Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: H.A.W.X. Demo pe XBLM pe 11 Februarie

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    H.A.W.X. Demo pe XBLM pe 11 Februarie

    Pe 11 Februarie detinatorii de Xbox 360 vor avea ocazia sa incerce o mica parte din urmatorul joc ce poarta numele renumitului Tom Clancy, H.A.W.X. El va putea fi descarcat de pe Xbox Live Marketplace si va fi initial valanbil doar membrilo care se lauda cu Gold Membership. Demo-ul va permite jucatorilor sa deblocheze trei avioane care vor putea fi incercate si va putea fi jucat in co-op de maxim patru jucatori.

    Vor fi prezentate doua misiuni:
    • "In Operation - Off Certification" - o misiune ce va avea rol de tutorial
    • "In Operation - Glass Hammer" - o alta misiune ce are rol introductiv, dar cu mai multe explozii.

    Jocul va ajugne in magazine in Martie.
    Attached Images Attached Images tomclancyhawx2.jpg

  2. #2 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Free, but only 2 gold users, lol! I rly hate when m$oft does dat...

  3. #3 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    **** yeah.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sper sa apara si pe PS Store demoul

  5. #5 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Key features of the H.A.W.X demo:

    • Co-op enabled for up to 4 players – Jump in/Jump out

    • Gain experience points and unlock up to three real, licensed planes in the demo:
    o F-16A Fighting Falcon
    o SU-35 Super Flanker
    o AV-8B Harrier II

    • Choose between two different game modes:
    o Normal – Default control type
    o Expert – Allows full control over the aircraft in “Assistance Off” mode


    Care se baga deseara pe la 21.00 la coop ?

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    sunt wingman-ul tau diseara

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Vin si eu la un barrel-roll.

  8. #8 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    atat , 1 moar !

  9. #9 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    apare si pe PSN pe 26 cica

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    l-ati jucat? Mi se pare stupid rau modul ala de joc din tutorial in care nu mai vezi avionul din spate. Necesita mult mai multa obisnuire. Nu inteleg de ce ma forteaza jocul sa joc asa.

    Poate cineva sa explice ce-i cu el ca eu pur si simplu n-am inteles... de ce incearca sa reinventeze roata prin modul ala de view?

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Good point. Nici eu nu prea am inteles care-i faza cu camera aia.

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pe mine genul asta de jocuri n-a reusit sa ma captiveze nici macar o secunda. Refuz sa ma mai chinui sa-l inteleg

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ace Combat 6 a fost un joc super bun. L-am terminat acum vreo 2 saptamani. Si cand am pus aseara mana pe demo sa sar in sus vazand cat de realist se misca avionul si cu cata migala era facut orasul Rio.

    Si cand a inceput sa ma forteze cu camera aia m-a lasat rece. Poate cineva care e tester/something la Ubisoft Romania (ca doar ei l-au facut) ne explica si noua care-i ideea din spatele conceptului ca eu nu ma prind pur si simplu.

    L.E. Found this:

    Tom Clancy’s H.A.W.X. is like two different games really, depending on how Assistance is set. Assistance: On can be likened to sims such as Ace Combat. The Assistance: OFF training in the demo, on the other hand, will have the user locked into a third-person, chase camera-style dogfight reminiscent of Crimson Skies, or the Ubi in-house Blazing Angels.
    Acum stiu ca nu voi juca niciodata Blazing Angels.

  14. #14 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    e gresita comparatia sincer , nici in blazing angels 1 sau 2 nu exista o camera ca cea prezenta in demo cu assistance off
    am remarcat jucand coop cu mo si mika ceva frame drops...in rest se misca cat de cat ok , astept jocul full pana una alta , ma asteptam sa fie cu mult peste ace combat 6 dar cel putin din demo nu prea reiese asta , sunt mult mai detaliate orasele in schimb , avioanele arata la fel de bine , dar parca se controleaza putin mai ciudat ca in ac6 , o sa il cumpar oricum , i never skip a plane-game

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Yup. Sigur o sa apara ofertele de la testeri cu ~100 RON cum a fost si cu EndWar. No hurry to get them from stores then.

  16. #16 SP
    Member adin33's Avatar
    Khan l-ati jucat? Mi se pare stupid rau modul ala de joc din tutorial in care nu mai vezi avionul din spate. Necesita mult mai multa obisnuire. Nu inteleg de ce ma forteaza jocul sa joc asa.

    Poate cineva sa explice ce-i cu el ca eu pur si simplu n-am inteles... de ce incearca sa reinventeze roata prin modul ala de view?

    Camera este mai mult pentru modul online unde se presupune ca o sa ai mai multi adversari dupa tine si ca sa-i urmaresti pe toti.

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Da, intr-adevar se explica pentru dogfighturile mari. Pentru ca in Ace Combat de exemplu cand aveam vreo 5 inamici in spate.. faceam dodge pointless sperand ca nu ma vad.

    Pacat ca e un control care necesita multa obisnuire si nu cred ca va fi atat de mult jucat in online.

  18. #18 SP
    Member adin33's Avatar
    Mie chiar imi place,trebuie doar sa te obisnuiesti cu controlul,dar cu un fightstick e mult mai usor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Dante's Inferno demo pe 10.12 PSN si 24.12 XBLM By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 06-12-2009, 02:35
  2. Brutal Legend Demo pe XBLM. Start Rocking! By Mika in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 25-09-2009, 11:31
  3. Killzone 2 demo pe 5 februarie in UK By istrategie in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 03-02-2009, 19:13
  4. EndWar demo pe XBLM By istrategie in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 16-10-2008, 15:47
  5. Replies: 2 Last Post: 06-08-2008, 20:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts