Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Sony va tine o conferinta surpriza Luni!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Sony va tine o conferinta surpriza Luni!

    Well, anuntul acesta a aparut asa brusc incat initial am crezut ca e o gluma, cei de la Sony nu avand ca obicei astfel de conferinte "surpriza". In special gandindu-ma ca totusi nu mai e asa mult pana la Tokyo Game Show 2013. Insa am verificat si anuntul despre conferinta de Luni (9 Septembrie) celor de la Sony este cat se poate de real (confirmat si pe contul oficial PlayStation Europe de pe Twitter). Despre ce anume se doreste a fi conferinta, e un mister total... dar nu putem decat banui ca va fi ceva legat de PlayStation 4. Sau poate noul PlayStation Vita?

    Anyway, pe 9 Septembrie, ora 7 A.M. BST (British Summer Time) vom avea parte de un stream live pe Blog-ul oficial: PlayStation.Blog : The official PlayStation Blog for news and video updates on PS3, PS4, PSN, PS Vita, PSP. Acesta se pare ca va fi in japoneza, dar ni se promite ca va exista traducere live in engleza.

    Care credeti ca va fi subiectul unei conferinte anuntate atat de spontan?

    Sursa: https://twitter.com/PlayStationEU/st...73442031349760
    Attached Images Attached Images playstation_explosion.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    As paria pe un nou model de PSV, sint prea multe zvonuri in ultimul timp.

  3. #3 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    nu e momentul de un nou psv. abia ce au crescut vanzarile la actualul. sau aveti voi dreptate si se molipseste Sony de boala celor de la Nintendo...

  4. #4 SP
    Member eneea's Avatar
    Scade pretul la PS4

  5. #5 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    N-as prea crede ca in momentul actual mai merge tehnica pe care au aplicat-o cu psp, mai ales ca vorbim de o portabila.
    Adica de un dispozitiv mobil, in directa concurenta cu multe alte dispozitive mobile, majoritatea mult mai capabile hardware, si mai atractive pentru producatorii de jocuri datorita unui install base enorm. Da, psv are in plus contol fizic pentru jocuri, ceea ce este excelent, dar "compenseaza" prin pretul jocurilor si accesoriilor.
    In plus, cresterea asta cu 100% a vinzarilor fata de aceeasi perioada a anului trecut e aprox irelevanta. Depinde de cifre, una e sa cresti de la 3 la 6 milioane de unitati, si alta sa cresti de la 15.000 la 30.000. Tot 100% e in ambele cazuri...

    ---------- Post added 07-09-2013 at 12:32 ----------

    P.S
    Raspunsul meu era adresat lui Dark Wadder.

  6. #6 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    macar sa speram ca daca scot alt model de PSV nu va fi incompatibil cu jocurile actuale (o varianta gen PsVita XL suna bine )

  7. #7 SP
    Junior Member Prowld's Avatar
    PS4 Kinect . Ar fi ceva .

    ON: Despre exclusivitatile PS4 , cum o sa-l aduca si in Romania ( cel mai improbabil ) , despre un OVERCLOCK poate se iau dupa cei de la nintendo , poate despre un nou numar de playeri pe care ii vom putea conecta la consola ca asa e la moda vad ca sarim de la 8 la 16 la Xbox etc etc.

  8. #8 SP
    Member flightcrank's Avatar
    poate se schimba data de lansare

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E bizar ca nu au mai asteptat pana la TGS... Am un feeling ca au facut un deal extrem de bun or something de nu mai au rabdare. Sau poate fiind vorba de conferinta in Japan, vor veni cu o veste buna si pentru ei, care au fost lasati de caruta... saracii...

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    au spus ca vor anunţa cand se va lansa ps4 in japonia

    "Sony to announce PS4 launch date in Japan during live streamed press conference on September 9
    Sony has announced that its*SCE Japan PlayStation press conference
    *this coming Monday, September 9,*will be streamed on PS Blog
    . The English translation will starts 7.00am BST. Sony is*set to announce the launch timing
    *of the PS4 in Japan."

  11. #11 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E bizar ca nu au mai asteptat pana la TGS... Am un feeling ca au facut un deal extrem de bun or something de nu mai au rabdare. Sau poate fiind vorba de conferinta in Japan, vor veni cu o veste buna si pentru ei, care au fost lasati de caruta... saracii...
    Eu totusi cred ca i-au lasat la urma cu un scop, japonezii nu sunt ca romanii sa lase noua ce e mai "prost" la urma

  12. #12 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E bizar ca nu au mai asteptat pana la TGS... Am un feeling ca au facut un deal extrem de bun or something de nu mai au rabdare. Sau poate fiind vorba de conferinta in Japan, vor veni cu o veste buna si pentru ei, care au fost lasati de caruta... saracii...
    Un deal for bun pt Japonia? Monster Hunter 5 pt PS4 si PSVita. Boom! Ar innebuni publicul

  13. #13 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Anunță Uncharted 4 și lumea o ia razna!

  14. #14 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Fiind in japoneza probabil anunta The Last Guardian Eh...cel mai probabil anunta data de lansare in japonia, dar banuiesc ca va fi ceva ce ne intereseaza si pe noi din moment ce il transmit si p.aci cu traducere.

  15. #15 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul1 View Post
    Vor anunta ca au cumparat microsoft si anuleaza Xbox One, ori ca Xbox One sa va numi oficial PS3.5.
    Poate se hotarasc sa ia jocurile japoneze in mainile lor si sa le traduca in engleza. Ar fi un vis implinit.

  16. #16 SP
    Member Nestea's Avatar
    Poate mai scade din pret la ps3 de 500gb , e destul de mult pentru o consola asa vechie.. se apropie de ps4 ca pret ..

    "Michael Pachter, the well-known games industry analyst at Wedbush Securities, believes that the day after the PlayStation meeting we should expect Sony to drop the price of the PS3. The 500GB machine currently sells for $299, but Pachter believes Sony will drop that to just $199.
    Such a huge drop would usually seem unlikely, but if Sony is launching the PS4 this year it will want to sell as many PS3 consoles as it can before the focus shifts to the new machine. . By Matthew Humphries Feb. 18, 2013 "

  17. #17 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    The Last of Us for PS4 ?

  18. #18 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Un nou pentru portabile ....

  19. #19 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sau poate 201296d1375856805-zvon-bundle-ps4-psv-la-doar-500-usd-ps4_psv_bundle.jpg

  20. #20 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    PS4 - virtual reality kit - zic eu (deja se stie ca SONY lucreaza la asa ceva, daca vor anunta ca e compatibil cu oculus rift sau vor prezenta propria lor casca ... om trai si om vedea).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Bethesda va tine o conferinta de presa la E3 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 23-02-2015, 00:15
  2. Replies: 2 Last Post: 31-08-2014, 14:33
  3. Conferinta Sony E3 2011 By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 12 Last Post: 06-06-2011, 23:50
  4. Replies: 6 Last Post: 17-10-2010, 20:09
  5. Replies: 3 Last Post: 15-08-2008, 12:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts