Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Vei cumpara Grand Theft Auto V?

Voters
179. You may not vote on this poll
  • Da, cu siguranta!

    142 79.33%
  • Nu, nu imi place.

    11 6.15%
  • Ma mai gandesc...

    26 14.53%
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 39 of 39

Thread: GTA V: jocul cu cel mai mare buget din istoria gaming-ului

  1. #21 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Atata timp cat cei de la R* nu au anuntat nici o versiune de next-gen sau/si PC oficial, acestea nu vor aparea pe aceste platforme

  2. #22 SP
    Junior Member grzvlad's Avatar
    Ba vor aparea, dar nu acum, la anu cel mai probabil.

  3. #23 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu au anuntat inca nimic, deci nu ies.

  4. #24 SP
    Member dilibau666's Avatar
    @Cristy "Nu au anuntat inca nimic, deci nu ies." Deci tu crezi inca in Mos Craciun, nu? Frumos sa-ti pastrezi naivitatea copilariei, unerori contraproductiv .... da' asta e.

    In alta ordine de idei m-ar interesa de la cei care au "achizitionat" sau cumparat jocul, vers de PS3, cam cum il apreciati? Caci am auzit tot felul de zvonuri: ca ar fi naspa controlu' la masini, ca grafica ar fi mai prafuita pe PS ... etc.

  5. #25 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    uneori*

    Iar legat de controlul masinilor am urmarit in total vreo 15 ore de live-streaming si pot sa zic ca e super ok.

    Edit: Legat de grafica, uite aici:
    (timpul in-game difera, d-aia e mai intunecos pe PS3)

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa cum a spus si Michael Pachter, nu au de ce sa lanseze GTA V pe next gen consoles. Sunt zeci de milioane de oameni care au consolele actuale. Ce rost ar avea sa se chinuie sa-l porteze pe urmatoarea generatie (nu merge o simpla portare, din cauza arhitecturii) doar ca sa-l vanda in cat ? 2-300.000 de unitati ? Poate se vor vinde, pana la sfarsitul anului urmator, 3-5 milioane si majoritatea oamenilor vor cumpara jocuri noi/exclusive.
    Pentru PC e posibil sa iasa (desi sincer, nu-mi pasa cat de putin si nu stiu de ce va pasa si voua, daca aveti console si sunteti pe Console Games), dar ma gandesc ca la fel de posibil era sa iasa si Red Dead Redeption si...nu s-a intamplat.

  7. #27 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Exista versiune pentru next gen, a fost anuntata pe contul oficial dar apoi s-a sters relativ repede postarea. Daca ar scoate de pe acum si pe next gen vanzarile la varianta de PS3/X360 ar scadea drastic. Pe langa asta este deja logic ca nu avea cum sa coste atat jocul avand in vedere felul in care arata in momentul de fata, decat daca exista mai multe variante ale lui. Singurul lucru incert este data la care vor aparea aceste noi versiuni (probabil si pt PC dar inca nu a fost anunt oficial in legatura cu aceasta varianta).

    De asta stau linistit si astept varianta de GTA5 pe nextgen, decat sa ma enervez cu toate dudele din veriunea acestei generatii.

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu ca s-a anuntat, dar sincer, cred ca a fost doar o eroare. Nu a fost anuntata de Rockstar. Parerea mea e ca nu are rost si ca daca ai un PS3 sau X360, profita, ca e pacat.

  9. #29 SP
    Member dilibau666's Avatar
    @Cristy "GTA 5 Graphics Comparison p..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

  10. #30 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Gata, ati ingropat topicul asta? Nu mai comenteaza nimeni nimic, din cei care l-au luat?

  11. #31 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Avem thread separat dedicat gta...

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Vei cumpara Grand Theft Auto V?
    Niciodata n-am fost fan GTA, deci nu.

  13. #33 SP
    Member dilibau666's Avatar
    @OEE.... si pa unde ar fi taica thread-u ala dedicat?

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Stiu ca s-a anuntat, dar sincer, cred ca a fost doar o eroare. Nu a fost anuntata de Rockstar. Parerea mea e ca nu are rost si ca daca ai un PS3 sau X360, profita, ca e pacat.
    http://www.vg247.com/2013/09/16/gta-...e-code-report/
    Cinemablend is reporting (via*NeoGaf) that a user on 4Chan found mention of Playstation 4 and PC versions in the code. The file mentioned “Orbis” which is the operating system of the dev kits of PS4 and curiously, there’s no mention of Xbox One.
    The information was posted on a -now removed- Pastebin page. It contained nearly 2,000 lines of code from the game, and while it’s very common that a game would use the same code for all versions, these mentions should be taken with a grain of salt as it cannot be taken as confirmation that other versions are in the works. You can find the screenshot showing the mention in the gallery below.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1379448168299.jpg

  15. #35 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    @OEE.... si pa unde ar fi taica thread-u ala dedicat?
    Grand Theft Auto 5 doar 2800 de posturi in el

  16. #36 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Sarmana boerule, sa dea Dz sanatate la copilasi!

  17. #37 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Stiu ca s-a anuntat, dar sincer, cred ca a fost doar o eroare. Nu a fost anuntata de Rockstar. Parerea mea e ca nu are rost si ca daca ai un PS3 sau X360, profita, ca e pacat.
    Eu sunt mai mult ca sigur o sa apara pe next gen, cel putin ceva de genul GOTY/complete edition

  18. #38 SP
    Member Joystick's Avatar
    Mmm da , multi bani, multa publicitate, Game Of The Year etc ... dar sectia MULTIPLAYER unde este " Incepand de la 1 Oct. gta 5 va fi disponibil online, inclusiv Dlc-uri gratuite " Multumin ... acum imaginativa ca maine cei de la FROSTBITE si ACTIVISION sa spuna " Battlefield 4 si COD GHOST vor avea anumite continuturi gratuite dar partea online poate fi accesata dupa 14 zile de la lansare !" Ar fi pur si simplu BEAUTIFUL

  19. #39 SP
    Junior Member goodboy's Avatar
    Totodata nu cred ca a avea cea mai mare suma investita ever este un atu pozitiv, ar fi un lucru interesant dar nu ma influenteaza in niciun fel sa-l cumpar.

    ______________________

    Fifa 14 Ultimate Team Coins | Fifa Coins

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 10-06-2014, 22:33
  2. Replies: 20 Last Post: 31-12-2013, 07:02
  3. Replies: 11 Last Post: 15-08-2013, 20:25
  4. Cel mai bun joc din istoria PlayStation este... By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 44 Last Post: 02-10-2010, 11:04
  5. Cel mai epic boss din gaming ? By zinodaur in forum Console Club
    Replies: 22 Last Post: 08-03-2009, 04:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts