Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Seria NFS relansata

  1. #1 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

    Seria NFS relansata

    Electronics Arts are planuri mari in legatura cu seria Need for Speed, serie ce in ultimul timp nu prea a mai produs titluri de calitate superioara. Anul acesta Electronics Arts ne promite sa reinventeze longeviva serie, lansand cateva jocuri ce vizeaza toate categoriile de gameri. Astfel, anul acesta NFS va lua forme din cele mai variate, pe langa cele ce se adreseaza consolelelor actuale si PC-ului, urmand sa apara si jocuri "core" precum si asa-numitele "Play 4 Free".

    Need for Speed: Shift va veni toamna aceasta pe Xbox 360, PS3 si PC. Se stie despre acest titlu ca va fi produs de Slightly Mad Studios, acestia fiind cunoscuti ca au lucrat alaturi de SimBin la GT Legends si GTR2. In ajutorul lor vor veni producatorul EA Black Box, Michael Mann si Patrick Soderlund, de la EA Games Europe.
    Need for Speed: Shift se va axa pe, surpriza, simularea realista a curselor de masini si a comportamentului pilotilor. Producatorii ne promit "less baggy jeans and hip-hop" deci un Need for Speed lipsit de briz-briz-uri, bling-bling si alte accesorii aurii. Printre promisiunile acestui joc se afla si o camera din masina, jucatorul folosind stick-ul din dreapta pentru a se uita in jur fara constrangeri. Keith Munro, boss-ul ce se ocupa cu marketing-ul EA, ne promite ca acest joc va fi facut pentru iubitorii de curse.

    De asemenea, toamna aceasta ne va aduce si Need for Speed: Nitro pe Wii si Nintendo DS. EA Montreal va lucra la jocul ce va iesi pe platformele celor de la Nintendo. Acest joc va fi un arcade racer ce promite sa vina cu un stil vizual unic si foarte proaspat ce este in acelasi timp foarte Need for Speed. Ne este promis ca in acest joc nu vom vedea nimic din ceea ce am vazut pana acum in celelalte titluri ale seriei. Mai multe detalii nu ne sunt furnizate, ramane doar sa asteptam sa vedem ce o sa iasa.

    Need for Speed: World Online va fi un joc gratis, fiind produs de catre Black Box si studioul online al EA din Singapore. Acest joc exclusiv online va fi lansat initial in Asia si doar pe PC. Ne sunt promise foarte multe licente pentru masini si multe posibilitati de customizare a acestora precum si a profilului jucatorului. World Online se pare ca va avea un model de micro-tranzactii, urmand modelul celor din seriile FIFA, dar acest lucru inca nu este cert.

    Asadar, vesti bune legate de seria NFS, care, cel putin pe mine, m-a pierdut de acum ceva jocuri. Astept cu interes Need for Speed: Shift care sper sa nu ma dezamageasca. Aveti mai jos cateva imagini din jocurile ce urmeaza sa apara.
    Attached Images Attached Images nfs_shift413_screen.jpg ss_preview_worldonline_brandrelease_jan23.jpg.jpg

  2. #2 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Da, deci pentru mine seria NFS a murit de la carbon incoace. Daca va deveni simulator, mai mult ca sigur nu il voi juca. Pacat era frumos cu illegal races.

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Din aceste trei titluri ma intereseaza doar Need for Speed:Shift.

  4. #4 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mah dar NFS-ul ala, da ALA, unde alergi printre munti, paduri, pe malul marii sau pe coline verzi intr-un super car fara tuning, upgrade-uri si alte *****uri, UNDE E ???

  5. #5 SP
    Member DraZziW's Avatar
    un NFS gen Porsche cu mega grafica mi`ar fi dea ajuns . Ala a fost singurul Nfs adevarat

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    1.Triple failure.
    2.Core gamers fericiti.

    Una din ele cred ca se va intampla.

  7. #7 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by DraZziW View Post
    un NFS gen Porsche cu mega grafica mi`ar fi dea ajuns . Ala a fost singurul Nfs adevarat
    Yeap! Superjoc! Si acum il consider unul dintre cele mai bune jocuri cu masini din toate timpurile. La concurenta cu Gran Turismo (1).

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Iar le scot pe banda rulanta!

  9. #9 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Damn...paul are dreptate...eu totusi sper ca NFS: Shift sa fie ceva bun

  10. #10 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Da, deci pentru mine seria NFS a murit de la carbon incoace. Daca va deveni simulator, mai mult ca sigur nu il voi juca. Pacat era frumos cu illegal races.
    Same Carbon A fost ultimul Nfs ... cu adevarat NFS ... ProStreet si UnderCOver SIlly Bagz .... si se pare ca **** e la Fel Pacat cei de la EA au pierdut multi cumparatori cu simulatoarele astea ...

  11. #11 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ultimul NFS cu adevarat facand parte din serie, a fost Porsche... apoi a inceput Fast and Furious Style care s-a descurcat binisor la Undergound 1, iar de la 2 a inceput sa o dea in barci... Most Wanted si Undercover s-au imbolnavit de hepatita, Carbon si ProStreet s-au chinuit sa fie ceva mai bune numai ca au fost lovite de o boala grea care ataca multe jocuri... lowfreimita

  12. #12 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Mie cel mai bun din ultimii ani mi s-a parut Most Wanted, restul au fost sub orice critica.

  13. #13 SP
    Manager paul's Avatar
    Cica mai este un al patrulea NFS.

  14. #14 SP
    Junior Member muddah futtah's Avatar
    Ah tare mi-e dor de NFS-urile alea vechi (3, 4, 5), cu trasee variate (munti, plaja, padure), cu scurtaturi, cu condus noaptea, ziua, pe ploaie, pe ninsoare, cu coloana sonora de exceptie cum au fost NFS4 (High Stakes) si NFS5 (Porsche Unleashed).

    Pentru mine seria NFS e moarta. Undercover l-am cumparat, l-am jucat 5 minute si l-am vandut. Sad.

  15. #15 SP
    Member zaice's Avatar
    Personal Pro street nu mi-a placut.Ultimul din serie a fost ok.Dar parca Bournout depaseste NFS.

  16. #16 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    mie imi placea NFS pentru ca era un joc arcade , modificarea masinii era cea mai mare parte din joc dar daca se va abate de la aceasta formula cred ca seria se va sfarsi
    dupa mine cel mai bun NFS a fost Underground 2 , avea numeroase tipuri de curse , masina o puteai modifica la infinit iar partea open-world este grozava , te indeamna sa explorezi , sa descoperi noi magazine si sa te plimbi prin oras , nu sa te teleportezi direct la curse

  17. #17 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Iara arunca EA parts cu $ in stanga si-n dreapta dar un hot pursuit 3 iz 2 much 2 ask.. I guess...

  18. #18 SP
    Junior Member vmladin's Avatar
    Chiar m-ar incanta deosebit de mult un NFS Porsche redesenat HD

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts