Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Cat de bine stau PlayStation 4 si Xbox One la precomenzi?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cat de bine stau PlayStation 4 si Xbox One la precomenzi?

    Incet-incet se apropie perioada lansarii celor 2 console next-gen si stiu ca sunt multi inca nehotarati. Mai exact, sunt cei care de obicei fac alegerea in ultimul moment, si fac acest lucru si pe baza numarului de vanzari. La urma urmei, multi isi cumpara consola si in functie de alegerea pe care o face grupul sau gasca de prieteni online. Well, pentru acestia m-am decis sa fac niste "sapaturi" pe cel mai mare magazin online: Amazon.com si Amazon.co.uk, si sa vad exact unde stau in categoria "Best Sellers in Video Games". Prin urmare, sa trecem la treaba!

    Pe Amazon.com avem in felul urmator:
    Pe locul 1. PlayStation 4 DualShock 4 Bundle - deja preorderul a fost oprit: Amazon.com: PlayStation 4 DualShock 4 Bundle: Video Games
    Pe locul 42. Xbox One Console - Standard Edition - inca se mai poate face preorder la 499.96 USD: Amazon.com: Pre-order the Xbox One Console

    Pe Amazon.co.uk avem in felul urmator:
    Pe locul 6. Sony PlayStation 4 (PS4) - inca se mai poate face preorder la £349.00: Sony PlayStation 4 (PS4): Amazon.co.uk: PC & Video Games
    Pe locul 54. Xbox One Console - inca se mai poate face preorder la £429.00: http://www.amazon.co.uk/Microsoft-7U..._videogames_54

    Eu cred ca pozitiile in topul Best Seller vorbesc de la sine. Din pacate, nu am gasit si o statistica exacta, la zi... insa in cazul PS4 in US presupun ca s-a depasit cifra de 1 milion.
    Attached Images Attached Images ps4-vs-xbox-one.jpg

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca cu lansarea asta recupereaza toti banii pierduti din lansarea PS3-ului

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am gasit niste cifre pentru US, actulizate recent 600.000 ps4 si 350.000 X1 http://www.vgchartz.com/article/2512...ust-24th-2013/

  4. #4 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Sony are un inceput de generatie pur si simpul extraordinar. Ce ma surprinde cu adevarat este pozitia atat de joasa pentru Microsoft in USA. Inteleg sa renunte la piata japoneza si sa-si bata joc de cea europeana pentru ca 'muricah. Dar daca 'muricah nu o sa-i sustina, nu-i vad foarte bine...
    Si imi place cum EA au un "parteneriat extraordinar" cu Microsoft, dar Battlefield vinde mai bine decat CoD pe PS4.

    P.S. Sa speram ca threadul asta rezista mai mult. (wink)

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ca sa citez un mare classic: "Ouya este viitorul!"

  6. #6 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Mie unu nu prea imi convine. Din moment ce au vanzari uriase la PS4 exista sanse tot mai mari sa numai scoata nimic pentru PS3 si nu cred ca toate lumea e pregatita pentru PS4. Ce parere aveti?

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Sony are un inceput de generatie pur si simpul extraordinar. Ce ma surprinde cu adevarat este pozitia atat de joasa pentru Microsoft in USA. Inteleg sa renunte la piata japoneza si sa-si bata joc de cea europeana pentru ca 'muricah. Dar daca 'muricah nu o sa-i sustina, nu-i vad foarte bine...
    Si imi place cum EA au un "parteneriat extraordinar" cu Microsoft, dar Battlefield vinde mai bine decat CoD pe PS4.

    P.S. Sa speram ca threadul asta rezista mai mult. (wink)
    Asta ma mira si pe mine. Americanii sunt nebuni cand vine vorba de Xbox in majoritatea cazurilor (chiar si in saptamanile in care s-au lansat God of War Ascension sau Last of Us, vanzarile de PS3 erau destul de mult in urma fata de cele de 360 (care nu aveau nici un exclusive important in perioada aia). Cred ca vanzarile ar fi fost muuuult mai mari daca Halo 5 era launch title pt X1. Sunt curios cum va fi cursa on the long run in Statele Unite.

    ---------- Post added 02-09-2013 at 21:47 ----------

    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Mie unu nu prea imi convine. Din moment ce au vanzari uriase la PS4 exista sanse tot mai mari sa numai scoata nimic pentru PS3 si nu cred ca toate lumea e pregatita pentru PS4. Ce parere aveti?
    Foarte multe studio-uri au inceput development-ul pentru consolele next gen, dinainte sa afle cat de bine se va vinde. Asa a fost la fiecare generatie (God of War 2 fiind ultimul si printre putinele titluri mari (first party btw) care s-au mai lansat pe PS2 desi PS3-ul era deja pe piata.

  8. #8 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Ca sa citez un mare classic: "Ouya este viitorul!"
    generaţia asta sigur nu. următoarele sigur se vor ridica la nivelul microsoft. sony e deja prea sus

  9. #9 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Mie unu nu prea imi convine. Din moment ce au vanzari uriase la PS4 exista sanse tot mai mari sa numai scoata nimic pentru PS3 si nu cred ca toate lumea e pregatita pentru PS4. Ce parere aveti?
    Ai foarte mare dreptate,i-am sunat acum pe cei de la Sony pentru a anula toate precomenzile.Te rog frumos sa imi spui cand esti dispus sa cumperi noua consola ca sa le pot da unda verde pentru lansare.
    Attached Images Attached Images adam-levine-laughing.gif

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Attached Images Attached Images 1378251171-next-gen-consoles-battle.jpg

  11. #11 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Ai foarte mare dreptate,i-am sunat acum pe cei de la Sony pentru a anula toate precomenzile.Te rog frumos sa imi spui cand esti dispus sa cumperi noua consola ca sa le pot da unda verde pentru lansare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cat de bine se vinde un joc Remastered? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 26-08-2014, 12:13
  2. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36
  3. Cat de bine s-a vandut Move? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 26 Last Post: 26-09-2010, 12:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts