Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Un nou joc Batman Arkham soseste anul acesta

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Un nou joc Batman Arkham soseste anul acesta

    Astazi un membru al Time Warner, John K Martin a confirmat ca un nou joc din seria Batman: Arkham va fi lansat in acest an. Desi in urma cu mai bine de un an se vorbea de un altfel de joc din seria Batman, dezvoltat de cei de la Rocksteady, iata ca acum a sosit aceasta informatie de la directorul financiar Time Warner, John Martin. Cine se va ocupa de urmatorul joc din seria Batman: Arkham ramane de vazut, important este ca il vom avea anul acesta, probabil tot pe generatia actuala de console. Eu unul de-abia astept acest nou titlu si sper ca pana la urma tot cei de la Rocksteady sa se ocupe de el.

    Attached Images Attached Images arkhamcity2013.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Hmm... Oare ce o sa iasa daca nu mai este dezvoltat de Rocksteady?

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    If it ain't broken, don't fix it! Adica cu alte cuvinte: sa ramana si urmatorul Batman pe mana celor de la Rocksteady.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Din păcate nu cred ca tot cei de la Rocksteady se vor ocupa de joc, ei vorbeau de un Batman (Silver Age) nu mai devreme de 2014.

  5. #5 SP
    Junior Member Prowld's Avatar
    Mare pacat daca nu se vor ocupa tot cei de la Rocksteady ... probabil echipa urmatoare ori sa-l faca foarte prost ( pentru ca nu suntem obisnuiti cu stilul lor ) , ori foarte bun ( ceva nou ) ramane de vazut ce se intampla .

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    mie deja mi se parea jocul excelent. De ce l-ai da pe mana la altii care au sanse foarte mari sa il strice (no offense studio-ului care va primi jocul ). Voi ati fi fost de acord daca Uncharted 3 era pe mana altor oameni inafara de Naught Dog?

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    mie deja mi se parea jocul excelent. De ce l-ai da pe mana la altii care au sanse foarte mari sa il strice (no offense studio-ului care va primi jocul ). Voi ati fi fost de acord daca Uncharted 3 era pe mana altor oameni inafara de Naught Dog?
    Da, iesea o porcarie, dar era altceva. Apoi, daca era cel mai mare fail, se intorcea la Naughty Dog si faceau ei cel mai bun si inovativ Uncharted. Mie mi-a placut enorm franciza, dar are nevoie de un suflu de aer proaspat. Partea 3 cel putin nu a fost deloc diferita fata de 2. Si multiplayer nu ma intereseaza. De Batman nu stiu ce sa zic, am jucat doar primul pana pe la jumatate iar al doilea inca e sigilat de acum 2 luni.

    Sunt studiouri care au preluat francize si au facut o treaba buna. Imi vin acum in minte Kotor 2 si Halo 4.

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Da, iesea o porcarie, dar era altceva. Apoi, daca era cel mai mare fail, se intorcea la Naughty Dog si faceau ei cel mai bun si inovativ Uncharted. Mie mi-a placut enorm franciza, dar are nevoie de un suflu de aer proaspat. Partea 3 cel putin nu a fost deloc diferita fata de 2. Si multiplayer nu ma intereseaza. De Batman nu stiu ce sa zic, am jucat doar primul pana pe la jumatate iar al doilea inca e sigilat de acum 2 luni.

    Sunt studiouri care au preluat francize si au facut o treaba buna. Imi vin acum in minte Kotor 2 si Halo 4.
    1. U3 nu a fost diferit de U2...seria are nevoie de un suflu nou...hmmm, mai exact ce anume ai vrea sa vezi intr-un joc Uncharted? Eu nu cred ca se va schimba vreodată stilul acestei francize, nu ar avea motive, mi s-a părut din ce in ce mai bun.
    2. Batman AC e mai bun decat AA
    3. KOTOR 1 a fost mai bun decât ce a urmat, o poveste mai închegată si parca mai palpitant.

    PS sper sa nu te simţi ofensat de părerile mele, nu trebuie sa coincidă

  9. #9 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Una este sa faci o treaba buna si alta este sa faci o treaba cel putin la fel de buna ca cel de la care ai preluat fransiza. Din pacate in majoritatea cazurilor lucrurile n-au stat prea bine.

    tudyniuz, ai amintit de Halo 4, comparativ cu Halo 3 sau Reach, care au fost facute de Bungie, Halo 4 sta mai slab. Da, e joc bun, dar nu este un joc mai bun sau cel putin la fel de bun ca cele dinainte.

    Halo 3 for Xbox 360 Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic
    Halo: Reach for Xbox 360 Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic
    Halo 4 for Xbox 360 Reviews, Ratings, Credits, and More - Metacritic

    In concluzie, sper sa nu strice reteta pe care s-a bazat pana acum Batman.

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inteleg ce ziceti, asa e, dar totusi poate nu ii strica un suflu nou seriei. Asta vroiam eu sa evidentiez. Si in felul asta poate dispare plictiseala pe care mi-a oferit-o Uncharted 3. Si reteta succesului mai trebuie schimbata uneori.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eşti prima persoana pe care o aud ca a fost plictisită de U3

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  13. #13 SP
    Member pufy's Avatar
    Sunt de accord cu tudyniuz ,U3 m-a plictisit dupa primele 4h ,dar ce se mai aude de universul Steampunk Gotham ?

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    La U3 doar inceputu a fost mai slow, de la chapter 10 in colo a fost un action/adventure/shooter superb.

  15. #15 SP
    Member batmanfan's Avatar

    Batman: Arkham 3 va fi lansat anul acesta!

    La inceputul lunii a fost confirmat un lucru total neasteptat ce a luat prin surprindere pe multi: pana la sfarsitul lui 2013 vom avea parte de un nou joc cu Batman din seria Arkham, lucru confirmat chiar de cei de la Warner. De asemenea, se zvoneste ca cei care vor dezvolta jocul de aceasta data sunt cei de la WB Games Montreal, cei ce au stat in spatele versiunii Wii U a jocului, adica Armoured Edition si nu se stie daca Rocksteady va participa activ sau nu de aceasta data.

    Avand parte de aceste noi informatii, concluzia ar fi urmatoarea: este posibil ca fanii sa fie sceptici in legatura cu noul joc din cauza ca exista riscul ca Rocksteady sa nu mai aiba vreo legatura de aceasta data si datorita faptului ca data de lansare este destul de "apropiata" avand in vedere modul total diferit cu care ne-a obisnuit Rocksteady (remember teaser-ul din decembrie 2009 si lansarea in octombrie 2011). Per ansamblu nu putem critica deja un joc cand nu avem nici cea mai mica idee despre cum va fi, asteptam noi informatii si sa speram ca se va ridica la standardele consacrate de jocurile anterioare din serie.
    And we also have a strong games release this year, which will include the next release in the Batman Arkham franchise. So all in all, we expect Warners to post another very strong year in 2013.

    In just 2-3 months our project will be announced (in grand fashion) and it's going to be big! As we dive head-first into our polish period... Ben Mates- WB Montreal.
    Attached Images Attached Images batman_arkham_3.jpg

  16. #16 SP
    Member pufy's Avatar
    E prea mult daca ne dorim un challenge co op cu Robin\Nightwing ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Defiance se lanseaza anul acesta By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2013, 17:04
  2. Replies: 11 Last Post: 31-03-2013, 02:41
  3. Un nou joc Assassin's Creed soseste in curand By Dant3 in forum Console News
    Replies: 33 Last Post: 04-03-2013, 11:36
  4. Un nou joc Sonic anul acesta! By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-04-2011, 01:13
  5. Replies: 22 Last Post: 25-09-2009, 15:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts