Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Jaffe: "Kratos ar fi fost albastru de nu era Diablo II"

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Jaffe: "Kratos ar fi fost albastru de nu era Diablo II"

    Foarte multa lume poate spune ca protagonistul din seria God of War arata foarte bine asa cum e (avand in vedere trecutul sau sangeros si nenumaratele chinuri pe care le-a suportat de-a lungul vietii sale (digitale) ). Dar ce parere ati fi avut daca unele detalii ar fi fost ceva mai...diferite? David Jaffe, creatorul seriei God of War a declarat ca initial Kratos ar fi trebuit sa aiba "dungile" sale albastre, in loc de culoare rosie cu care ne-am obisnuit de mai bine de 7 ani. Dar din pacate (sau mai degraba fericire), Kratos semana prea mult cu barbarul din Diablo II... un detaliu care a scapat aproape tuturor celor de la Sony Santa Monica mai putin lui Jaffe, care a decis din acel moment sa schimbe culoarea vopselei in rosu.

    Mai jos aveti o poza cu prototipul din 2005 chiar dinainte de lansarea jocului, o poza cu Kratos din ziua de azi precum si una cu barbarul din Diablo II. Deci ce parere aveti? E rosul cu adevarat culoarea zeului razboiului? Sau poate albastru oferea un aer ceva mai rece personalitatii sale?
    Attached Images Attached Images latest-god-war-3.jpg god_of_war_diablo_2_comparison_1.jpg god_of_war_diablo_2_comparison_2.jpg

  2. #2 SP
    Member Game101's Avatar
    Arata frumos si acel albastru, insa raman la opinia ca rosu a fost alegerea buna.

  3. #3 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Cu rosu au facut o poveste: sangele celor pe care i-a ucis. Cu albastru ce poveste puteau sa faca?

  4. #4 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Sangele albastru al lui Ares, pe care l-a ucis, asta doar asa, in prima secunda cand m-am gandit....puteau sa faca destule si cu albastru, storywise

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    primu' Kratos s-a lansat in martie 2005, nu 2007

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    primu' Kratos s-a lansat in martie 2005, nu 2007
    correct, correct. Am si cautat pe wiki ca sa confirm chestia asta cand scriam stirea. Da am mentionat inainte partea cu "mai bine de 7 ani" si se pare ca am ramas in cap cu 200...7 in loc de 5 . mi`scuzi

  7. #7 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Deh , e Kratos....putea sa fie si purpuriu ca tot era epic.

  8. #8 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    daca era pink? ce ziceati?

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Jaffe: "Kratos ar fi fost albastru de nu era Diablo II"

    Quote Originally Posted by Chris View Post
    daca era pink? ce ziceati?
    Nu il mai chema kratos, ci solkanus...la naiba

    ON e bine asa cu rosu...furie, sange

  10. #10 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Deh , e Kratos....putea sa fie si purpuriu ca tot era epic.
    Not really .

  11. #11 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Deh , e Kratos....putea sa fie si purpuriu ca tot era epic.
    trebuia sa fie cu inimioare si floricele roz

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 26-07-2013, 09:59
  2. Replies: 9 Last Post: 24-04-2013, 23:34
  3. Replies: 2 Last Post: 20-04-2011, 18:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts