Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 97

Thread: Au inceput precomenzile la PS4 si in Romania

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Au inceput precomenzile la PS4 si in Romania

    Am o veste buna pentru cei care s-au decis sa mearga pe mana celor de la Sony in noua generatie de console, de doua zile se poate face precomanda la Emag pentru PS4. Stiu ca nu este o veste noua pentru multi dintre voi,care v-ati facut deja precomanda, insa sunt sigur ca exista inca gameri care nu stiu de acest lucru. Pe langa faptul ca avem disponibilitatea sa facem asa repede precomanda la PS4, avem si un pret foarte bune, zic eu, pentru noua consola. Stim ca la E3 s-a anuntat ca pretul va fi de €399 in Europa si $399 in SUA, dar ne-am speriat ca pretul la noi in magazin va fi umflat asa cum se practica de obicei. Insa pot sa va anunt ca pretul PS4, cel putin la Emag, este 1899 RON, adica €423 si probabil ca diferenta de €23 reprezinta TVA. Un pret foarte bun pentru o consola next-gen day one, avand in vedere ca in 2006/2007 PS3 sarea pragul de 2200 RON pret foarte mare chiar si pentru ziua de astazi.

    Mai raman insa cateva intrebari, cat vor costa noile jocuri pentru consolele next-gen la noi in Romania si noul X1?

    PS: cei care doriti sa faceti precomanda la Emag, v-as ruga sa folositi urmatorul link, pentru ca o mica parte din suma va merge la hostingul CG.ro: Consola Sony PlayStation 4, 500 GB, Neagra CUH-1000A - eMAG.ro. Va multumesc!
    Attached Images Attached Images ps4_emag.jpg

  2. #2 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    Mama lui de TVA....sa speram ca de craciun ni se ofera un pret mai ok

  3. #3 SP
    Junior Member catalin32's Avatar
    ca mandru posesor de ps3, sunt super incantat de pretul si specs-urile noului ps4. are atatea atuuri, incat de-abea astept sa pun mana pe ea, dar astept sa scada totusi preturile in wave2, adica pt ps4 slim.
    personal, din ce am vazut ca s-a prezentat la E3, doar Killzone: ShadowFall si Infamous 3: Second Son mi s-au parut cu adevarat next-gen, restul parea versiuni current-gen alike. De la Thief asteptam mult mai mult, din pacate insa, nici in current-gen nu l-as incadra.
    In alta ordine de idei, sunt sigur ca va exista God of War next-gen, ca si Uncharted sau de ce nu, un Ratchet next gen si poate Chrystal Dynamics sa se trezeasca odata si sa reinvie Nosgoth-ul.
    PS: asteptam mai mult si de la Assasin's Creed! din primul trailer prezentat, dadea impresia de next-gen insa gameplay-ul a dovedit imho contrariul.

  4. #4 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La precomanda trebuie platita toata suma in avans sau doar o parte si restul cand primesti consola?

  5. #5 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    @bicky1310 nu platesti nimic in avans, cand ajunge consola la ei esti contactat sa o ridici, si platesti atunci

  6. #6 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    La precomanda trebuie platita toata suma in avans sau doar o parte si restul cand primesti consola?
    Plata se face integral la predare,nu trebuie sa achiti nici un avans prealabil.

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by ReLLicK View Post
    Mama lui de TVA....sa speram ca de craciun ni se ofera un pret mai ok
    un pret mai ok? nu cred ca se putea mai ieftin de atat sincer, avand in vedere ca PS4 se vinde oficial in Europa cu 400 de euro = 1800 ron. e un pret foarte bun pentru Romania eu zic sa nu se scumpeasca mai incolo asa ca sariti pe oferta

  8. #8 SP
    Junior Member catalin32's Avatar
    e super pret pt lansare. oricum, sincer, decat sa bag in calculator o carutza de bani sa nu fiu sigur pe optimizari si configuratie optima, mai bine stau calm cu un ps4 cu jocurile cumparate sigilate cand scad la pret sau sh-uri.
    In alta ordine de idei, ne-au cam facut-o astia de la Amd, mai ales celor ca si mine cu core2duo 3ghz si sli pe gtx460. Vom suferi dupa optimizari, deja au inceput, vezi tomb raider-ul asta nou si altele.

  9. #9 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    @AndRewqp ma refeream la o reducere in toata europa/lumea, nu doar la noi
    Ca si pret de lansare e foarte bun, nu am ce sa zic. Din pacate trebuie sa-mi gasesc ceva de munca in vara asta sa-l pot lua din primul wave

  10. #10 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Stie cineva dacă prețul afișat e garantat? Că așa...se poate afișa orice preț. Iar când te anunță că a sosit...e mai scump, nicidecum mai ieftin.
    Sunt pățit cu precomanda în România.
    Se afișează un preț să testeze interesul cumpărătorilor.
    1800 RON e mai ieftin decât Wii U Deluxe negru cu ZombieU la pachet, care în decembrie a fost 1990 RON.
    Mă tem că prețul e doar orientativ. Nu vă grăbiți cu precomanda că ajunge la toată lumea

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu din cate stiu ei pot sa mareasca pretul, dar daca tu l-ai precomandat la 1900 atat vei plati, nimic mai mult, oricat de mult ar creste in urmatoarea perioada, de aceea e si recomandat sa faci precomanda

  12. #12 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Dacă nu scrie undeva pe site că prețul e garantat, ei poa' să ceară ulterior cât vor, nu ești obilgat să-l cumperi oricum, că n-ai semnat vreun contract cu ei.
    Nu fiți naivi
    Și pe mine m-au sunat că produsul e mai scump cu aproape 100 de lei. Îl vreau chiar și așa? Nu, evident.
    De aia zic. Întrebați înainte dacă prețul afișat e garantat și faceți capturi de ecran cu imaginea. Să nu aveți surprize.

  13. #13 SP
    Member kukenstein's Avatar
    399 euro + tva = 494.76, deci nu este TVA. Oricum pretul este beton la 1900 de lei. Ma asteptam la 2500 sincer. Tinand cont ca un rahat de iphone e 3000 de lei, pretul pt PS4 e super.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    400 euro in EU cu tva inclusa, nu stiu de ce faceţi altfel de calcule. In EU tva-ul e 19%, la noi cu tva de 24% ajunge la 402 euro

  15. #15 SP
    Member ViBy's Avatar
    Multumesc AndRewqp ! Datorita tie mi-am facut precomanda din timp la consola .

  16. #16 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Destul de bunicel pretul... Recomandati sa fac precomanda?

    Mai important, la ce va referiti mai sus? Daca eu il comand la 19 milioane (lei vechi) ma pot trezi ca trebuie sa platesc pentru el 23-25 milioane? Cum vine asta... ce parere aveti?

  17. #17 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Nu se merita precomanda acum, inca nu am vazut jocuri pentru ps4 la emag, 2300 sau 2500 lei nu prea are cum sa coste, pretul recomandat e 399 euro (1780 lei).

  18. #18 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Si cum nu face nimeni precomanda la Xone?

  19. #19 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pentru ca nu a aparut inca in magazine X1, sunt convins ca sunt si in romania oameni care isi vor precomanda noul xbox si nu mai fiti rai

    e recomandat sa-ti faci precomanda pentru ca asa esti sigur (sau ai sanse foarte mari) sa prinzi o consola din primul lot si sa platesti cel mai mic pret, v-am mai zis pretul poate creste din motive necunoscute, dar il veti plati pe cel de acum. jocuri sunt destule chiar cateva vor fi free, vezi drive club si inca cateva f2p, in plus pretul jocurilor va ramane acelasi

  20. #20 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Cand credeti ca vor aparea precomenzile pentru Xbox One?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 20 Last Post: 01-09-2017, 02:18
  2. MUBI disponibil si in Romania pe PS3 si PS4 By raducucosmin in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 9 Last Post: 16-12-2014, 01:06
  3. Intrebare despre ps plus support in romania pt ps4 By liviumos in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 03-09-2014, 17:09
  4. Deja a inceput pre-orderul la noua consola PS4! By MonkY in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 26-02-2013, 18:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts