Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Modern Warfare 2 PS3: probleme in multiplayer

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Modern Warfare 2 PS3: probleme in multiplayer

    Inca de la lansare detinatorii consolei PS3 au intampinat probleme legate de Trophies cu MW2. Robert Bowling a anuntat ieri ca a fost lansat un update pentru a rezolva aceasta problema, insa odata cu acest update a aparut o alta problema, "It killed all multiplayer activity on MW2". Cei de la Joystiq au incercat astazi sa joace in multiplayer dar nu au reusit sa treaca de screenul cu matchmaking. Potrivit declaratilor lui Bowling un update pentru PS3 va putea fi disponibil de abia vineri, pana atunci jucatorii vor putea sa joace doar campania single-player. Intre timp cei de la joystiq au aflat si sursa problemelor pentru versiunea de PS3. Robert Bowling a dezvaluit prin intermediul programului Twiteer cauza problemelor: serverele fiind supraincarcate "Xbox Live servers are maintained and ran by Microsoft. PSN servers are ran and maintained by 3rd party companies hired to do so." Se pare ca aceste 3rd party companies fac o treaba foarte proasta. Sony do something right now!
    Attached Images Attached Images 44282_orig.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Sony nu poate interveni cu nimic pentru ca nu e responsabilitatea lor sa asigure functionalitatea 3rd party-urilor.

    Fanii Xbox sunt in Nirvana acum. Mai ales daca iei in considerare argumentul etern al platii pentru serviciile online. Ati plati 12 RON pe luna sa jucati MW2?

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    damn....sper vineri sa-mi vina si mie MW2....X360 of course.

  4. #4 SP
    Member maweryck's Avatar
    wow , super , chiar ma bucur de ce aud (ps3 user here ) . Eu gandesc asa : ps3 a intrecut asteptarile IW ca si prezenta online . Ceea ce pt mine e de bine . Observ ca a renascut ps3-ul in ceea ce priveste multiplayerul .Mai multi useri online mai mult fun si o comunitate mult mai mare .
    Sper sa nu fie considerat fanboy-ism postul ...eu doar ma bucur ca dupa ce IW va rezolva problema cu serverele chiar vor fi multi oameni online cu care sa ma joc
    Nu stiu cum sta treaba cu aceste "3rd party companies " dar din ce am citit eu , serverele erau responsabilitatea celor de la IW. Care din pacate observ ca nu pun prea mult pret pe comunitatea ps3 si o subestimeaza
    Astia de la IW au reusit sa oftice cam pe toata lumea....alora de pe calculatoare nu le-au dat servere dedicate ca sa le vanda p'orma DLC-urile ....pt aia cu ps3-uri prea putzine servere ....sunt curios daca si utilizatorii de xbox360 au ceva plangeri . Oricum colaborarea dintre IW si Microsoft isi spune cuvantul .
    peace brothers

  5. #5 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Fanii Xbox sunt in Nirvana acum. Mai ales daca iei in considerare argumentul etern al platii pentru serviciile online. Ati plati 12 RON pe luna sa jucati MW2?
    As da eu 20 RON pe luna sa pot juca (decent) GOW2 pe live!

  6. #6 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by I condoe I View Post
    As da eu 20 RON pe luna sa pot juca (decent) GOW2 pe live!
    Asta nu e hiba Live-ului, ci a codului de multiplayer folosit in joc.

  7. #7 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    se pare ca problema s-a remediat.

    PS3 Status update of the day: PSN Multiplayer should be running at full capacity. We expect smooth skies ahead

  8. #8 SP
    Member justamodel's Avatar
    Si totusi bine ca nu a venit jocul de la webpredator, ca numa nervi imi faceam.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Si totusi bine ca nu a venit jocul de la webpredator, ca numa nervi imi faceam.
    Uite asta inseamna sa vezi jumatatea plina a paharului

  10. #10 SP
    Junior Member ow3x3xpr3ss's Avatar
    de ce s-a sters postul meu?!!! am scris ceva gresit?................

  11. #11 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dacă tot dezgropi threaduri, �ntreabă pe cel dedicat MW2, aici suntem pe aria de News.

  12. #12 SP
    Junior Member ow3x3xpr3ss's Avatar
    ok,ms cu search am ajuns aicea !!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Modern Warfare 3: Detalii multiplayer By Chris in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 24-05-2011, 15:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts