Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Producatorul Gears of War Judgment trece de la Epic la Bioware!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Producatorul Gears of War Judgment trece de la Epic la Bioware!

    E ceva obisnuit in lumea gaming-ului sa vedem diverse personalitati trecand de la o companie la alta, iar in cazul de fata vorbim despre Chris Wynn, care trece de la rolul de senior producer la Epic Games (Gears of War: Judgement) la rolul de senior development director la BioWare. Ce e insa al naibii de interesant pentru mine (si presupun ca si pentru voi) este faptul ca acesta vine pe noua pozitie pentru a lucra la "the next Mass Effect game from BioWare"! Yahoooooo! Sau Gooooooooogle ar spune unii. Well, asta pentru mine inseamna ca Mass Effect nu a murit (desi a fost gandit ca o trilogie)... si ca deja BioWare lucreaza la un nou titlu care daca nu va fi din serie, macar va fi din universul Mass Effect.

    Va reamintesc ca, Chris Wynn a fost senior producer la Epic de anul trecut, iar inainte de asta a fost lead producer la Microsoft timp de 2 ani. Insa cel mai important e ca inainte de toate a fost development director timp de 6 ani in relatia BioWare - EA. Cu alte cuvinte, nu cred ca un nume atat de mare vine sa anunte ca lucreaza la un nou Mass Effect degeaba.

    Singurul zvon pe care l-am auzit despre noul Mass Effect ar fi acela ca va fi powered de noul engine Frostbite 3 si ca il va avea ca producator executiv pe Casey Hudson. De-abia astept sa aflu mai multe, Mass Effect fiind unul din jocurile "must have" pentru mine.
    Attached Images Attached Images gears_of_war_vs_mass_effect.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Primul lucru care mia venit in minte a fost : "ar fi interesant sa vedem un pic din gameplayul din gow implementat in noul mass effect. Ma refer mai exact la modul acela greoi in care se misca personajele din gow si senzatia pe care ti.o da, simti ca joci cu un personaj mesiv si incarcat pana la refuz de armament."

  3. #3 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Oribil. Nu seria Mass Effect. Faptul ca vor sa o continuie. Dar mai mult ca sigur nu o vor continua, vor face un prequel. La fel ca God of war ascension, la fel ca Gears of War judgement, care daca e sa le iei ca jocuri singure, sunt ok, dar nu se ridica la standardele celorlalte jocuri din serie, si in final, pe mine ma lasa scarbit. Eu vreau jocuri noi, dar na', daca seria a fost incredibila si s-a vandut bine, de ce sa nu o continuam. In categoria asta intra si Halo 4 care nici macar nu era pe orizont, pentru ca Halo Reach trebuia sa fie ultimul, de asta si toata lumea era OMG. BUT WAIT. THERE'S MORE. Money whores. Dati-mi in cap dar Gow Judgement a fost o porcarie. Nici un joc precedent din serie nu a fost impartit in halul asta, pe nivele scurte ca naiba si alte prostii. Daca asta vor face si din seria Mass Effect, GG gaming industry.

  4. #4 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca continua seria si nu fac schimbari majore ci doar continua povestea. Toata lumea critica pe motiv ca producatorii nu vin cu nimica nou si origina, exemplu COD.
    Daca producatorii vin cu cateva idei originale care atrag asupra lor cateva schimbari care posibil sa il scoata pe gamer din zona de confort atunci iar nu-i bine si lumea e revoltata ca vai de mine au stricat astia jocul.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mass Effect e genul de univers pe care il pot "prelungi" forever. Nu are nevoie de IP nou... e dupa parerea mea ceva ce ar putea deveni mai mare decat Star Wars... Nu e nevoie de prequel... pot pur si simplu sa treaca la un alt personaj, o alta poveste, alte planete, alt mister... and so on. Poate eventual o "intersectie" cu Shepperd, just for the kick of it.

    Mass Effect nu are nici cea mai mica legatura cu Halo (decat poate ca amandoua sunt SF-uri). Halo 4 a fost super mega boring (n-am rezistat sa joc mai mult de 15 minute) pe cand ultimul Mass Effect m-a tinut legat de gamepad pana in ultima secunda.

    Eu sper sa continue Mass Effect... they will get my money!

  6. #6 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Anderul View Post
    Dati-mi in cap dar Gow Judgement a fost o porcarie. Nici un joc precedent din serie nu a fost impartit in halul asta, pe nivele scurte ca naiba
    true !

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nici eu nu sunt fericit cu aceasta miscare pentru ca am asa o senzatie ca vor pune mai mult accent pe actiune, in dauna intrigii si a dezvoltarii personajelor (adica exact ceea ce ii dadea savoare jocului). sa speram ca nu va fi asa, dar am asa o frica de nici nu vreau sa ma gandesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gears of War: Judgment By paul in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 138 Last Post: 18-06-2013, 07:06
  2. Gears of War: Judgment primeste data de lansare By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-07-2012, 17:19
  3. Replies: 0 Last Post: 05-06-2012, 00:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts