Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 63

Thread: "WCG Ultimate Gamer" incepe maine

  1. #1 SP
    Member leggollas11's Avatar

    "WCG Ultimate Gamer" incepe maine

    Ultimate Gamer este un reality show inventat de WCG, in care 12 gameri talentati se vor bate pentru marele premiu de 100.000 $. Sistemul de joc si eliminare nu este tocmai original, el fiind folosit de ceva vreme in alte reality show-uri. Acesta se aseamana mult cu "The great journey" si un alt show american numit "I've beaten a japanese game show" (sau ceva de genu', cei care urmaresc astfel de show-uri ma pot corecta), se poate chiar asemana si cu "Survivor".

    Concursul are ca obiectiv gasirea celui mai bun gamer "all-arround", astfel, concurentii se vor infrunta in diverse probe virtuale (eliminatorii) ce vor include Rock Band 2, Halo 3 s.a. dar si probe reale (condusul unei masini intrun stil similar Project Gotham-ului ). Castigatorul nu numai ca va pleca cu 100.000 $ in buzunar si un pachet generos de electronice Samsung, dar va deveni si imaginea WCG-ului.

    Primul episod va fi difuzat maine, 10 Martie, iar tot sezonul va fi compus din 8 episoade.

    P.S. Pentru acest prim sezon, selectia s-a facut la nivel national in S.U.A.

    Link`uri Utile:
    WCG Official Website
    WCG Ultimate Gamer - Premieres March 10 at 10/9c on Sci Fi
    Attached Images Attached Images 17875d1236598177-wcg-ultimate-gamer-incepe-maine-wcgultmategamer.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    kinda bullsh*t ...

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    kinda bullsh*t ...
    Da, dar e un bullsh*t de 100.000 EUR, plus ca te plimbi prin toata lumea si cu electronice Samsung dupa tine....

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    World Cyber Games...
    Attached Images Attached Images world-cyber-games-announces-official-2006-tournament-rules-2.jpg

  5. #5 SP
    Member leggollas11's Avatar
    o fi bine sa ajungi p-acolo?

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    o fi bine sa ajungi p-acolo?
    Dacă treci de calificări da

    Nu știu unde-au fost anul acesta la noi calificările (am rămas cu WCG 2007 din Constanța �n minte...) dar...merită să participi

    Oricum...foarte tare chestia cu Ultimate Gamer - GL & HF

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    o fi bine sa ajungi p-acolo?
    Dupa ce te uiti la poza asta... ce zici ? O fi bine ? O fi rau ?
    Attached Images Attached Images wcg1_large.jpg

  8. #8 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Eu n-am prins ce titluri joaca aia acolea.

  9. #9 SP
    Member leggollas11's Avatar
    hai sa facem echipa ConsoleGames si sa participam la calificari daca nu ne calificam... macar sa ne dea fetele alea din primul rand ca premiu de consolare .... sau alea sunt numai pentru premianti?

    Taw : cate un joc din fiecare categorie grea... sa se vada cine se pricepe la cat mai multe genuri diferite... va fi un shooter (halo3), un muzical (RockBand2) un RacingGame, un FightingGame si ce or mai baga acolo in show inafara de halo3 si rockband2 care au fost spoilere difuzate in reclama (se mai observa si alte jocuri dar nu am fost foarte atent) restul nu se cunosc; cica ar trebui sa fie surpriza.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...se folosește modelul CGS (Championship Gaming Series)

  11. #11 SP
    Member zaice's Avatar
    GG stirea.Ar fi interesant de vazut seria si pe site la Console Games(daca se va putea)

  12. #12 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by zaice View Post
    GG stirea.Ar fi interesant de vazut seria si pe site la Console Games(daca se va putea)
    Da , si platesti tu drepturile pentru difuzare

  13. #13 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    mi se pare o tampenie chestia asta cu ultimate gamer gen bigbrother de plang aia pe acolo ca in telenovele

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cateodata ne plangem ca nu e prea mediatizat gamingul... ca suntem marginalizati, etc... Iar cand in sfarsit vedem ceva cat de cat serios, organizat, cu premii, televiziune, etc... atunci ne plangem ca e telenovela. Beats me

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by cornel View Post
    mi se pare o tampenie chestia asta cu ultimate gamer gen bigbrother de plang aia pe acolo ca in telenovele
    ..
    Attached Images Attached Images big_cup_of_stfue.jpg

  16. #16 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    Ronan iar esti cu basu` ca de obicei, du-te si joaca 20 de ore fara sa bei apa disperat mic.
    Monky ei puteau sa organizeze un lan un campionat ceva mai mare fata de cum e WCG-ul de obicei (stiu ca am fost la wcg qualifier cs) dar ei au facut un bigbrother/sarmana maria cu rockband si halo3 si nici numai vorbesc pe ce post e difuzat
    SCI FI Channel o sa fie o emisiune mai dorky asa

  17. #17 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    ce legatura are emisiunea asta cu Bigbrother?

  18. #18 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dupa ce te uiti la poza asta... ce zici ? O fi bine ? O fi rau ?
    multe gagici urate (pe bune). in rest...mi se pare foarte misto ca show, indiferent daca e regizat sau nu.

  19. #19 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Le pui o perna pe fata si iti faci treaba linistit.........cu consola.
    Intotdeauna s-au gasit solutii pentru orice, dupa cum bine vezi.
    Da ce! Ai ajuns printre finalisti, ai castigat marele premiu si deja ai inceput sa te temi de reprezentantele sexului frumos?lol

  20. #20 SP
    Member kane86's Avatar
    pe cat sunt de urate chiar mi-ar fi teama

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-06-2014, 02:59
  2. Replies: 0 Last Post: 23-05-2014, 13:04
  3. WCG Ultimate Gamer By cmpunk in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1 Last Post: 15-07-2009, 04:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts