Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Day Z are sanse mai mari sa se lanseze pe PS4 decat Xbox One

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Day Z are sanse mai mari sa se lanseze pe PS4 decat Xbox One

    Day Z e un mod cu zombie de la ARMA II facut de cei de la Bohemia Interactive. A iesit in evidenta in ultima vreme datorita stilului de joc mai realist in care trebuie sa incerci sa supravietuiesti, salvand cat mai multa munitie si provizii evitand atat zombalaii care se plimba peste tot cat si unii jucatori care ar putea incerca sa iti fure echipamentul pentru a avea si ei sanse mai mari de supravietuire. E o lupta continua care pare sa fi captivat foarte multi jucatori din jurul lumii.

    Si ca orice titlu care a devenit un adevarat fenomen peste noapte, acesta a intrat in vizorul celor de la Sony si Microsoft care nu au ezitat sa sugereze celor de la Bohemia Interactive sa aduca Day Z si pe consolele next-gen. Iata ce a zis Dean “Rocket” Hall, unul dintre fondatorii studio-ului, celor de la Eurogamer:
    "Am vorbit cu amandoi. Dar dupa cum stiti, Sony iti ofera posibilitatea de a-ti publica singur jocul si nu te forteaza sa platesti pentru update-uri. Microsoft iti cere sa ai un publisher. Nu au nici o strategie pentru distrigutia digitala si iti cer in jur de 10,000 de dolari pentru update-uri.
    Hal a declarat ca ar vrea sa vada Day Z atat pe PS4 cat si pe Xbox One, dar mai intai de toate vor sa lanseze o versiune standalone pe PC. Doar apoi se vor apuca de o versiune pe console.
    Attached Images Attached Images dayz.jpg

  2. #2 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Nici sa nu se lanseze e ORIBIL !

  3. #3 SP
    Alx
    Junior Member Alx's Avatar
    Bine macar ca ti-ai argumentat afirmatia...

  4. #4 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Inca mi se pare stupid ca Microsoft te pune sa platesti ca sa scoti update-uri/patch-uri dar cel putin asa se straduiesc sa scape de toate bug-urile.

  5. #5 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Nici sa nu se lanseze e ORIBIL !
    Fanboy Alert

  6. #6 SP
    Banned DeMons's Avatar
    Quote Originally Posted by andreiaka View Post
    Nici sa nu se lanseze e ORIBIL !
    Ai habar ce-ai spus? Nu e War Z, femeie!
    Dayz is good..

  7. #7 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Dayz Mod pt. Arma II e foarte bun, iar Standalone am auzit ca e fenomenal. Chiar astept cu nerabdare, din moment ce m-am orientat spre PS4, dar as prefera sa apara si pe PS3 sau Xbox 360. Totusi, o problema va fi cu numarul de butoane: La PC sunt destul de multe in folosinta, iar la console ai doar cateva. Oricum, grozava stire.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    Dayz Mod pt. Arma II e foarte bun, iar Standalone am auzit ca e fenomenal. Chiar astept cu nerabdare, din moment ce m-am orientat spre PS4, dar as prefera sa apara si pe PS3 sau Xbox 360. Totusi, o problema va fi cu numarul de butoane: La PC sunt destul de multe in folosinta, iar la console ai doar cateva. Oricum, grozava stire.
    Nu te teme ca sigur vor gasi un gameplay care sa mearga si pe console. Nici la Diablo 3 nu ma asteptam sa mearga pe consola dar din cate am auzit si vazut controlul a fost facut sa fie jucat special cu maneta. Nu doar atat dar e foarte simplu si intuitiv. Ma gandesc ca acelasi lucru vor face si la Day Z developerii. Unele jocuri nu poti chiar sa le portezi direct de pe PC pe console fara sa modifici ceva la control.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 16-03-2014, 05:36
  2. Replies: 23 Last Post: 11-02-2013, 22:31
  3. Wii 2 cu 80% mai puternic decat Xbox 360? By MonkY in forum Console News
    Replies: 50 Last Post: 26-04-2011, 10:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts