Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Dragon Age 3 si urmatorul Mass Effect vor folosi Frostbite 3

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Dragon Age 3 si urmatorul Mass Effect vor folosi Frostbite 3

    Dragon Age 3 si urmatorul joc din seria Mass Effect sau mai bine spus, doua dintre capodoperele celor de la BioWare vor folosi cel mai nou motor grafic intitulat Frostbite 3, motor grafic dezvoltat de EA Digital Illusions CE, cunoscuti pentru seria Battlefield. Iata ca dupa ce in urma cu aproximativ 24 de ore ne-a fost prezentat primul joc care va beneficia de Frosbite 3 (Battlefield 4), astazi am primit aceasta veste pe care eu o consider ca fiind una foarte buna. Deocamdata nu stim mare lucru cu privire la urmatorul joc Mass Effect, dar stim ca Dragon Age 3 are sanse foarte mari sa apara anul acesta. Voi ce parere aveti despre folosirea lui Frostbite 3 pentru urmatoarele jocuri BioWare?
    Attached Images Attached Images frostbite3.jpg

  2. #2 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Dante ai inceput sa pui intrebari de baraj. Ma refer la aia legata de motorul grafic.
    Eu ce sa zic, mai bine sa fie bine decat sa fie rau.

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ex eu cred ca sunt altele mai bune, iar tu esti cârcotaş din nou

    Panta Rhei si Iluminous




  4. #4 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Aaa, pai alea sunt vrajeala sa promoveze consola PS4 mai virulent.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Anul asta vad ca se poarta...capu' fara corp , parca arată mai bine decât moşu' de la Quantic Dream



  6. #6 SP
    Member Zadawn's Avatar
    Probblema e ca este un singur cap pe fundal gol.Oare ce se intampla daca adauga vreo 20 si o padure in spate?

  7. #7 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Quote Originally Posted by Zadawn View Post
    Probblema e ca este un singur cap pe fundal gol.Oare ce se intampla daca adauga vreo 20 si o padure in spate?
    Burning GPU

    Si mie mi se pare ca arata mai bine decat capul celor de la Quantic Dreams:-"... poate daca vedem asta intr-un joc impreuna cu un corp si sa nu sacadeze, pe mine m-au convins sa iau PS4

  8. #8 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Nu o sa vezi asa ceva pentru ca nu are rost sa faca intreg capul atat de detaliat. In legatura cu Frostbite 3: sunt destul de impresionat. Daca la capitolul grafica Battlefield 4 nu m-a dat pe spate, gameplay-ul si mai ales realismul dat de Frostbite au reusit.

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai stai, videourile de mai sus sunt engine-uri next-gen, Frostbite 3 nu va fi si pe generatia actuala de console?

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Se pare ca nu, unreal 4 sigur nu, din ce am citit...

  11. #11 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  2. Replies: 8 Last Post: 25-09-2009, 20:59
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts