o să mai fie niciun motiv să stai pe Playstation. trist.
    Uau, serios? Chiar crezi ca daca gamingul din lumea asta nu ar mai avea exclusivitati, nimeni nu ar mai sta pe console? Eu unul m-as bucura de un lucru ca acesta. Ce sa mai zic de un Network care ar conecta toti gamerii din lume, de pe orice consola, asta ar fi bestial. Recunosc, mereu am fost un fan Sony, si nu am detinut alta consola inafara de PlayStation, dar daca toata lumea ar avea exclusivitatile PS3-ului sau ale Xbox 360-ului, eu zic ca ar fi un lucru super. Sa spuna cineva care detine doar PS3, ca nu a vrut vreodata sa incerce Gears Of War 3.
    @zinodaur, nu am nimic cu tine, doar mi-am spus parerea despre afirmatia ta. Nu vreau sa incep o cearta. Si apropo, vezi ca un joc ce nu a fost niciodata lansat pe Wii, nu are cum sa fie "relansat".

  9. #9 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Este laudabila initiativa , acum pot sa vad si eu ce inseamna Metal Gear Solid pentru ca am incercat numai ultimul si nu m-a atras .

  10. #10 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    daca toata lumea ar avea exclusivitatile PS3-ului sau ale Xbox 360-ului, eu zic ca ar fi un lucru super. Sa spuna cineva care detine doar PS3, ca nu a vrut vreodata sa incerce Gears Of War 3. .
    Nu mi-am dorit niciodata sa incerc Gears of War 3.

    Ceea ce zici tu nu ar fi un lucru tocmai bun. Personal n-am folosit niciodata PS3-ul ca sa ma uit la filme blue-ray sau alte dracii cu care se lauda in plus fata de X-boX..
    Daca nu ar mai exista exclusivitati, si amandoua consolele ar oferi aceeasi librarie de jocuri, atunci majoritatea ar alege-o pe cea mai ieftina (ma rog, in cazul in care nu exista mari diferente de performanta). Si atunci Microsoft si Sony s-ar bate pe cine ofera consola cea mai ieftina, nu neaparat cea mai buna.

    Din punctul meu de vedere e un lucru bun ca exista o oarecare concurenta pe exclusivitati. Inseamna ca vei primi jocuri de calitate, si ca va fi bataie si in a-ti oferi cat mai multe feature-uri ale consolei..

  11. #11 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Bine zis Witchalok..n-am m-am gandit si la partea asta. Raman atunci doar la idea unui legaturii intre Networks.

  12. #12 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Bine zis Witchalok..n-am m-am gandit si la partea asta. Raman atunci doar la idea unui legaturii intre Networks.
    Ceea ce nu o sa vezi niciodata

  13. #13 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Adevarat Ce sec ai spus-o!

  14. #14 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Grozav

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Ceea ce nu o sa vezi niciodata
    Poti vedea, dar nu sa-i uneasca pentru toate jocurile ci separat pe producator/franchiza.

    Gen COD Elite sau ce o vrea sa faca EA-ul cu Origin ca au promis ceva cross-platform pe acolo.

  16. #16 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Kojima san mi-a facut un cadou superb ZOE HD & MGS Colection HD, incep sa nu mai regret ca nu am avut un PS2. Astea si cu ICO colection sunt jocuri must have in colectia oricarui gamer,in opinia mea cel putin.I can't wait to play them all

  17. #17 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Poti vedea, dar nu sa-i uneasca pentru toate jocurile ci separat pe producator/franchiza.

    Gen COD Elite sau ce o vrea sa faca EA-ul cu Origin ca au promis ceva cross-platform pe acolo.
    Poate doar cross platform cu PC-ul, ca intre microsoft si sony sau nintendo nu o sa vezi in veci asa ceva.

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    La asta ma refeream: Call of Duty will have cross platform compatibility | Lazygamer .:: Console and PC Gaming News ::. | PC Gaming
    Doar stats bineinteles. In niciun caz sa te joci cross-platform.

  19. #19 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Bine pa!
    Exclusivitatile au rolul lor. Fara acestea se pierde tot farmecul. Este ca si cum inainte de a pleca dimineata de acasa, te uiti in oglinda, iar dupa ce iesi in strada, constati spre surprinderea ta ca toti ceilalti iti imprumuta chipul, seamana cu tine.
    ....ceea ce e un lucru groaznic, crede-ma.

    ...think once again.

  20. #20 SP
    Junior Member bogdan2706's Avatar
    super veste

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 18-05-2013, 01:23
  2. Replies: 0 Last Post: 01-05-2012, 12:35
  3. Replies: 2 Last Post: 29-10-2011, 03:58
  4. Metal Gear Solid vine pe iPhone By eXist in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-03-2009, 14:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts