Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Un nou Wii de la Nintendo !

  1. #1 SP
    Junior Member alin_e's Avatar

    Un nou Wii de la Nintendo !

    Dupa ce ieri Sony au anuntat noul PSP si scadera pretului pentru consolele PS3, Nintendo au anuntat un nou Wii, pana acum PAL-only, ce-l va inlocui pe cel comercializat in momentul de fata. Consola a fost, bineinteles, refinisata si o veti vedea stand "culcata" pe orizontal. Jocurile de GameCube nu vor mai putea fi jucate pe noul Wii, iar GameCube controllers nu vor mai fi compatibile cu viitoarea consola.Noul Wii se va comercializa la pachet cu Wii Party, Wii Sports, un Wii Remote Plus si un Nunchuck. Alte boundle-uri se vor anunta in aceasta toamna.

    Sursa: New Wii model announced by Nintendo - ComputerAndVideoGames.com
    Attached Images Attached Images 3d_nintendo_wii_control_by_fdktk.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    deci cu alte cuvinte daca vreti sa va luati Wii, eu zic sa il luati cat mai repede sa prindeti dinasta cu backward compatibility

  3. #3 SP
    Junior Member Grippi_Skillz's Avatar
    Pacat de compatibilitatea cu GameCube eu folosesc chestia asta ... dar poate pun si cei de la Nintendo un procesor ceva mai puternic (sa tina host-urile mai "frumos" la jocuri gen Black Ops sau Conduit 2) si memorie ram ceva mai mare (nu mult dar tot pentru un hosting mai placut).Dupa parerea mea asta ar fi un pas destul de mare pentru Wii.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mda, si pretul ramane acelasi. Invata si Nintendo de la Sony si Microsoft cum se fac afacerile. Tai din optiuni, menti pretul. Daca reduc pretul la 100$ merita.

  5. #5 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    psp-ul e 130$.doar nu vrei ca un handheld sa fie mai scump decat o consola "statatoare".oricum e aceeasi Marie cu alta palarie...scrisu a fost intors cu 90 de grade ca sa il poti citi cand ai consola pusa orizontal.(ca altfel nu poti sa il citesti).o decizie aiurita din punctul meu de vedere.nu ii gasesc nici un rost.poate s-au gandit sa ii faca un facelift "vechiului" wii...

  6. #6 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Deci practic daca iti iei acest wii se stie din prima ca esti casual player.

  7. #7 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Si totusi prevad inca un dezastru pentru Nintendo odata cu lansare consolei.Cu PSP-ul a fost altceva...a disparut Wi-Fi-ul dar a scazut pretul,insa Wii ramane fara compatibilitatea cu jocurile GameCube dar si cu acelasi pret.Poate ca Nintendo vor anunta si o micsorare a pretului in urmatoarea perioada.Asta mi s-ar parea firesc.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    cred ca majoritatea oamenilor care cumpara Wii nu s eprea omoara de backward compatibility cu jocurile de gamecube. La multi cred ca asta o sa fie prima consola si nici nu stiu ei ce e ala GameCube.

  9. #9 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    cred ca majoritatea oamenilor care cumpara Wii nu s eprea omoara de backward compatibility cu jocurile de gamecube. La multi cred ca asta o sa fie prima consola si nici nu stiu ei ce e ala GameCube.
    Poate la noi,dar in alte tari multi prefera un joc pe gamecube decat pe ps2.

  10. #10 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar


    well done, nintendo

  11. #11 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Darkressurecter,cred ca se referea la faptul ca 90% din cei care aleg wii au sub 10 ani (foarte enervanti la jocurile online de genul CoD:Black Ops cand auzi doar voci de gradinita).
    Sper sa nu trollez sau ceva dar..in legatura cu titlul,ar fi fost ceva sa fie un nou wii de la microsoft/sony sau si mai bine,seegaaaa.

  12. #12 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Sa fim seriosi cu compatibilitatea Game Cube. Cata lume se mai joaca? Din punctul meu de vedere, se cam exagereaza cu compatibilitatea asta. Se face atat caz, de am impresia ca unii mai mult comenteaza pe forumuri decat se joaca ceva.

    Poate vom avea o surpriza ca noua versiune de Wii sa fie compatibila cu NES, SNES si N64, in loc de Cube

  13. #13 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Sigur,in loc de cduri sa mai facem alta unitate care poate sa citeasca casete,sigur asta va scade pretul consolei.
    Pe gamecube sunt multe jocuri bune care sunt si pe ps2 ,de exemplu Spartan:Total Warrior(un joc nu foarte cunoscut,dar foarte bun).

  14. #14 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Eram ironic. Dar ...

  15. #15 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Oricum exista deja Wii shop channel,ar pierde multi bani cu faza asta,pentru ca,casetele nu le cumperi de la ei.

  16. #16 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    O subscripţie lunară + un preţ ok la jocurile de pe NES şi SNES= nintendo rule the world

  17. #17 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Cum am zis,pentru jocurile mai vechi exista Virtual Console,mai ales ca nu cred ca ar trimite nintendo in Romania...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts