Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: PS4 Share - folosit de peste 6.5 milioane de ori de la lansare

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    PS4 Share - folosit de peste 6.5 milioane de ori de la lansare

    Generatia noua de console ne-a oferit ceva mai mult decat grafica imbunatatita si putere de procesare mai mare: una dintre functiile laudate foarte mult de catre Sony si Microsoft este cea de "Share" care iti ofera posibilitatea de a impartasii orice realizare virtuala la simpla apasare a unui buton (sau a unei comenzi vocale in cazul Xbox One-ului).

    Astazi cei de la PlayStation Europe au anuntat pe Twitter ca functia de share a fost folosita de peste 6.5 milioane de ori de la lansare. Se pare ca foarte multa lume se distreaza cu acest feature avand in vedere ca s-au vandut "doar" 2.1 milioane de PS4-uri. La o apasare de buton puteti sa postati screenshot-uri si video-uri online. Nu doar atat dar puteti sa faceti si livestream-uri pe Twitch.tv si Ustream (un feature care lipseste pe Xbox One desi a fost promis inca de la lansare. Nu va temeti, Microsoft promite ca aceasta optiune va fi valabila de la inceputul anului viitor.)

    Din cate se pare, feature-ul aceasta a devenit extrem de popular intr-un timp foarte scurt. De acum incolo puteti sa inregistrati un meci de Fifa/Need for Speed/Injustice intens, un scor record la Killzone sau doar niste momente memorabile din Assassins Creed IV, toate acestea printr-un simplu gest.
    Attached Images Attached Images ps4_share_button.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mai au de lucrat (destul de mult) la acest "feature" pana cand sa fie la fel de bun (calitativ ma refer) ca LIVE stream-ul via PC. Sunt sigur, si asa e si normal, ca acum fac doar teste si aduna feedback (probabil de aia cei de la MS nu l-au lansat inca). Ar trebui cateva optiuni implementate ca de ex. sa poti alege CBR sau sa-ti aloci tu biterate-ul si buffer size-ul. Din cate am vazut acum setarile (default) au VBR (de aia si calitatea stream-ului difera de la minut la minut) si o limitare biterate/buffer size de maxim 500 kb/s. Pai cu asa setari...fara suparare dar mai bine investesti in cateva echipamente si faci stream via PC.

  3. #3 SP
    Junior Member naerayan's Avatar
    Hyper-lol!
    Cu alte cuvinte vor sa arate ca totusi smecheria aia stupida de buton este pe placul utilizatorului si ca nu au facut o miscare stupida.
    Sincer, eu cred ca cineva a trebuit sa dea niscai explicatii legate de implementarea acelui buton catre cineva din conducerea SONY. Astfel s-a ajuns la aceasta statistica. Adica, "patroane, boss, dom'director, am facut bine ca am bagat botonul ala! uite cata lume apasa pe el!"

  4. #4 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Cred că ești singurul care te plângi. Problema e că nouă cu ps4 ne place.

  5. #5 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Daca butonul alade share ar fi fost mai accesibil, probabil ca ar fi fost folosit de mult mai multe ori.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS4 Share Play By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 75 Last Post: 22-06-2015, 10:23
  2. Replies: 32 Last Post: 18-06-2014, 16:38
  3. Minecraft are peste 20 de milioane de jucatori By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 24-01-2012, 19:52
  4. Angry Birds a fost downloadat de peste 250 de milioane de ori By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 9 Last Post: 14-09-2011, 01:54
  5. NFS: peste 100 de milioane By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2009, 20:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts