Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Sony reduce pretul pentru Playstation Vita

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai garanţie doar 12 luni

  2. #22 SP
    Member kostyn26's Avatar
    Nu stiu daca are legatura cu stirea dar eu am primit mail de la Altex ieri "Sarbatorim 1 an de PS Vita"...ceva de genul si au la promotie PS Vita Wifi+Little Big Planet+card de 4 GB la 999 RON - reducere 359.8 RON - intre 18 - 24 februarie....si mai sunt si alte variante cu fifa sau nfs sau wifi+3g + ps all stars battle royal + card 4 giga la 1099....

  3. #23 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Ai garanţie doar 12 luni
    Asa e. 12 luni, in primul rand, e garantia data de SONY. Am luat un PS VITA de la ALTEX acum o saptamana si am garantie 1 an la ALTEX. Nu stiu de ce cei de la SONY nu mai ofera garantie internationala sau europeana de 2 ani.

    ---------- Post added 19-02-2013 at 02:19 PM ----------

    Quote Originally Posted by kostyn26 View Post
    Nu stiu daca are legatura cu stirea dar eu am primit mail de la Altex ieri "Sarbatorim 1 an de PS Vita"...ceva de genul si au la promotie PS Vita Wifi+Little Big Planet+card de 4 GB la 999 RON - reducere 359.8 RON - intre 18 - 24 februarie....si mai sunt si alte variante cu fifa sau nfs sau wifi+3g + ps all stars battle royal + card 4 giga la 1099....
    Eu am luat pachetul cu Litle Big Planet si am si vandut intr-o zi jocul cu 110 lei (este 169 lei in magazin) si am luat FIFA 13 cu 100 lei.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  5. #25 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    De obicei la ceva timp dupa ieftiniri de genul, se lanseaza variante slim, no? Ce ar fi sa ne faca sony o glumita, si de fapt Evolution pentru ei sa fie un PS Vita trecut prin liposuctie?

  6. #26 SP
    Junior Member grinch's Avatar
    o sa aflam maine, la ora 18:00 (ora Romaniei) ce surpriza/e ne-au pregatit cei de la SONY.....

  7. #27 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si acum o sa sara vreo 10 oameni sa zica ca e la ora 1 noaptea (01:00) si iar iese mare off-topic. Sunt curios daca se sterge sau se lasa cu ban...

  8. #28 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    oamenii sunt foarte entuziasmati in perioada asta. trebuie sa-i intelegem, ce sa facem... adevarul e ca asistam la un moment (potential) istoric.

  9. #29 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Evenimentul PlayStation Meeting 2013 va avea loc pe 20 februarie începând cu ora 23:00 GMT (ora locală 01:00, pe 21 februarie). Urmărește transmisia live aici.

    De pe ro.playstation.com + gametrailers care dă aceeași oră: 01.00 ora României!

  10. #30 SP
    Junior Member LOCKERZBOSS's Avatar
    Haideti nu va mai vaitati de pretul ps vita-ului,ca merita toti banii,si jocurile la fel,nu se gaseste niciun device portabil sa poate sa redea asa jocuri...

  11. #31 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by LOCKERZBOSS View Post
    Haideti nu va mai vaitati de pretul ps vita-ului,ca merita toti banii,si jocurile la fel,nu se gaseste niciun device portabil sa poate sa redea asa jocuri...
    Nu stii cum e romanul? Daca PS VITA era 15 milioane, romanul zicea sa scada macar la 13 milioane si tot asa. Asa-i romanu!

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Nu stii cum e romanul? Daca PS VITA era 15 milioane, romanul zicea sa scada macar la 13 milioane si tot asa. Asa-i romanu!
    Cam il bagatelizati pe "romanul" asta... dar nu va uitati ca PS Vita se vinde prost in toata lumea. Iar de vaitat, normal ca are voie omul sa se vaite, ca doar e pe banii lui. Voi uitati sa luati in calcul si pretul jocurilor. E o totusi o consola portabila la care un joc costa intre 25 si 50 EUR. Mi se pare extrem de mult. Cu banii pe un joc - doua de Vita, imi cumpar jocuri un an intreg de pe PlayStore sau AppStore. Sony ar trebui sa-si regandeasca politica de preturi... dar ma indoiesc profund ca vor face asta.

  13. #33 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Jocurile retail sunt mai ieftine decat cele de pe PS STORE (de exemplu, FIFA 13 pt. PS VITA si PS3 pe ps store e 40 lire sterline tot timpul, iar aici pe forum FIFA 13 PS3 se gaseste si la 150 lei), deoarece pe forumuri se gasesc jocuri sigilate la pret mai mic decat in magazine.
    Deci chestia ca jocurile sunt prea scumpe e valabila doar pentru cei care cumpara jocurile din magazine. La unele jocuri apare si varianta de platina (PS3), la jumatate de pret fata de jocul initial lansat (in timp de pe ps store ramane pretul initial). De exemplu, eu am luat FIFA 13 sigilat pentru PS VITA de pe forum la 100 lei, Resistance Burning Skies sigilat la 70 lei.

    PS: PS VITA nu s-a vandut asa de bine din cauza smartphone-urilor si a tabletelor. De exemplu, PSP-ul s-a vandut foarte bine la vremea lui.

  14. #34 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Comparatia era facuta cu Google PlayStore unde iei jocu' la 3 lei, nu cu PS Store. Pentru mine problema cea mai mare la vita ii faptu' ca nu pot sa-mi folosesc contul de Romania. Teoretic se poate, dar atunci nu poti avea PS+ si chestii de pe PS Store. Probabil ca pe multi nu-i deranjeaza, eu as prefera sa am un cont si bun.

  15. #35 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Comparatia era facuta cu Google PlayStore unde iei jocu' la 3 lei, nu cu PS Store. Pentru mine problema cea mai mare la vita ii faptu' ca nu pot sa-mi folosesc contul de Romania. Teoretic se poate, dar atunci nu poti avea PS+ si chestii de pe PS Store. Probabil ca pe multi nu-i deranjeaza, eu as prefera sa am un cont si bun.
    Nu poti avea cont pe Romania daca jocul are online sau network pass.

    Oricum, in afara de Playstation Network, nu cred ca Romania are acces la alte platforme de console (XBOX360, Nintendo Wii etc.)

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Oricum, in afara de Playstation Network, nu cred ca Romania are acces la alte platforme de console (XBOX360, Nintendo Wii etc.)
    Inca un cui batut la cosciug... atata timp cat AppStore (de la Apple) si PlayStore (de la Google) au store pentru Romania. Oare o fi asa greu pentru Sony & Microsoft? Sau se iau si ei dupa vorbele de mai sus "nu merita romanul, ca se plange tot timpul"?

  17. #37 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inca un cui batut la cosciug... atata timp cat AppStore (de la Apple) si PlayStore (de la Google) au store pentru Romania. Oare o fi asa greu pentru Sony & Microsoft? Sau se iau si ei dupa vorbele de mai sus "nu merita romanul, ca se plange tot timpul"?
    Bulgaru are acces la PS Store de vreun an de zile (nu stiu daca are acces la XBOX LIVE). Romanu nu are acces la PS Store si la XBOX IVE probabil din cauza ca e cunoscut ca umbla cu carduri bancare falsificate (la capitolul asta suntem super profesionisti).

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Bulgaru are acces la PS Store de vreun an de zile.
    In caz ca nu stiai, HQ PlayStation pentru Europa de Est este in... Bulgaria. Ce vrei mai mult de-atat?
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Romanu nu are acces la PS Store si la XBOX IVE probabil din cauza ca e cunoscut ca umbla cu carduri bancare falsificate (la capitolul asta suntem super profesionisti).
    Serios? Presupun ca stii ca pe primul loc la piraterie (daca nu includem chinezii) sunt... rusii. Si rusii au Xbox Live si PS Store. Si mai sunt si altii cu mult inaintea noastra (la piraterie) care au Live si PSN.

    No offense, dar ne-a acceptat PayPal-ul dupa atatea probleme cu Romania... si nu accepta Microsoft (de exp.), care are si ditamai instrumentele la dispozitie (ORDA), unde mai pui sedii in Romania si directori plini de bani... De Sony nu am cuvinte, presupun ca fiind decizia la bulgari, e mai greu de facut ceva si pentru romani. Mai ales ca totusi macar Sony si-a lansat oficial produsele in Romania.

  19. #39 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In caz ca nu stiai, HQ PlayStation pentru Europa de Est este in... Bulgaria. Ce vrei mai mult de-atat?

    Serios? Presupun ca stii ca pe primul loc la piraterie (daca nu includem chinezii) sunt... rusii. Si rusii au Xbox Live si PS Store. Si mai sunt si altii cu mult inaintea noastra (la piraterie) care au Live si PSN.

    No offense, dar ne-a acceptat PayPal-ul dupa atatea probleme cu Romania... si nu accepta Microsoft (de exp.), care are si ditamai instrumentele la dispozitie (ORDA), unde mai pui sedii in Romania si directori plini de bani... De Sony nu am cuvinte, presupun ca fiind decizia la bulgari, e mai greu de facut ceva si pentru romani. Mai ales ca totusi macar Sony si-a lansat oficial produsele in Romania.
    Atunci care e motivul de nu ne fac si noua ps store in Romania?

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Atunci care e motivul de nu ne fac si noua ps store in Romania?
    Ai citit ce am scris? Bulgarul decide

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 14-02-2015, 23:49
  2. Microsoft reduce pretul la Surface Pro By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 2 Last Post: 06-08-2013, 20:41
  3. Replies: 37 Last Post: 14-01-2009, 15:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts