Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Noi detalii despre The Walking Dead: Survival Instinct

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noi detalii despre The Walking Dead: Survival Instinct

    Well, nu cred ca mai este un secret succesul legat de numele "The Walking Dead". Serialul este un blockbuster, jocul episodic a fost ales GOTY, benzile desenate sunt bestiale, zombies sunt inca "la moda"... Prin urmare, de ce nu am avea parte de inca un joc cu aceeasi tema? De data aceasta de la Activision primim un trailer al FPS-ului care cu siguranta va va trezi instinctele de supravietuire.

    Jocul va fi realizat de cei de la Terminal Reality (cei care au realizat si Star Wars Kinect - sper ca de data aceasta nu se va folosi totusi Kinect-ul), va fi un FPS si-i va avea ca protagonisti pe Daryl si Merle Dixon. Se va lansa anul acesta atat pe PC cat si pe Xbox 360 si PlayStation 3.

    Attached Images Attached Images the_walking_dead_survival_instinct.jpg

  2. #2 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Urat, urat.. pacat diferenta de la cer la pamant fata de jocul episodic. Din cate vad atmosfera zero, paleta de culori e luata din toaleta publica din pasaj de la Universitate, screen-tear la greu parca e prezenatare in PP, lipsa oricarui tip de animatii decente (ori ca tine un cartof in mana sau o pusca e acelasi lucru din cate vad din trailer), zombii arata de parca ar fi fost scapati din muzeul de ceara Madame Tussaud si au inceput sa se topeasca la soare...reclama de la Catena mi se pare mai horror..

  3. #3 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by GuCOZA View Post
    Urat, urat.. pacat diferenta de la cer la pamant fata de jocul episodic. Din cate vad atmosfera zero, paleta de culori e luata din toaleta publica din pasaj de la Universitate, screen-tear la greu parca e prezenatare in PP, lipsa oricarui tip de animatii decente (ori ca tine un cartof in mana sau o pusca e acelasi lucru din cate vad din trailer), zombii arata de parca ar fi fost scapati din muzeul de ceara Madame Tussaud si au inceput sa se topeasca la soare...reclama de la Catena mi se pare mai horror..

    Si cu toate astea o sa vanda mai mult decat jocul celor de la Telltale Games, ceea ce este trist.
    Attached Images Attached Images ac1mv.png

  4. #4 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Este o compilație făcută de un fan din footage-ul prezentat celor de la IGN. (The Walking Dead: Survival Instinct trailer is unofficial | VG247).

    Dar, după reputația celor de la Activision, ar putea la fel de bine să fie produsul final.

    Si cu toate astea o sa vanda mai mult decat jocul celor de la Telltale Games, ceea ce este trist.
    Puțin probabil. Lumea a reacționat destul de ur�t la ceea ce a fost prezentat p�nă acum. Nu tot ce produce Activision se vinde.

  5. #5 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Asta e trailer la joc din 2013 sau 2003 ? Fiindca arata groaznic. Zombii aia zici ca-s machete din poligonul de tragere, ala se misca precum primii roboti japonezi (de fapt mai rau), iar cladirile/ masinile etc arata precum cele din jocurile pe CIP (parca asa ii zicea). Si acum o dau ca e compilatia unui fan..
    Poate e pre-pre-pre-productia gandita pe un PC cu Celeron, care apoi a luat foc, nu din cauza efortului, ci a ceea ce a trebuit sa suporte..

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    M-am uitat si eu la gameplay, ce pot sa zic? Cam saracacios :/

    Dupa nebunia din Left 4 Dead I/II, Dead Island, si altele....va dati seama. E ca si compataria aia intre Dead Rising (X360), unde erau 100+ de zombie pe ecran (si asta in primul...din 2006) si Dead Rising (Wii) unde erau 4-5 si si aia super prosti...



    Sau e ca si comparatie dintre Onechanbara: Bikini Samurai Squad (X360) si Onechanbara: Bikini Zombie Slayers (Wii)

    Sper sa nu fiu inteles gresit, nu ma leg de grafica (grafica pt. mine chiar nu conteaza sau conteaza extrem de putin) dar in jocurile "astea" conteaza cantitatea.

    *later edit*

    No vad ca videoul e embedding disabled by request (ce magarie), click pe link ca va duce pe youtube.

  7. #7 SP
    Junior Member miron's Avatar
    Hopa Hopa toti!Jocul nu este inca "polished".Este un first gameplay.La ce va asteptati?The Walking Uncharted?

  8. #8 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Quote Originally Posted by miron View Post
    Hopa Hopa toti!Jocul nu este inca "polished".Este un first gameplay.La ce va asteptati?The Walking Uncharted?
    Nu dar totusi daca dai ceva publicului macar fa-l sa nu arate ca un borcan de zacusca. Si crede-ma ca mari imbunatatiri nu cred ca o sa apara, din imagini mi se pare flawed rau la gameplay excluzand grafica de Solitaire, deci da eu tot cred ca o sa fie o chestie facuta pe genunchi intr-o pauza de cafea pentru a mai mulge cativa bani de la fanii The Walking Dead..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-03-2013, 09:54
  2. Replies: 0 Last Post: 07-02-2013, 22:31
  3. Replies: 6 Last Post: 27-10-2012, 19:47
  4. The Walking Dead: Survival Instinct By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 06-07-2012, 21:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts