Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Minecraft pentru Xbox 360 primeste data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Minecraft pentru Xbox 360 primeste data de lansare

    Vreau sa ridice mana sus cine nu a auzit de Minecraft! Am o presimtire ca nu sunt foarte multi oameni, in ciuda faptului ca jocul momentan e disponibil doar pentru PC, iOS sau Android. Dar uite ca incepand cu data de 9 mai, posesorii de Xbox 360 se vor putea lauda ca au si ei acest "mic" joc in colectie si nu se vor mai simti exclusi. 8 bit old-school builder-ul vostru preferat va costa doar 1600 de puncte, adica in jur de 14 lire, 19 euro sau 20 de dolari. Singurele detalii ce nu le-am primit inca de la Microsoft au fost legate de mult asteptatul Kinect support. Putem spera ca in cel mai rau caz acest feature sa nu fie disponibil in ziua lansarii, ci la cateva saptamani/luni dupa.
    Attached Images Attached Images minecraft.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu este si pe iOS?

  3. #3 SP
    Member Kratos's Avatar
    Este si pe iOS, dar eu unul chiar nu inteleg locul unui astfel de joc. Poate acum 20 de ani ar fi fost super tare.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nu este si pe iOS?
    fixed. multumesc pentru observatie

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe iOS este la o scara infinit mai mica. Este doar, sa zicem, un 10% din jocul de PC.

  6. #6 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    OFF:
    @kratos... sigur, 20 de milioane de utilizatori inregistrati si peste 5 milioane de copii vandute inseamna ca nu are nici un loc in industria gamingului.no offence, da asta chiar nu ai gandit-o.

    ON: ar fi prea tare sa vad suport kinect. adica dai din mana pana sapi cu lopata sau tai un copac. foarte cool ideea, dar nu e prea practica...

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Vreau sa ridice mana sus cine nu a auzit de Minecraft!
    Eu nu ridic mana pentru ca am auzit de el. Dar nu mai vreau sa-l vad. Suntem in 2012 totusi!
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    @kratos... sigur, 20 de milioane de utilizatori inregistrati si peste 5 milioane de copii vandute inseamna ca nu are nici un loc in industria gamingului.no offence, da asta chiar nu ai gandit-o.
    O sa raspund eu in locul lui, daca-mi dai voie. Si Angry Birds in Space s-a vandut in 10 milioane de copii in doar 72 de ore, dar asta nu-l face mare joc in industria gamingului. Se va vinde probabil de sute de ori mai bine decat Minecraft, dar pe mine ma lasa la fel de rece ca si Minecraft-ul. Fiecare cu opinia sa.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca o mica paranteza, MonkY, nici eu nu ma omor dupa angry birds normal. Dar Space este genial, ca trebuie sa ti cont de diferite gravitatii. Incearca-l si o sa vezi ce fun este (neaparat pe iPad, pe iPhone nu-l recomand nimanui ca e prea mic).

    ON: fratele meu se joaca Minecraft de cand era beta si l-a cumparat cum s-a putut si deja se bate in concepte ingenioase cu multi din lume. E super obsedat si si-a facut ferme complexe, ceasuri, toate electrice. Este un joc fff complex, dar pe mine nu ma atrage deloc grafica.

    DAR, daca ar iesi pe iOS in versiunea de PC (la fel de complex), recunosc ca l-as juca pe drum, pe iPad sau iPhone.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De aceea am si zis, fiecare cu opinia sa si cu gusturile sale. Ce mie nu-mi place, poate sa fie jocul perfect pentru altcineva. Vroiam doar sa punctez ca nu neaparat numarul de copii vandute fac dintr-un joc ceva senzational. Am terminat si eu Angry Birds... e dragutel, dar nu-l pot pune in gama "mor dupa jocul asta". Oricum, in ritmul asta, cred ca vom vedea Angry Birds Returns, care va fi FPS sau Dzeu stie ce. Nu de alta, dar ma gandesc la ce bani scot cei de la Rovio...

  10. #10 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    n-o fi angry birds un joc extraordinar, dar este o piesa importanta in gamingul pe android/ios. un joc isi are locul in gaming daca este adorat de fani, vandut bine, nu daca e de nota 10. counter strike e de nota 10? nu cred, dar isi are un loc in gaming. kratos daca minecraft era super acum 20 de ani, counter strike era super acum 10 ani?

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult forumu' asta (din nou, chiar). De cate ori se discuta despre PCuri, exista o replica de genul "bleah, doar grafica, pe mine nu ma intereseaza grafica, prefer jocurile de acum 30 de ani", acum ca apare un joc ca acum 20 de ani pe console apare urmatoarea replica: "pe mine nu ma atrage deloc grafica". Se vorbeste de tablete ca super device-uri pentru gaming, cu Angry Birds ca exemplu pentru succesul jocurilor pe tableta. Acum, "Angry Birds in Space s-a vandut in 10 milioane de copii in doar 72 de ore, dar asta nu-l face mare joc in industria gamingului". Ma rog...

    OT: E interesant, probabil vor o piata cat mai mare. Sunt curios sa vad cat de bine se va vinde, nu cred ca va ajunge insa la cifrele de pe PC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox One primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 05-09-2013, 20:35
  2. Replies: 19 Last Post: 29-01-2012, 20:26
  3. Crysis 2 primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 14-08-2010, 09:51
  4. Replies: 0 Last Post: 17-09-2009, 19:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts