Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: O noua schimbare a'la Microsoft: unele tari vor primi mai tarziu Xbox One

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    O noua schimbare a'la Microsoft: unele tari vor primi mai tarziu Xbox One

    Daca in ultima vreme am avut doar vesti bune despre X1, Microsoft renuntand sau schimband in totalitate politica pe care o prezentasera la anuntul oficial a noii console, astazi din pacate am o veste mai putin buna, in special pentru europeni. Microsoft a dezvaluit acum cateva luni ca X1 urmeaza sa se lanseze in luna noiembrie a acestui an si va fi disponibil doar in 21 de tari la inceput, Japonia lipsind de pe lista, iar multi gameri credeau ca sunt mult prea putine tari pentru lansarea unei console. Acest lucru nu mai este valabil, deoarece X1 va ajunge de abia in 2014 in 8 din cele 21 de tari, in principal tarile nordice (Danemarca, Finlanda, Olanda, Norvegia, Suedia), Rusia, Elvetia si Belgia, motivul acestui intarzieri fiind faptul ca vor sa ofere cea mai buna experienta X1 si ca mai au nevoie de timp:
    While we wish we could launch Xbox One simultaneously in these markets, there are many factors that determine the timing of specific market launches. This includes work to localize the Xbox One dash, incorporate additional voice and languages, and build partnerships to bring apps and meaningful local content to each country.
    In aceleasi comunicat a fost reconfirmata lansarea noii console in noiembrie 2013, dar de data aceasta in numai 13 tari (Australia, Austria, Brazilia, Canada, Franta, Germania, Irlanda, Italia, Mexic, Spania, Marea Britanie, SUA si Noua Zeelanda). Prea multe schimbari si prea multe dovezi de nesiguranta din partea lui Microsoft si sper ca aceste lucruri, chiar daca unele decizii din ultima vreme au fost bune si exact ce-si doreau fanii, sa nu influenteze in mod negativ perceptia gamerilor despre X1. As vrea ca urmatoarea stire pe care o scriu sa fie despre anuntul unui nou joc fantastic, mai ales ca Microsoft a dezvaluit ca vor anunta un nou joc exclusiv unic la Gamescom.
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Exact ce scriam pe threadul lu' unu, probleme de localizare. Cam aiurea, tinand cont ca este microsoft, dar in fine.

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu e problema, e ok ca Romania se afla printre tarile in care se va lansa (via 3-rd party on-line seller ).

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Nu e problema, e ok ca Romania se afla printre tarile in care se va lansa (via 3-rd party on-line seller ).
    Sper sa nu fie degeaba... in caz ca Microsoft blocheaza accesul doar la tarile respective. Dar si atunci sunt sigur ca vine Dj Mo cu un tutorial cu VPN si salveaza situatia.

    Oricum, asa cum spuneam si pe threadul dedicat pentru Xbox One... eu m-am calmat. Sa lanseze Xbox One chiar si in 2015 (si-asa umblau zvonuri ca ar putea amana lansarea). In felul acesta nu-mi ruineaza bugetul de tot. Luam PS4 si ne jucam, asteptand sa se trezeasca cei de la Microsoft si peste un an - doi, luam si Xbox One

  5. #5 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

  6. #6 SP
    Junior Member Prowld's Avatar
    Inca o data Microsoft dovedeste ca nu exista ORGANIZARE la ei. In schimb la Sony asta e punctul forte...

  7. #7 SP
    Member eneea's Avatar
    Fix pix, asta e...am citit pe forumurile straine ca lumea se isterizeaza...chiar conteaza asa mult ca mai asteapta cateva luni?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Fix pix, asta e...am citit pe forumurile straine ca lumea se isterizeaza...chiar conteaza asa mult ca mai asteapta cateva luni?
    Noi cred ca o sa mai asteptam inca 7-8 ani si tot n-o sa vedem Romania pe lista. Pe principiul asta nici n-ar trebui sa mai discutam despre Xbox

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    un raspuns a celor de la Microsoft News: Microsoft explains Xbox One delay, addresses importing questions - ComputerAndVideoGames.com

    "This was simply a software issue in terms of getting local language and voice support in the dash. It's pretty straightforward, but disappointing I know for people who are missing launch."
    si o veste buna

    "Second, the console will work everywhere (keeping in mind power supplies)," he said. With regards to that caveat, Penello is saying it's likely systems will work in other countries, but Microsoft cannot guarantee it due to, among other things, power supply and adaptability issues.

    Penello said: "You can use one of the 13 digital marketplaces corresponding to our launch markets, assuming you have a valid payment instrument for those countries."

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox One va primi un boost de 15% la eSRAM By MonkY in forum Console News
    Replies: 31 Last Post: 10-03-2015, 18:17
  2. Replies: 36 Last Post: 03-11-2014, 02:04
  3. Xbox One se lanseaza in 28 tari noi By trickz in forum Console News
    Replies: 25 Last Post: 11-09-2014, 10:45
  4. Replies: 10 Last Post: 28-01-2012, 23:48
  5. Lista cu jocuri care vor primi suport pentru MOVE By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 22-03-2010, 21:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts