Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: PS4 DualShock 4 vs X1 Wireless Controller

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PS4 DualShock 4 vs X1 Wireless Controller

    In ultima perioada, odata ce am avut detaliile despre noile controllere pentru PlayStation 4 si Xbox One, am tot primit intrebari de genul "care gamepad crezi ca este mai bun" sau "tu ce ti-ai lua avand in vedere doar gamepad-ul"? Desi toata lumea stie ca versus-urile nu au obicei un final fericit pe forum, am zis ca nu ar strica sa incerc sa fac o comparatie simpla de inteles (fara prea multi termeni si date tehnice). Prin urmare, here it is: o comparatie side by side in o singura imagine in care am incercat sa prezint toate functiile mai importante ale noilor gamepad-uri.

    Probabil dupa lansarea oficiala a celor doua console va trebui sa reinnoim poll-ul referitor la "Care este cel mai bun gamepad?" dar pana atunci, sunt curios pe care din cele doua le-ai alege, si mai ales de ce?

    Pentru mai multe detalii aveti threadurile dedicate:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...olei-xbox-one/
    Attached Images Attached Images ps4_dualshock4_vs_xbox_one_wireless_controller_720p.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si aveti mai jos atasata si o imagine in rezolutie mai mare (1920 x 1080):
    Attached Images Attached Images ps4_dualshock4_vs_xbox_one_wireless_controller.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si aveti si cateva filmulete comparative:






  4. #4 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Hands on de la 3KB:


  5. #5 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mie imi plac ambele , asa optic.

    personal daca s-ar putea as baga totusi un controler de xbox la o consola ps4 dar nu cred ca o sa fiu dezamagit nici de DS4

  6. #6 SP
    Junior Member gforce's Avatar
    Controlerul de xbox imi place mai mult dintrun 2 motive: vine mai bine pe palma deci e mai comod si culuarea butuanelor este mai "HD"

    ---------- Post added 28-08-2013 at 09:08 ----------

    Din*

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Imi place mai mult controller-ul de xbox datorita design-ului si amplasamentul thumbstick-urilor, insa sunt foarte curios cum ar putea imbunatati gamplay-ul touchpad-ul de pe ds4.

  8. #8 SP
    Member bobolac's Avatar
    Nu vreau sa'i super pe cei cu X Boxul , dar mie i'mi place controlerul de la PS4.

  9. #9 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu unul nu suport sa tin in mana fostul controller de la Microsoft. Fara fanboisme, caci stiu ca e mai mult mai compact decat cel de la Sony, dar mi se pare badaran.

    Oricum, visual prefer DS4. Este fin, elegant si arata matur, spre deosebire de celalalt. Sa fim seriosi, aproape toate pozele din playboy cu femei si console prezinta DS3, iar DS4 nu e foarte diferit.
    Ar fi fost buna o parere din partea cuiva care le-a tinut in mana pe ambele, dar meh, putem doar astepta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts