Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Darksiders 3 depinde de vanzarile Darksiders 2

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Darksiders 3 depinde de vanzarile Darksiders 2

    Haydn Dalton lead designer-ul jocului Darksiders 2 de la Vigil Games spune ca ar avea cateva idei interesante pentru o continuare. Acest lucru se va intampla doar daca si cei de la THQ sunt de acord cu aceasta idee, de a avea un sequel. Dalton mai spune de asemenea ca daca Darksiders 2 va avea succes, THQ sigur nu ar schimba dezvoltatorul. Problema celor de la THQ e alta daca va mai aduceti aminte, dar nu vreau sa intru in detalii pentru a nu plictisi(exista un thread despre problemele THQ). Concret daca Darksiders 2 reuseste sa se vanda in peste 4 milioane de exemplare este posibil ca presedintele THQ, Jason Rubin sa isi doreasca o continuare. Construind jocuri open world mai mici dar cu detalii mai multe nu este neaparat un lucru rau, exemplul cel mai bun fiind jocurile Batman oferite de cei de la Rocksteady.

    In concluzie, sa speram ca vor vinde cel putin 4 milioane de exemplare, reusind acest lucru cu un joc care nu este tocmai pe placul meu, Saint Row: The Third (4.25mil), asa ca haideti cu precomenzile pentru Darkiders 2, doar vrem sa avem parte de toti cei patru calareti ai Apocalipsei, nu?
    Attached Images Attached Images games_darksiders__wrath_of_war_024546_.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am facut tot ce am putut prin http://www.consolegames.ro/forum/f86...ping-hand-thq/
    Iar la Darksiders 2 am preorder... must have title for me!

  3. #3 SP
    Member eneea's Avatar
    pentru mine primul titlu a foast prinre primele jocuri achizionate pentru xbox si mi-a placut la nebunie, sper ca partea a doua sa aiba succes, dare 4 mil mi se pare destul de mult de vandut... stie careva cam cat s-a vandul din primul?

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce metoda subtila de a spune "buy our game!". Acestea sunt vremuri dificile pentru cei de la THQ. Sa speram ca vanzarile vor fi bune pentru ca seria Darksiders pare sa aiba tot mai mult potential pe zi ce trece.

    Let's hope for a quadrology!

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    pentru mine primul titlu a foast prinre primele jocuri achizionate pentru xbox si mi-a placut la nebunie, sper ca partea a doua sa aiba succes, dare 4 mil mi se pare destul de mult de vandut... stie careva cam cat s-a vandul din primul?
    Nu cred ca au ajuns la 1.5 milioane... Pe vgcharts apar 0.92 mil vandute pe Xbox 360: darksiders - VGChartz
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    ce metoda subtila de a spune "buy our game!". Acestea sunt vremuri dificile pentru cei de la THQ. Sa speram ca vanzarile vor fi bune pentru ca seria Darksiders pare sa aiba tot mai mult potential pe zi ce trece.

    Let's hope for a quadrology!
    Din pacate pentru ei nu prea mai e vreme de metode subtile. Ori reusesc, ori inchid pravalia si pleaca acasa. Sincer, eu sunt impresionat de cat de bine isi prezinta jocul. Daca despre Darksiders 1 nu stia nimeni mare lucru, acum daca dai un Like la Darksiders pe Facebook, aproape in fiecare zi vezi cate ceva nou. Ceea ce e bine, inseamna ca developerii si promotorii chiar incearca.

  6. #6 SP
    Junior Member Derek's Avatar
    @MonkY - ziceai ca ai preorder. Poti sa imi zici unde ti-ai facut ?

  7. #7 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cum adica Darksiders 3 ?nici n-a aparut 2 si se gandesc la 3 ?.......

  8. #8 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    cum adica Darksiders 3 ?nici n-a aparut 2 si se gandesc la 3 ?.......
    Perspectiva. Mi se pare normal sa se gandeasca la 3, jocul a fost gandit pentru 4 parti. Mai sunt 2 calareti ai Apocalipsei, ar fi pacat sa termine seria la jumatate.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Derek View Post
    @MonkY - ziceai ca ai preorder. Poti sa imi zici unde ti-ai facut ?
    Pe amazon.co.uk.
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    cum adica Darksiders 3 ?nici n-a aparut 2 si se gandesc la 3 ?.......
    What RazvyLord said. E cel putin o quadrologie... sincer dupa ce termina cu cei 4 calareti, poate fac si un al cincilea in care sa poti juca cu toti, sau eu stiu... sa fie un fel de "batalie finala"

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    decat sa-si faca griji pentru quadrologie mai bine ar lucra mai cu spor pentru 2...dar asta e noua moda in gaming..anuntam trilogie,quadralogie..nici nu iese bine 2-ul ca vorbim de 3...ca sa nu mai vorbim de DLC-uri..care sunt anuntate uneori cand nici nu avem data exacta de lansare pentru titlul principal..

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    decat sa-si faca griji pentru quadrologie mai bine ar lucra mai cu spor pentru 2...dar asta e noua moda in gaming..anuntam trilogie,quadralogie..nici nu iese bine 2-ul ca vorbim de 3...ca sa nu mai vorbim de DLC-uri..care sunt anuntate uneori cand nici nu avem data exacta de lansare pentru titlul principal..
    Din punctul meu de vedere, Darksiders 2 putea sa fie identic cu 1, doar un alt calaret si alt story. Din cate vad insa, ei au imbunatatit tot ce tine de sistemul de fighting, au adus tone de noutati.... Sper sa avem tot asa o groaza de hidden items.

    Si nu, ei nu au anuntat quadrologie, dlc-uri sau alte alea... ei au fost doar cinstiti, spunand ca depinde viitorul de vanzarile la Darksiders 2. Cat se poate de adevarat pentru THQ. Mai bine sa o spuna direct decat sa ma tina ca altii cate 10 ani si sa anunte ca in sfarsit au anulat proiectul...

  12. #12 SP
    Junior Member Derek's Avatar
    Vreo idee de unde putem face o precomanda (eventual pentru CE) in Romania ?

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Derek View Post
    Vreo idee de unde putem face o precomanda (eventual pentru CE) in Romania ?
    De ce-ai face din Romania? Preturi mai mici afara... primesti si jocul mai rapid, si ai si seriozitate. Eu de-asta ma bazez pe amazon.co.uk. They never missed

  14. #14 SP
    Junior Member Derek's Avatar
    Mai rapid ? Asta ar fi singurul motiv pentru care as fi facut in Romania, ca speram sa il am in ziua lansarii. Zici ca ajunge mai rapid de pe amazon ?

  15. #15 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Amazon trimite cu o zi inainte de lansare si ajunge de obicei in 2-3 zile. Ultima comanda de la ei mi-a ajuns intr-o zi si 14 ore.

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Derek View Post
    Mai rapid ? Asta ar fi singurul motiv pentru care as fi facut in Romania, ca speram sa il am in ziua lansarii. Zici ca ajunge mai rapid de pe amazon ?
    Da. Majoritatea shop-urilor mari (mai ales daca ai preorder) trimit cu o zi-doua inainte de data oficiala a lansarii(depinde si de cat de repede le vine lor titlul, sau ce NDA au - de exp. nu au voie sa trimita decat cu 24h inainte de lansare). Si cum de pe amazon mie mi-au venit produse si intr-o zi (dar de obicei dureaza cam 2 zile)... eu zic ca e super ok.

    Cat despre Romania... mie imi vin produse de pe emag si dupa o saptamana... asa ca... (apropos, stiati ca emag a fost cumparat?)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Darksiders II By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 233 Last Post: 06-10-2015, 17:59
  2. Darksiders 2 By cIpRi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 07-07-2011, 00:11
  3. Darksiders By drik in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 20-11-2009, 16:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts