Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Update ! Marvel Ultimate Alliance 2

  1. #1 SP
    Member thegame's Avatar

    Update ! Marvel Ultimate Alliance 2

    Universul Marvel pare a fi devenit noua mină de aur a studiourilor de jocuri (mă rog, a Activision-ului cel puţin). Unul dintre zvonurile �scăpate� de Intellisponse este legat de un nou joc din seria Marvel Ultimate Alliance.
    Bine, poate e puţin mult spus �serie� ţin�nd cont de faptul că p�nă acum a apărut un singur joc �n franciză, dar trebuie să recunoaşteţi că este un concept cu foarte mult potenţial. Adică, dacă cei de la Activision recunosc asta, noi de ce nu?

    Conform zvonului, jucătorii vor putea să controleze alternativ personaje dintr-un adevărat panteon de supereroi, inclusiv pe celebrii Wolverine, The Human Torch, Hulk, Spider Man şi prietenul lui cel mai bun, Venom. Dar mult mai mult dec�t at�t, din nou după principiul �atunci c�nd puterile unui singur supererou pur şi simplu nu sunt suficiente�, inovaţia principală a noului joc ar fi posibilitatea fuzionării puterilor a doi (sau mai mulţi) mutanţi, eroi şi măgăioaie de toate felurile.

    �mi pot imagina cum ar arăta nişte p�nze ghimpate (Spider-Man + Wolverine) sau un munte de flăcări conştient de sine, năpustindu-se (Hulk + The Human Torch). Dar dincolo de spectaculozitate, partea cea mai interesantă la noul concept de joc este implementarea, �n sf�rşit, a unei poveşti vrednice, luată chiar din benzile desenate. Se pare că totul se va petrece �n cadrul sagăi Civil War, din 2006, �n care organizaţia S.H.I.E.L.D. le cere tuturor supereroilor să se ��nregimenteze� la ei, pentru a mai avea dreptul să-şi desfăşoare activitatea (ador limbajul administrativ �n contextul ăsta), ceea ce duce la formarea de două tabere: cei pro-S.H.I.E.L.D., conduşi de Iron man, şi cei anti, conduşi de Captain America (la asta nu vă aşteptaţi, aşa-i? ). Mă rog, pe scurt, ideea ar fi că oamenii ăştia chiar lucrează �mpreună pentru ceva, cu un �ntreg background story, ceea ce lipsea acut primului joc.

    Sursa mai menţionează platformele pentru care ar fi disponibil jocul: Xbox 360, PS3, PS2, Wii, PSP şi DS.


    Attached Images Attached Images marvel-ultimate-alliance-2-fusion-2.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Flash + IronMan = IronFlash )

  5. #5 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Lol, iti dai seama ce prostie ai debitat "crysty"? Jocul o sa fie beton in co-op, can't wait!

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sper sa fie bun,desi nu am mari asteptari de la el

  7. #7 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    va dati seama ce ar fi daca s-ar face un joc in care DC universe si Marvel s-ar combina...sa fie "DC universe & Marvel - The real ultimate aliance"
    think about that

  8. #8 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Can't be done, s-ar ineca in licentze si-n miriadele de universe alternative din marvel

  9. #9 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    pai cum sega si atari au ajuns sa faca jocuri pt nintendo...orice este posibil
    eu cred ca viitorul este imprevizibil...
    cum era in 2000 si cum este acum piata jocurilor..cine stie..poate pe viitor microsoft si sony vor realiza ca este profitabil sa faca jocuri unul pt celalalt si sa nu mai existe exclusivitati...

  10. #10 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Micro$oft a incercat deja sa faca un mmo xclusiv marvel and it choked.. Si oricum daca s-ar apuca d-un asemeana proiect ar sta cel putin 4 ani in R&D...

  11. #11 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eh
    sa vedem pana atunci cum o sa iasa jocul asta,de prima parte sincer nu am fost foarte incantat...
    nush de ce,dar parca nu le iese sa faca jocuri cu super eroi..sper ca Arkham asylum sa fie mai bine realizat...

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar

  13. #13 SP
    Member Vami's Avatar
    LOL in traileru de mai sus Mister Fantastic zici ca e facut din plastelina .[nu ma refer la faptu ca se intinde... ]

  14. #14 SP
    Member zaice's Avatar
    Mi a plcaut cand l-am jucat pe PS2.Good news,ca se continua sa se produca si pentru ps2 jocuri,si nu se abandoneaza

  15. #15 SP
    Member Arslany's Avatar
    Mie primul joc nu prea mi-a placut, ma astept la mai mult de la asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Marvel - Ultimate alliance 2 By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 27-06-2010, 16:13
  2. Marvel: Ultimate Alliance 2 Videos By paul in forum Videos
    Replies: 12 Last Post: 06-11-2009, 01:26
  3. Marvel Ultimate Alliance 2 - Deadpool By siNcE in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 29-05-2009, 23:56
  4. Marvel Ultimate Alliance 2:Fusion By consol3 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 19-10-2008, 10:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts