Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Sony pregateste noi colectii pentru God of War si inFamous

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Sony pregateste noi colectii pentru God of War si inFamous

    Daca pana acum doar aveam ceva zvonuri legate de o noua colectie pentru PlayStation 3, astazi avem de la Sony confirmarea ca un nou pachet God of War va fi lansat pe piata. Acesta va contine toate cele 5 jocuri God of War (cele 3 principale plus God of War: Chains of Olympus si God of War: Ghost of Sparta). Pachetul va veni si cu ceva bonusuri: un voucher de o luna de PSN Plus, HD rendering pentru toate titlurile, suport pentru trophees si suport pentru DS3.

    Colectia inFamous nu vine cu atat de multe goodies precum God of War si va contine inFamous 1 & 2 precum si inFamous: Festival of Blood. Pe langa acestea se vor gasi si ceva bonus missions. Mai sunt promise ceva extra costume, power ups si weapon styles, dar nu se cunosc prea multe detalii.

    Ambele colectii se vor lansa impreuna cu colectia Ratchet and Clank pe 28 August 2012 la pretul de 29.99 USD! Pentru cei care inca nu au jucat titlurile de mai sus, pentru pretul acesta mi se pare o alegere perfecta!

    Sursa: Sony introduces God of War, inFamous collections - SlashGear
    Sursa: Sony introduces 'PlayStation Collections,' kicks it off with 'God of War Saga' and Infamous Collection [update] | Joystiq
    Attached Images Attached Images god_of_war.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai jos aveti si cele 3 coperti.
    Attached Images Attached Images god_of_war_saga_collection.jpg infamous_collection.jpg ratchet_and_clank_collection.jpg

  3. #3 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Super, daca va mai avea si un pret decent merita sa faca parte din colectie

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Adr!an View Post
    Super, daca va mai avea si un pret decent merita sa faca parte din colectie
    Pai au anuntat si pretul: 29.99 USD. Probabil 29.99 EUR pt. noi, ca suntem mai... europeni

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai au anuntat si pretul: 29.99 USD. Probabil 29.99 EUR pt. noi, ca suntem mai... europeni
    Sony says God of War Saga and Infamous Collection will cost $39.99 apiece, Ratchet & Clank Collection va avea pretul de 29.99

  6. #6 SP
    Member portocaliu's Avatar
    Toata colectia 39.99$? E super bine

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    In cea cu Ratchet & Clank sunt jocurile de PS2 in HD sau trilogia de pe PS3 (cum e in Infamous Collection) ?

    Edit: Sunt cele de pe PS2, ca scrie Remastered in HD pe coperta.

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by portocaliu View Post
    Toata colectia 39.99$? E super bine
    fiecare colectie mai putin Ratchet & Clank 29.99

  9. #9 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ratchet & Clank Collection , contine toata seria , sau doar jocurile de pe PS2 in format hd? pentru PS3!! Intreb deoarece vreau sa imi iau seria Ratchet & Clank. Daca Collection contine toate jocurile atunci clar asta e pachetu ce mil doresc.

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Ratchet & Clank Collection , contine toata seria , sau doar jocurile de pe PS2 in format hd? pentru PS3!! Intreb deoarece vreau sa imi iau seria Ratchet & Clank. Daca Collection contine toate jocurile atunci clar asta e pachetu ce mil doresc.
    Ai răspunsul un pic mai sus de la paunstefan sau daca te uiti pe coperta postata

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  11. #11 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Da am vazut , mersi pentru indrumare.
    Oricum cred ca nici pachetu asta nu strica , indicat ar fi sa incep cu Collection.Am jucat la cineva Quest for booty, putin e adevarat , da are niste momente foarte amuzante si nu ai cine stie ce momente dificile ( ca in unele jocuri).

  12. #12 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    God of War Collection suna foarte tentant, acum imi pare rau ca n-am vandut cele 3 discuri (GOW3 si cele doua colectii existente deja - PS2 si PS3). Insa am totusi o nelamurire: in articol nu spune nimic despre "suportul" pe care apare jocul, va fi pe disc sau doar "digital"? Dat fiind ca are o "coperta" presupun ca apare pe disc, dar poate e doar imagine "promo".

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: nu au cum sa fie in format digital. Cel putin 3 dintre ele sunt prea mari, bat orice limita impusa de PSN. Vor fi asa cum au fost si celelalte colectii pana acum. Doar ca probabil fie vor gasi o metoda sa le puna pe toate pe un disk... fie va fi un pack de 2-3 disk-uri.

  14. #14 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Doar ca probabil fie vor gasi o metoda sa le puna pe toate pe un disk... fie va fi un pack de 2-3 disk-uri.
    Da... 35 + 17 + 13 = 65 GB. E nevoie de min. 2 discuri, asta daca nu oprimizeaza cumva spatiul (texturi, sunete, muzica, modele etc puse intr-un singur loc, presupun ca jocurile de PS2 si PSP au o gramada de texturi si sunete comune).

  15. #15 SP
    Ω Pira's Avatar
    sper sa remasterizeze gow 1 si 2 in hd si la cutscense, precum gow origins.

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    God of War Collection suna foarte tentant, acum imi pare rau ca n-am vandut cele 3 discuri (GOW3 si cele doua colectii existente deja - PS2 si PS3). Insa am totusi o nelamurire: in articol nu spune nimic despre "suportul" pe care apare jocul, va fi pe disc sau doar "digital"? Dat fiind ca are o "coperta" presupun ca apare pe disc, dar poate e doar imagine "promo".
    Eu stiu ca cele de psp o sa fie in format digital, voucher. Citisem undeva dar nu mai stiu unde, la anul o sa apară alta colecţie in care va fi inclus si gow ascension.
    in cazul in care cele de psp nu o sa fie in format digital, colecţia va veni pe 3 discuri
    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  17. #17 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Eu stiu ca cele de psp o sa fie in format digital, voucher. Citisem undeva dar nu mai stiu unde, la anul o sa apară alta colecţie in care va fi inclus si gow ascension.
    Oh well, asteptam si vedem, deocamdata am toate GOW-urile pe disc, daca scot o compilatie in care e si Ascension si e totul pe disc o iau si vand discurile vechi. Daca e cu vouchere sa fie sanatosi, pastrez discurile vechi

    O compilatie cu toate Uncharted-urile ar fi numai buna, as cumpara-o doar pt ala de PS Vita...

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    O compilatie cu toate Uncharted-urile ar fi numai buna, as cumpara-o doar pt ala de PS Vita...
    O sa apara sigur, dar inca mai spera ca isi vand portabila

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Sony pregateste noi colectii pentru God of War si inFamous

    S-a anunţat si colecţia resistance
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1349388264217.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    hai cu Soul Reaver collection

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 22 Last Post: 24-02-2012, 19:31
  2. Replies: 6 Last Post: 17-10-2010, 20:09
  3. Sony pregateste technologie 3D pentru PS3 By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-09-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts