Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 30 of 30

Thread: Xbox 3 & PlayStation 4

  1. #21 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Desi sunt de acord cu ideea ca urmatoarea generatie PS4 sau XBOX3 nu ne vor mai uimi atat de mult cum au facut-o PS3 si XBOX360 la vremea lor, nu pot decat sa sper ca totusi vom regasi si factorul WOW!
    Din contră. Puterea de procesare este foarte mare, mult peste actuala generație. O să vezi anul ăsta

    PS: Felicitări pentru articol. Sper să mergem la berea aia în curând :-)

  2. #22 SP
    Member ionutsb85's Avatar

  3. #23 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Din contră. Puterea de procesare este foarte mare, mult peste actuala generație. O să vezi anul ăsta

    PS: Felicitări pentru articol. Sper să mergem la berea aia în curând :-)
    Pai nu, ce spuneam si eu si MonkY (cu alte cuvinte) este ca saltul nu va fi acelasi in sensul ca nu va crea acelasi impact, efectul nu va fi imediat. Sigur, se prea poate ca diferenta vizuala sa fie, eu stiu, la fel ca o comparatie intre imaginea oferita de o consola actuala si cea oferita de cea mai tare placa video, insa strict vizual, la prima vedere, diferentele de acest gen sunt mult mai subtile decat cele dintre primele doua generatii (Pong < Duke Nukem 3d).

    Puterea de procesare va fi mai mare? Super! Ma bucur sincer. Nivelurile vor fi mai largi si populate cu mai multe elemente, animatiile mai fluide, interactionarea cu decorul mai complexa? Pai se prea poate, insa acestea nu sunt chestiuni imediate, care sa trezeasca instantaneu interesul gamerului mediu care are deja un device pe care se misca lucruri frumoase (fie el consola, tableta sau PC).

    Cred ca ideea ar fi cam asta: intre a prezenta un Gears of War de 10 ori mai detaliat si a prezenta un Gears of War cu acelasi detaliu ca la generatia actuala dar cu un decor enorm si o hoarda de vreo 50 - 60 de locusts eventual diferiti intre ei, spun ca impactul mai mare s-ar putea sa fie la varianta a doua. Argumentul ar fi ca poti observa imediat ca asa ceva n-ai avut inainte, sau ai avut si vizual se cam impiedica.

    Da domnule, bere multa si sa-ti traiasca doamna, c-a fost ziua ei si-am uitat sa sun si mi-e rusine si-acum .

  4. #24 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    hoarda de vreo 50 - 60 de locusts
    Ma tu n-ai jucat horde pana acum?

  5. #25 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ma tu n-ai jucat horde pana acum?
    Ma si i-ai vazut tu pe ecran simultan? Pe toti 50-60 simultan??? Pe numarate????

    L.E. Vrei sa te bat?!

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce vorbiti voi acolo mai de 50-60 de locuste? Nu stiti asta? WOW?!? 1 million troops! Pe generatia actuala, da?


  7. #27 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Am inteles ce ai vrut sa spui si probabil ca ai dreptate. O sa spun altfel atunci. Cu ce vor avea la dispozitie se pot face lucruri foarte frumoase

    PS: Te saluta si cica nu e bai

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de factorul WOW, va mai aduceti aminte de Kara "de pe PS3"? Sau, daca tot suntem la capitolul "praf in ochi", cine mai isi aduce aminte de ce nebunii spunea Sony ca face cu Emotion Engine? A vazut cineva asa ceva (in afara de reclame si pre-rendered stuff)? So, get used to it


  9. #29 SP
    Junior Member ProGamer's Avatar
    Foarte bun articolul , felicitari !!!

  10. #30 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    O sinteza reusita, cred eu, a ideilor pe care incercam si eu sa le expun. Ce se intampla dincolo de fidelitatea vizuala?

    Is This Next Gen? | Bonus Round Full Episodes | GameTrailers

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. PlayStation 1 & 2 Playthroughs By RonanN1 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 12 Last Post: 29-05-2011, 00:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts