Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Update Assassin's Creed 2 ! "Ubisoft confirms...we are working hard on the product."

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Update Assassin's Creed 2 ! "Ubisoft confirms...we are working hard on the product."

    In timp ce din punct de vedere economic, Ubisoft nu pare sa simta efectele crizei financiare mondiale, Assassin's Creed 2 trece de la faza de proiect la faza de dezvoltare, tocmai pentru a asigura un potent an financiar pentru firma producatoare. Pentru primul semestru al acestui an, Ubi estimeaza un profit de 24.7 milioane Euro. La o intrebare pusa de analisti la sfarsitul unei conferinte de presa, CEO Ubisoft Yves Guillemot si CFO Alain Martinez au spus ca productii mari ca, Assassin's Creed 2 si Splinter Cell Conviction, vor aduce firmei importante venituri financiare. In ceea ce priveste Assassin's Creed 2 se pare ca va fi lansat de Ubisoft, in anul fiscal 2010. Guillemot a refuzat categoric sa dea detalii cu privire la proiect, dar a confirmat dezvoltarea jocului si se pare ca va fi o trilogie a jocului. Actiunea jocului dupa unele zvonuri, se va petrece la cateva sute de ani distanta de secolul 18.
    Attached Images Attached Images assassinscreed820_screen.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Actiunea jocului dupa unele zvonuri, se va petrece la cateva sute de ani distanta de secolul 18.
    3 sute si ajunge in prezent.
    Cred ca in secolul 18 se petrece si nu dupa.

  3. #3 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Cred ca pana la urma o sa fie in secolul XVIII...nu mai tarziu...dupa cum zice si paul. In primul rand I love swords and stuffprobabil de asta sper si eu sa fie in Franta secolului XVIII

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Da se pare ca undeva in timpul revolutiei franceze.



  5. #5 SP
    Member zaice's Avatar
    Good news.Speram ca si alte titluri mari sa nu fie afectate de criza asta.

  6. #6 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Merci, Donely, pentru stire. Assassin's Creed 2 e jocul pe care il astept cel mai mult, primul mi-a placut la nebunie. Nu sunt foarte incantat de setting-ul Revolutiei Franceze, dar, ma rog, pana la urma Ubisoft n-a confirmat nimic in sensul asta, din cate stiu eu. Mi-ar placea sa se desfasoare in acea perioada istorica, dar in Japonia, sa joci cu un asasin japonez. Ar fi mai tare.

  7. #7 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Mi-ar placea sa se desfasoare in acea perioada istorica, dar in Japonia, sa joci cu un asasin japonez. Ar fi mai tare.
    Interesanta ideea ta. Chiar ar fi un scenariu bestial.

  8. #8 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da... Ar fi tare sa fie in timpul revolutiei franceze, si sa-l asasinezi pe Napoleon!

  9. #9 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    @Donely: m-am gandit ca asa va fi AC 2-ul (in Japonia) inca de la sfarsitul primului joc, atunci cand personajul are viziunile acelea. Erau niste ideograme pe acolo (puteau fi si chinezesti) care m-au facut sa ma gandesc la asta.

    Si, oricum, ninjas rock solid .

  10. #10 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Eu as spera ca actiunea sa se desfasoare in romania si sa ne dea Stefan Cel Mare,A. I. Cuza...
    Chiar mi-as dori un joc sa putem lua rolul unui domnitor roman.

  11. #11 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Da... Ar fi tare sa fie in timpul revolutiei franceze, si sa-l asasinezi pe Napoleon!
    Asta chiar ar fi demential.


  12. #12 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Asta chiar ar fi demential.
    Pai ar fi ceva, sa schimbi cursul istoriei... Despre asta e vorba oricum in joc.

    Sau sa fi tu cel care ii asasineaza pe capii revolutiei, pe Robespiere, pe iacobini, etc... Sunt atatea scenarii posiblile...

  13. #13 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Tot ce imi pasa mie e sa ramana la sabii,cutite,etc...

  14. #14 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, dar nr. 3 din serie s-ar putea sa fie sf... Adica, ma cam astept la asta, sper doar sa nu fie prea Splinter Cell-ish...

  15. #15 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Un filmulet criminal

  16. #16 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Pff, pana in 2010 mai este. Anyway, great news!

  17. #17 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Cand incepe anul fiscal 2010 ?
    Thx for the news !

  18. #18 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    e bine de stiut ca se lucreaza la el,astept cu nerabdare un trailer

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 20-04-2011, 18:40
  2. Team Ico are in productie un joc "foarte bun" By Uziwood in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-08-2008, 09:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts