Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 56

Thread: PlayStation 4: Nici nu s-a lansat si deja e urat de gameri

  1. #21 SP
    Junior Member raresito's Avatar
    Problema e ca Sony nu ar face acest patent daca nu ar face si Xbox acelasi lucru. Adica va fi ori amandoi ori nici unii. Asta v-o spun sigur.

  2. #22 SP
    Junior Member Sebah86's Avatar

    PS4 O noua platforma care va trebui sa revolutioneze

    Cred ca cu totii stim ca noul Xbox 720 sau cum se va mai numi , va imbraca multe din caracteristicile tehnice de la PS3, astfel cu siguranta PS4 va trebui sa fie revolutionar. In caz contrar singurul atu care il vad este din nou jocurile exclusive si anumite facilitati la multiplayer , sper ca patentul cu validarea unui singur joc / jucator sa nu se materializeze.

    Pana atunci sa ne bucuram de ce ne ofera gamingul anul acesta

  3. #23 SP
    Banned isis's Avatar
    Si daca Ms si Nintendo fac la fel, nu o sa piarda nimic. Vanzarile care merg la ei vin de la oamenii care cumpara prima data jocul. Faptul ca jocul acela nu mai e revandut de 10 ori, nu afecteaza cu nimic bugetul SONY. Dimpotriva, cei care il cumparau SH vor trebui sa il cumpere original. Iar din 10 oameni care cumparau SH, cel putin unul va trece si va cumpara jocul original decat sa nu il joace deloc. Iar profitul SONY va creste, in nici un caz nu va scadea. Este o miscare de business foarte buna.

    Sa va reamintesc ca SONY Microsoft si Nintendo nu scot console de jocuri pentru bucuria voastra ci pentru bucuria actionarilor, profitand de bucuria voastra.

  4. #24 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Aha, si care e farmecul daca dau 200 de lei pe un joc nou in loc sa iau de pe bazar unu' SH cu 70 de lei?
    Eu sunt ferm convins ca lucrurile nu sunt chiar asa roz, dimpotriva, chiar cred ca vanzarile vor scadea si vor avea mult de pierdut.
    Insa sper ca nu se va materializa si nu vor incepe metoda "milk the cow".

  5. #25 SP
    Member solaru's Avatar
    @Sebah96: Nu, nu stim! poate ne spui si noua de unde stii tu!

  6. #26 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Aha, si care e farmecul daca dau 200 de lei pe un joc nou in loc sa iau de pe bazar unu' SH cu 70 de lei?
    Eu sunt ferm convins ca lucrurile nu sunt chiar asa roz, dimpotriva, chiar cred ca vanzarile vor scadea si vor avea mult de pierdut.
    Insa sper ca nu se va materializa si nu vor incepe metoda "milk the cow".

    Nu e vorba de ce "simti" tu, ci de efectele pe care le are asupra firmei. In loc sa cumperi 10 jocuri SH vei cumpara 3 jocuri noi, deci Sony vinde inca 3 jocuri. Pentru ei exista doar profit, in conditiile in care Microsoft si Nintendo vor face aceeasi miscare. Daca aceasta limitare va exista doar pe consola celor de la Sony vor avea de pierdut, clientii orientadu-se catre un produs al concurentei.
    Desigur ca exista oricand varianta gamingului pe PC sau tablete, dar tabletele sunt scumpe pentru ce ofera din acest punct de vedere si PCul nu pare agreat de gamerii consolisti (din cine stie ce motive...).

  7. #27 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Pacat, era frumos sa mai faci un schimb de jocuri. Astia cred ca toata lumea o sa dea bani gramada pe titluri care sufera rau de tot la capitolul optimizare s.a.m.d

  8. #28 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Vanzarile care merg la ei vin de la oamenii care cumpara prima data jocul.
    ...si care sperau sa-l revanda dupa pt recuperarea unei parti din suma. Sa vad si eu cine da peste 200 lei pe un joc la lansare dupa care se va spala pe cap cu el !
    Jocurile de categoria B sau C aproape ca nu se vor vinde. Eu nu as da nici 70lei, de exemplu, pe Brink ca sa raman cu el in sertar . Dar daca as sti ca il pot revinde, chiar in pierdere parca-i altfel situatia, poate il iau sa-l incerc.

  9. #29 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Si e foarte bine ca jocurile slabe/proaste nu se vor vinde. Mai bine mai putine titluri, dar de calitate.

  10. #30 SP
    Member Mythul's Avatar
    Nintendo nu are aceste restrictii.
    Daca MS si Sony vor implementa acest sistem....ghici cine va castiga si aceasta generatie ?

    Consumatorii nu sunt asa de prosti cum ii crede cei de la Sony. Majoritatea consolistilor sunt tineri ce nu au venituri suficiente cat sa-si permita mai mult de 2-3 jocuri pe an. Hell, nici pe forum nu stiu cati isi permit sa cumpere 3 jocuri cu 200 lei pe an.

    Singura sansa a acestui sistem e ca preturile la jocuri sa scada drastic (ma indoiesc).

    Oricum din partea mea sa implementeze ce sistem vor ei, pentru ca eu voi vota cu banii. Vor sa faca toate jocurile account bound ? Foarte bine, imi iau un Wii U sau imi cumpar alte gadgeturi si ma las de console-gaming.

    Exemple clare:
    Playstation Vita - S-a vandut worldwide in 4 milioane de exemplare ! (din care probabil 2 milioane doar in Japan). Un real succes. Evident se bazau pe faptul ca consumatorii sunt prosti si dau 60$ pe un card de 32 gb si 40-60$ pe un joc de Vita (cand pe iOs/Android cumperi 60 de jocuri). Iar oamenii au votat.

    Blizzard - Eram mare fan, dar jocuri account bound de care nu poti scapa + cateva epic fails la pret de retail m-au facut indiferent.

  11. #31 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Hmm , nu stiu cati dintre voi vor renunta la Sony , da eu stiu sigur ca nu voi renunta , oricat de tampite ar fi ideile lor cu Pattent Disc-tagging Tehnology.

  12. #32 SP
    Member Imperatore's Avatar
    daca isi bate joc de oameni lumea o sa renunte, sunt multe exemple in industria gaming-ului si cea a hardware totodata.

  13. #33 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Specificatii Playstation4:

    CPU – Cell Broadband Engine X @ 3.2GHz – 16PPE’s – 128 SPE’s
    GPU – Custom Nvidia/SCEI “quantum Leap” @2GHz
    Memory – 10GB XDR2 + 10GB GDDR6
    Storage Capacity – 250GB/320GB Model depending
    OS – Sony Aether
    Video Resolution – 2160p 2D – 1080p 3D
    Audio – 11.1
    Media Formats – PS4 Game Disc – PS3 Game Disc – PS2 Game Disc – PS1 Game Disc – HD Blu Ray Disc – DVD – CD
    Controller Input – Dualshock 4 – Dualshock 3 – PS Iris – PS Vita – PS Omni – PS Certified Xperia – Sony Tablet – PS Move – PS Eye – Sixaxis
    Connectivity – USB 3.0 – HDMI 1.4 – Bluetooth 4.0 – WiFi b/g/n – DLNA – Ethernet – PS Vita – Memory Cards SD/MMC/etc
    Vb cuiva...`Prea extraterestra configuratia asta`

    ZVON...bineinteles

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acela cred ca e un "wish list". Din cate am inteles, PS4 nu va fi backward compatible cu nimic de pana acum. Dar, ramane de vazut

  15. #35 SP
    Senior Member tray's Avatar
    PS4 nu va fi backward compatible pentru ca vor sa stoarca lumea de bani cu asa numitele hd colelction si classics.

  16. #36 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Hmm , nu stiu cati dintre voi vor renunta la Sony , da eu stiu sigur ca nu voi renunta , oricat de tampite ar fi ideile lor cu Pattent Disc-tagging Tehnology.
    poate te razgandesti..te-ai razgandit tu in magazin cand ai vrut sa cumperi COD daramite ptr o consola ce apare peste cateva luni..

  17. #37 SP
    Junior Member cristiochiana's Avatar
    Probabil ca oamenii vor cumpara doar titluri din serii consacrate cum ar fi fifa sau Gta si titlurile care vor avea doar single-player vor avea niste vanzari de tot rasul sau majoritatea va trece la cloud gaming daca va ajunge ca si calitate vizuala apropiata fata de console.

  18. #38 SP
    Member solaru's Avatar
    Nu apare in cateva luni. in Q3 se va livra catre dezvoltatori ultima configuratie de test a PS4... astfel incat nu cred ca va aparea mai devreme de Craciun 2013 sau Q1 2014 (cel mai probabil).

  19. #39 SP
    Junior Member MySeL's Avatar
    Sa speram ca nu vor introduce tagingul , ca de fac asta raman la ps3 meu batran cumparand in continuare jocuri pt el , ca sigur nu o sa dispara dintr-o data noile titluri aparute .

  20. #40 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Daca se aplica chestiunea cred ca vor inflori business-urile cu sali de gaming iar Donely va deveni al 3-lea om bogat din tara in urma modarilor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Blue Estate s-a lansat pe PlayStation 4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 18-02-2015, 21:50
  2. Replies: 34 Last Post: 04-02-2014, 19:50
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. Replies: 4 Last Post: 09-01-2012, 21:46
  5. Noul site PlayStation lansat By istrategie in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-11-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts