Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Resistance 3 e GOLD

  1. #1 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Resistance 3 e GOLD

    Mai pe romaneste, jocul Resistance 3 a ajuns la o versiunea finala. Jocul a fost anuntat acum aproximativ un an, la Gamescom 2011, iar acum este pregatit pentru a fi scris pe BluRay-uri. Pe discurile pe care se va 'arde' acest joc vom mai gasi si ceva content bonus din partea celor de la SONY. Vom avea parte de cateva demo-uri atat in 2D, cat si in 3D pentru MotorStorm Apocalypse, Killzone 3 si Infamous 2, dar si dev diaries pentru Uncharted 3, God of War Origins, Starhawk, SOCOM 4 si ceva trailere/videoclipuri de la Sony Pictures.(Ozzy Osbourne, Incubus, Foo Fighters si ACDC)

    Jocul urmeaza sa fie lansat pe 9 septembrie in Europa. Mai jos aveti si ultimul trailer aparut.

    Attached Images Attached Images resistance-3-pre-order-bonuses-revealed-2.jpg

  2. #2 SP
    Banned isis's Avatar
    Mai un pic, e marfa seria Resistance. Pentru extra content-ul de pe bluray o sa platim ceva verzisori in plus?

  3. #3 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Mai un pic, e marfa seria Resistance. Pentru extra content-ul de pe bluray o sa platim ceva verzisori in plus?
    Nu prea cred.Asta e doar o chestia facuta de SONY sa mai creasca vanzariile.Mai incerci un demo, poate iti place si ajungi sa cumperi jocul respectiv.

  4. #4 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Go Resistance 3! Foarte interesant jocul, atat storyline cat si gameplay. Dar ma intrebam, merita sa iau si primele doua Resistance?

  5. #5 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Go Resistance 3! Foarte interesant jocul, atat storyline cat si gameplay. Dar ma intrebam, merita sa iau si primele doua Resistance?
    Da, e foarte interesanta povestea lui Nathan Hale (tipul din poza pusa de Alexandru ). Mai mult ca sigur va avea ceva de-a face cu noul protagonist din R3. :d

  6. #6 SP
    Banned isis's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Go Resistance 3! Foarte interesant jocul, atat storyline cat si gameplay. Dar ma intrebam, merita sa iau si primele doua Resistance?
    Pai de unde ai constatat ca e super jocul, din trailere? Nu ai jucat primele 2? Daca nu, ar trebui sa le joci, sunt jocuri foarte bune. De fapt primul Resistance alaturi de Motorstorm 1 au fost titlurile de lansare ale PS3

    Off: Oare odata cu PS4 ce goodies o sa primim? Un Resistance 4 + GOW 4 [Doamne ce imi doresc un nou God of War] + Motorstorm 4 + Uncharted 4 + Killzone 4 ... + Call of Duty 14 pentru Playstation 4 Ar fi tare rau ha?

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Off: Oare odata cu PS4 ce goodies o sa primim? Un Ressistance 4 + GOW 4 + Motorstorm 4 + Uncharted 4 + Killzone 4 pentru Playstation 4 Ar fi tare rau ha?
    eu sincer odata cu PS4 astept sa vad titluri noi, nu zic aceste serii nu sunt fantastice, dar cred ca e timpul sa se incerce ceva nou. de exemplu eu as renunta la seria KZ, dupa ce si-au dezamagit fanii destul de mult cu ultimul joc din serie, nu cred ca cineva ar mai cumpara KZ4. singurul joc la care chiar as vrea sa vad multe continuari ar fi Uncharted

  8. #8 SP
    Banned isis's Avatar
    Eu vreau sa vad continuari la God of War

    Ai dreptate, ar fi misto un IP nou dar cre'ca devine tot mai greu sa inventezi noi IP-uri. Stii ce mi-ar place? Un FPS care sa aiba gameplay-ul si dinamica unui film. Sa aiba dinamica lui Transformers The Dark Side of The Moon, sa joc "filmul" si sa controlez unu dintre protagonisti, aia as vrea eu

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    eu sincer odata cu PS4 astept sa vad titluri noi, nu zic aceste serii nu sunt fantastice, dar cred ca e timpul sa se incerce ceva nou. de exemplu eu as renunta la seria KZ, dupa ce si-au dezamagit fanii destul de mult cu ultimul joc din serie, nu cred ca cineva ar mai cumpara KZ4. singurul joc la care chiar as vrea sa vad multe continuari ar fi Uncharted
    Eu vreau continuari si neaparat Killzone 4. KZ4 a dezamagit doar pt ca asteptarile au fost mult prea mari si s-a creat un hype enorm inainte de lansare, dar jocul a fost reusit. Per total a fost un pic sub KZ2, mai ales la poveste. Lumea se astepta la multe, mai ales de la grafica, insa nu au realizat ca PS3 nu putea oferi asa multa putere ca sa scoti ceva mult peste KZ2 (dpdv grafic). Si tocmai de aia astept eu KZ4, am vazut diferenta grafica dintre KZ1 si KZ2 si sper la ceva similar intre KZ3 si KZ4, ar fi ceva fantastic.

    Revenind la Resistance : am jucat doar 1 (si inca nu l-am terminat), am si R2 si o sa-l joc in curand (sper). Problema e ca aici n-am termen de comparatie cu un Resistance de PS2, deci nu stiu la ce sa ma astept. Si la fel e si Uncharted, toata lumea cred ca asteapta U4 pe PS4, insa daca noua consola n-o sa fie foarte puternica si Naughty Dog n-o sa reuseasca sa o stapaneasca bine n-o sa iasa ceva extraordinar.

    Guerilla Games a dovedit ca stie trece de la o generatie la alta si asta ma face sa cred ca un viitor KZ4 o sa arate superb pe noua consola Sony. De la Resistance 4 sau Uncharted 4 nu stiu la ce sa ma astept, depinde si cand apar, aici iar KillZone are avantaj, a aparut in februarie si de atunci se lucreaza probabil la noul KZ4. R3 si U4 vor aparea in toamna, deci e posibil ca lucrul la urmatoarele jocuri sa inceapa de-abia atunci, deci sunt in urma cu aproape un an. Ceea ce este enorm daca ne gandim ca in toamna anului 2012 e posibil sa vedem PS4.

  10. #10 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    KZ4 a dezamagit doar pt ca asteptarile au fost mult prea mari si s-a creat un hype enorm inainte de lansare, dar jocul a fost reusit. Per total a fost un pic sub KZ2, mai ales la poveste.
    Probabil te referi la Killzone 3.

  11. #11 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Probabil te referi la Killzone 3.
    Probabil. Mai greseste omul.

    Legat de topic, acum am observat. Daca Resistance 3 e gold si a fost inceputa productia de discuri de ce apare abia pe 9 septembrie ? Au nevoie de mai bine de o luna sa faca discurile si sa le trimita in magazine ? Mi se pare ENORM intr-o lume a vitezei, pai intr-o fabrica ar trebui sa produca o cantiate suficienta pt comercializat intr-o zi. In ziua urmatoare se incarca jocurile in camioane, vapoare, avioane si in 2-3 zile ar trebui sa ajunga pe rafturile magazinelor.

    Hai fie o saptamana in total. Dar o luna si ceva ??

  12. #12 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Probabil. Mai greseste omul.

    Legat de topic, acum am observat. Daca Resistance 3 e gold si a fost inceputa productia de discuri de ce apare abia pe 9 septembrie ? Au nevoie de mai bine de o luna sa faca discurile si sa le trimita in magazine ? Mi se pare ENORM intr-o lume a vitezei, pai intr-o fabrica ar trebui sa produca o cantiate suficienta pt comercializat intr-o zi. In ziua urmatoare se incarca jocurile in camioane, vapoare, avioane si in 2-3 zile ar trebui sa ajunga pe rafturile magazinelor.

    Hai fie o saptamana in total. Dar o luna si ceva ??
    Rabdarea e o virtute fiule.

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Rabdarea e o virtute fiule.
    Nu contest, insa eram curios care e explicatia. Din partea mea sa-l lanseze si peste 4 ani, nu ma deranjeaza. Insa n-are nicio logica, in toamna va concura cu Uncharted 3 si multe alte jocuri. Intelegeam daca-l amanau pana in decembrie (cand se vinde bine), dar asa ? Si daca tot il amana o luna nu mai bine il mai testau un pic si-l mai finisau ? Ca primul nu duce lipsa de bug-uri (am cazut in singleplayer din harta in vreo 3 locuri diferite, am vazut destui inamici morti care au ramas atarnati in aer, etc).

    Ma gandesc ca nici doiul nu e chiar "bug free" si cu siguranta ca nici 3...

  14. #14 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Nu contest, insa eram curios care e explicatia. Din partea mea sa-l lanseze si peste 4 ani, nu ma deranjeaza. Insa n-are nicio logica, in toamna va concura cu Uncharted 3 si multe alte jocuri. Intelegeam daca-l amanau pana in decembrie (cand se vinde bine), dar asa ? Si daca tot il amana o luna nu mai bine il mai testau un pic si-l mai finisau ? Ca primul nu duce lipsa de bug-uri (am cazut in singleplayer din harta in vreo 3 locuri diferite, am vazut destui inamici morti care au ramas atarnati in aer, etc).

    Ma gandesc ca nici doiul nu e chiar "bug free" si cu siguranta ca nici 3...
    Bine acuma, tu vorbesti de Fall of Man care a aparut prin 2006/2007 daca nu ma insel.In orice caz eu n-am experimentat niciun bug in campania singleplayer, dar de altfel nici nu prea cautam.Si in legatura cu testatul pentru noul Resistance; de aceea va fi beta-ul public marti. Daca apar ceva probleme, se vor rezolva printr-un patch sau mai multe.

  15. #15 SP
    Member AVoF's Avatar
    Ce se mai aude cu monitorul ala 3d care se lanseaza cu R3? aveti idee daca o sa apara si prin RO?

  16. #16 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Odata cu stirea asta, m-am apucat si eu de R2, care mi-a mancat ieri ceva ore.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-07-2011, 08:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts