Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Microsoft vrea sa scape de Elite. Upgrade HDD. Reduceri preturi ?

  1. #1 SP
    Senior Member Christien's Avatar

    Lightbulb Microsoft vrea sa scape de Elite. Upgrade HDD. Reduceri preturi ?

    Circula un zvon pe internet cum ca in acesta primavara Microsoft doreste sa puna capat productiei de console Xbox 360 Elite incetul cu incetul , aceasta devenind editie limitata,si distribuita cu anumite bundle-uri, deoarece majoritatea oamenilor se orienteaza cel mai des catre versiunea Arcade si cea Pro cu HDD de 60 Gb, acesta fiind modelul mai scump. Pentru a-i consola pe gamerii inraiiti, Microsoft spune ca pregateste o marire substantiala de capacitate a HDD-ului consolei, mult mare decat cea actuala la consolele Elite. Tot Microsoft spune ca in curand vor reduce preturile consolelor, nestiindu-se inca o suma concreta.
    Attached Images Attached Images xbox-360-elite-02.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    E zvon, era pe Teamxbox dinaintea week-end-ului, mi se pare. Desi s-ar putea sa se reorienteze spre modelele mai accesibile (ca pret) din cauza crizei.

    Oricum ar fi, mi-ar conveni hdd-uri mai mari de 120 Gb, cu toate dlc-urile care apar .

  3. #3 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    probabil daca ar aparea HDD mai mare de 120 GB, s-ar ieftinii cel de 20 si 60 , and that's a good thing

  4. #4 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, asa ar trebui. Oricum, cred ca vor sa concureze cu capacitatea de stocare a PS3 (care mi se pare ca e in jur de 500 Gb - nu sunt sigur) .

  5. #5 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @Christien
    Intra te rog la profilul tau si activeaza Receive Admin Emails si Receive Private Messages. Pozele se pun in rezolutie 1280x720.

  6. #6 SP
    Member weriwulf's Avatar
    750 GB la ps3

  7. #7 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by weriwulf View Post
    750 GB la ps3
    Mda, are de adaugat Microsoft, nu gluma .

  8. #8 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Sony a copiat ceva de la Microsoft pana acum? Ca vad ca Micro a inceput sa umble cu "copiute".

  9. #9 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Pai sa vedem,dupa mine HDD (Xbox 1 Anyone?,parca el avea un HDD de 8 GB),si cam atat

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Probabil ca nu era destul de vanduta. Intr-un fel ma bucur pentru ca scoaterea Elite de pe piata si inlocuirea ei cu o alta consola cu HDD mai mare e un lucru bun.

  11. #11 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by Zaktan View Post
    Pai sa vedem,dupa mine HDD (Xbox 1 Anyone?,parca el avea un HDD de 8 GB),si cam atat
    Din cate stiu eu, sistemul de Trophies a fost introdus la destul de mult timp dupa cel de achievements de pe Xbox, deci s-ar putea sa fie si asta.

  12. #12 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by -=Gamer X=- View Post
    Sony a copiat ceva de la Microsoft pana acum? Ca vad ca Micro a inceput sa umble cu "copiute".
    a copiat ,a copiat, butonul pt acces direct in OS(dasboard),trophies(achievments) system, si numai astea imi vin in minte acum, dar cred ca mai exista si altele

  13. #13 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    a copiat chatpad-ul

  14. #14 SP
    Member dogdan's Avatar
    pai normal ca nu cumpara nimeni elite ...este exact ca pro doar ca are un hdd mai mare ,mare branza si un elite costa 1300 lei pe cand un pro 800-900 lei adica diferenta aia de 60 de GB sa fie 500 lei ? pai mai bine imi fac eu hardul de 120 GB decat sau dau 600 lei cat costa pe amazon.

  15. #15 SP
    Junior Member Nikku's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    a copiat ,a copiat, butonul pt acces direct in OS(dasboard),trophies(achievments) system, si numai astea imi vin in minte acum, dar cred ca mai exista si altele
    Nici nu ma mira, dar nici nu ma deranjaza. Este si normal sa copieze lucruri care sunt destul de generice. Un sistem de recompensare a userului trebuiau sa introduca. Si cum vroiai sa zica sa para inovator si sa si faca exact acelasi lucru? Trophies/Achievements sunt niste lucruri generice care nu sunt strict pe Xbox/PS3(a se vedea Achievements de la noua platforma mobila Ngage de la Nokia , achivements folosite pe Steam de pe PC similare cu xbox-a nu se compara cu cele de la Windows Live care e practic la fel ca pe Xbox ca deh e Micro$$).Butonul de acces direct in OS ar fi fost si stupid sa nu il introduca, spune-mi tu unde sa il fi pus ca sa nu para copiat de la Xbox.Cat despre tastatura aia. c'mon e o tastatura qwerty care se potriveste in controler(sau ceva de genul), cat de copiat poate fi? Doar nu au pus un (X) mare si verde in loc de butonul de PS lollol.E ca si cum ai face comparatie intre sistemele Apple si IBM/PC ca sunt similare la carcasa si le si seamana tastaturile(..ca sa vezi)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 157 Last Post: 25-05-2021, 11:21
  2. Replies: 13 Last Post: 06-06-2014, 17:02
  3. Replies: 8 Last Post: 19-10-2012, 00:18
  4. Microsoft vrea Avatare mai realistice By erik95 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 25-12-2009, 05:17
  5. Upgrade HDD PS3 By justamodel in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 16-06-2009, 22:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts