Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Assasin's Creed 3 si FarCry 3 primesc data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Assasin's Creed 3 si FarCry 3 primesc data de lansare

    Yves Guillemot, CEO Ubisoft, a anuntat astazi ca Assasin's Creed 3, jocul la care se lucreaza in secret de mai bine de 3 ani, urmeaza sa fie lansat anul acesta pe data de 30 Octombie. Alte detalii despre joc nu au fost facute publice dar stim ca acest joc va pune capat aventurilor lui Desmond Miles. De asemenea, Yves Guillemot a anuntat si data de lansare pentru un alt joc foarte asteptat, FarCry 3, acesta urmand sa se lanseze pe data de 7 Septembrie. Mai jos puteti gasi un trailer ce nu contine secvente de gameplay.
    Ambele jocuri vor fi disponibile pe toate cele 3 platforme majore: Xbox360, PS3 si PC.

    Attached Images Attached Images assasinscreed3.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    felicitari pentru stire, Zombozo. Un nou AC sigur o sa bucure o gramada de lume (ca sa nu mai spun ca e vorba de al 3lea nu de ceva versiune 1.5 sau chestii genul). Sunt curios unde se va petrece actiunea (daca intr-adevar va fi in Asia), care va fi personajul principal, ce alte chestii in plus vom avea etc.

  3. #3 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Se zvoneste in franta parca

  4. #4 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Superb Far Cry 3Must buy

  5. #5 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    OLD!

    FC3 = oh, more jungle...

  6. #6 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    @Tudoran: Mulţumesc, dar nu este prima mea ştire ^__^ Am avut nick-ul Deathstrike p�nă de cur�nd .

  7. #7 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    pana pe 30 octombrie mai e mult pana departe

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Far Cry e mai real decati realitatea

  9. #9 SP
    Member lucian43's Avatar
    Far Cry 3 arata rau tare pe langa trailer din punct de vedere grafic...macar gameplay-ul sper sa fie bun.

  10. #10 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Pentru mine personal Far Cry 2 nu exista. L-am cumparat, l-am incercat, l-am pus in raft si acolo a ramas.
    Far Cry pe de alta parte e cu totul altceva. Daca FC3 va semana cu FC2 atunci voi spune pas, daca va fi facut dupa primul, atunci bring it on.

  11. #11 SP
    Junior Member onizuka_ffx's Avatar
    Din cate am vazut din trailer, sincer, no comment, daca si gameplay/story va fi la fel, atunci pot zice ca este un Must Have, e prea superb!!!

    P.S. piesa din trailer: Noisia - Machine Gun (16Bit remix)

  12. #12 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    felicitari pentru stire, Zombozo. Un nou AC sigur o sa bucure o gramada de lume (ca sa nu mai spun ca e vorba de al 3lea nu de ceva versiune 1.5 sau chestii genul). Sunt curios unde se va petrece actiunea (daca intr-adevar va fi in Asia), care va fi personajul principal, ce alte chestii in plus vom avea etc.
    Daca este lansat pe consolele actuale mai mult ca sigur ca va fi un update pentru AC2, pentru ca nu pot face un alt engine mai bun pe hardware-ul curent deci nu au ce sa bage altceva decat un alt story si cateva mecanici diferite de joc, dar oricum jocul este superb si daca-l joci doar pentry storyline.
    FC3 arata superb, pare un FC1 adus la standardele de astazi.

  13. #13 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Mai crede cineva in tailere? wtf?

    Exempu: joc dupa care salivam de cand a fost anuntat de prin 2005, released cativa ani mai tarziu, evident ca a fost un mare fail. La vremea aia (chiar si acum) grafica parea stuning!


    No offence, nu vreau sa va demoralizez, chair daca apare f'un joc fotorealistic... pe actualele console, no chance!! o sa apara noul engine Unreal (care ingenuncheaza si untimele placi grafice), vrem console noi!

  14. #14 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Pai cred ca nu se asteapta nimeni ca FC3 sa aiba aceeasi grafica cu cea din trailer-ul mai sus (cu atat mai mult pe console, desi nici pe PC nu va arata astfel mai mult ca sigur).
    P.S. Unreal (Samaritan) ingenuncheaza cele mai noi placi grafice fiindca e optimizat cu partea dorsala, din ce se aude UE4 va avea aceeasi calitate grafica dar cu cerinte hardware injumatatite.

  15. #15 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    pai si atunci, de unde atat hype??

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti� View Post
    Mai crede cineva in tailere? wtf?

    Exempu: joc dupa care salivam de cand a fost anuntat de prin 2005, released cativa ani mai tarziu, evident ca a fost un mare fail. La vremea aia (chiar si acum) grafica parea stuning!
    No offence, nu vreau sa va demoralizez, chair daca apare f'un joc fotorealistic... pe actualele console, no chance!! o sa apara noul engine Unreal (care ingenuncheaza si untimele placi grafice), vrem console noi!
    Tu chiar crezi (la propriu) ca un joc va arata la fel ca un trailer CG ? Tu dupa ce vizionezi filmele CG facute de Blizzard, asa crezi ca vor arata jocurile lor ? Toate aceste filme CG (care costa milioane de euro/dolari si deobicei sunt facute de firme externe studioului de dezvoltare) sunt facute doar pentru a spune o poveste si a te atrage.

    Uite aici in-game video. Asa va arata jocul, sau poate la cel mult 90% din ce se vede acolo.



    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti� View Post
    pai si atunci, de unde atat hype??
    Pentru ca pur si simplu unii oameni sunt entuziasmati cand vad ceva bun. Eu personal, dupa filmuletul de la E3 am ramas si abea astept sa aflu mai multe despre joc. Daca e nevoie sa intrebi de hype, inseamna ca nu te-a prins pe tine sau ca (no offence, e doar o afirmatie) te intereseaza mai mult grafica decat orice altceva intr-un joc.

  17. #17 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    a inceput sa fie mai apreciate graficile decat gameplayul,dar inainte cum era cu graficile din 2001 si tot erau jocuri foarte bune.

  18. #18 SP
    Member kukenstein's Avatar
    In 2001 nu stiai ca in 2012 vei avea Uncharted 3 sau LA NOIR cu grafica pe care o au.

  19. #19 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    nu cred, altii cred. cel putin asta am inteles din posturile anterioare, de unde s-a nascut si postul meu. cum s-ati placa sa fi prostit sau sa te minti singur? cand te imbeti cu apa rece...

    no offence, n-am obiceiul de a arunca cu nori, dar la far cry nu vezi altceva in afara de grafica (aici intra lejer si crysis), evident pe un high end pc.
    PS: momentan ma joc Trine. Rocks

    PPS: in afara de Diablo3 se zvoneste ca o sa vina si GuildWars 2 pe console.

    ---------- Post added 18-02-2012 at 11:23 PM ----------

    LE: poftim, "trailer" gratis :X

  20. #20 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Grafica nu e mai apreciata decat gameplay-ul unui joc, dar cand toate jocurile se aseamana atat de mult, iar lucrurile noi apar doar foarte rar, mi se pare normal sa ne uitam la restul elementelor unui joc. Sunetul e in general OK, story-ul nu conteaza foarte mult la FPSuri, deci ramane grafica.
    Cat despre Crysis, PCuri high end si Far Cry 3... Nu cred ca va fi nevoie de un PC high end pentru a juca FC3, nici pentru Crysis nu e nevoie (nu vorbim de rezolutii uriase, prea mult AA sau 100fps).
    Cat despre Crysis=joc prost... Asta e replica clasica a celui care nu a avut posibilitatea sa-l joace. Ofera multa diversitate, multe metode de abordare, e oarecum special in comparatie cu alte jocuri (de exemplu CoD). Si, avand in vedere ca multi de aici cumpara jocuri in functie de note, are o medie mare pe Metacritic.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 12-02-2015, 18:45
  2. Replies: 11 Last Post: 10-01-2014, 19:33
  3. Assassin's Creed III primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 13-04-2012, 18:55
  4. Replies: 6 Last Post: 03-06-2009, 12:36
  5. Data de lansare pentru Assassin's Creed 2? By Mika in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 22-01-2009, 22:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts