Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Iata cum iti scaneaza fata noul Kinect

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Iata cum iti scaneaza fata noul Kinect

    Probabil ca ati vazut pana acum zeci de tech videos despre modul in care lucreaza Kinect, dar pana la Gamescom-ul de anul acesta inca nu l-am vazut utilizat cu adevarat intr-un joc. De data aceasta la booth-ul celor de la Microsoft, jurnalista de la OXM (Aoife Wilson) a fost invitata sa isi faca un avatar in realtime direct in jocul Kinect Sports Rivals. Cred ca putem sa spunem ca senzorul noului Kinect este atat de avansat incat acesta si-a dat seama ca persoana careia i se creea avatarul poarta ochelari, si a rugat-o sa si-i dea jos.

    Rezultatul final din pacate cred ca a avut de suferit datorita stilului mai "toonish" al jocului, dar eu unul sunt impresionat. Parca totusi Kinect-ul incepe sa nu mai fie un simplu gimmick care de-abia daca-ti vede membrele, ci chiar incepe sa aiba un sens. A nu se intelege gresit, nu-mi place ideea de a ma juca pe consola folosindu-ma de Kinect pe noul Xbox One, insa nu-mi displace deloc ideea de a-mi face propriul caracter intr-un joc doar dupa o scanare de cateva secunde.

    What do you think?

    Attached Images Attached Images kinect_face_scan.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte interesant. Si sigur softul mai poate fi tweek-uit de Microsoft si/sau echipele de productie sa te scaneze si sa arati exact ca in realitate

  3. #3 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Foarte frumos , intr-adevar. Ce bine arata fata virtuala. Foarte aproape de realitate.
    Bravo Microsoft !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 09-04-2015, 01:22
  2. Replies: 3 Last Post: 29-11-2013, 13:41
  3. Replies: 2 Last Post: 29-09-2013, 16:15
  4. Cum functioneaza Kinect ? By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 17-02-2011, 15:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts