Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: PS Vita - controller secundar pentru PS4?

  1. #1 SP
    Member Madutzzu14's Avatar

    PS Vita - controller secundar pentru PS4?

    Shuhei Yoshida, presedintele Sony Worldwide Sudios, a confirmat ca PlayStation Vita nu poate fi folosita ca si controller secundar pentru PlayStation 4 in mod implicit. Cand a fost intrebat, pe contul sau de Twitter, in legatura cu acest aspect, Yoshida a raspuns: "In mod implicit, nu. Doar daca jocul este specific programat pentru a folosi PS Vita in acest sens." Acest fapt nu are nici o legatura cu Remote Play. Stim deja ca fiecare joc pentru PS4 va suporta si Remote Play, unde PS Vita este singurul controller. Doar dezvoltatorii de jocuri sunt in masura sa decida daca vor folosi sau nu consola protabila a celor de la Sony ca si controller aditional.

    Voi ce parere aveti? Credeti ca PS Vita folosit ca si controller secundar ar putea imbunatati gameplay-ul?
    Attached Images Attached Images ps4_ps-vita_01.jpg

  2. #2 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Problema e ca Vita nu prea e folosita in general vorbind. Slabe sanse sa dreaga venirea pe lume a lui PS4 busuiocul. Asa cum spuneau si alti autori despre aceasta Vita incaltata,ca sa parafrazez:'a fost moarta din fasa'!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru anumite jocuri, ar putea sa preia functii asa cum vedem la WiiU... Dar cred ca mai interesant va fi remote play-ul (obligatoriu pentru orice joc de PS4) decat secondary controller...

  4. #4 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  5. #5 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Prima oara Move, acum asta. Chiar copiaza nintendo in asa hal?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acum sincer, cu ce altceva ar mai putea sa vina? In afara de VR... cam toate nebuniile sunt "fumate".
    Si daca stam si ne gandim, nu e nimic copiat de pe Nintendo. Nintendo nici nu are asemenea features gen Remote Play sau Cross Controller. Ei au o "tableta" dedicata si aia e. Daca puteai sa te joci cu 3DS-ul pe Wii U, atunci am fi zis ca-i acelasi lucru. Si din cate stiu eu asta nu se poate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 14-02-2015, 23:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts