Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Primul update Xbox One soseste in Martie, varianta alba a consolei intra in productie

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Primul update Xbox One soseste in Martie, varianta alba a consolei intra in productie

    Potrivit mai multor site-uri si din diferite surse, aflam ca in luna Martie a acestui an va veni primul update substantial pentru Xbox One, update ce va remedia un numar mare de probleme legate de Xbox Live, functii de social media si problema party chat-ului. Acest update a fost mentionat initial de userul NeoGAF (cunoscut de altfel pentru multele informatii scapate pe internet in avans) dar si de siteul TheVerge.

    Mai multe zvonuri (nerecunoscute oficial de Microsoft) dezvaluie intrarea in productie a variante albe pentru consola Microsoft, lucru care era de asteptat avand in vedere reactia gamerilor la vederea variantei albe facuta cadou angajatilor Microsoft cu ocazia sarbatorilor de iarna, precum si a traditiei Xbox360 (lansata oficial in varianta alba).

    Este de asteptat ca White Edition Xbox One sa fie lansata in toamna, odata cu lansarea jocului Sunset Overdrive. Se precizeaza ca este posibil ca editia alba sa vine cu un hard disk de 1TB, o evolutie normala luand in cosiderare spatiul ocupat din ce in ce mai mare a jocurilor next-gen.

    Alte zvonuri, ce nu vor fi neaparat transpuse in realitate, spun ca Microsoft ia din ce in ce mai mult in considerare lansarea unei console fara unitate Blue-Ray si fara Bluetooth, mai ieftina si destinata gamerilor interesati doar de achizitiile digitale. Mai multe variante ale acestei console sunt in testare la unii dintre angajatii Microsoft. Nu este sigur daca aceasta varianta a consolei se va lansa vreodata, dar probabil vor sa vada daca aceasta varianta are vreo atractie catre public sau nu.

    Microsoft planuieste sa lanseze consola in Aprilie in Japonia, Korea de Sud, Taiwan, Singapore, Hong Kong, Rusia, Suedia, Norvegia, Finlanda, Denmarca, Columbia, Chile, si Argentina. Urmata in Octombrie de lansarea in China, Polonia, Republica Ceha, Ungaria, Grecia, Portugalia, Slovacia, Turcia, Arabia Saudita, Africa de Sud, Arabia Saudita, Israel, India, Indonezia, si Egipt. Romania din pacate nu apare pe nicaieri.
    Attached Images Attached Images dsc05080.jpg

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Este de asteptat ca White Edition Xbox One sa fie lansata in toamna
    Dumnezeu exista

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Sincer asta imi doream : Xbox One alb cu Hdd intern de 1TB ( de obicei nu ma complic cu externe decat pt. filme ). Si in plus albul este scrach free (macar vizual ).

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mereu am considerat ca XBOX arata copilaros fata de PS, dar cutiuta asta e pur si simplu superba. Good job, Microsoft.

  5. #5 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Alte zvonuri, nu neaparat vor fi transpuse in realitate, sunt ca Microsoft ia din ce in ce mai mult in considerare lansarea unei console fara unitate Blue-Ray si fara Blutooth, mai ieftina si destinata gamerilor interesati doar de achizitiile digitale.
    Eu astept varianta fara Kinect

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    <3 White Controller

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Superoferta pentru posesorii PS3 : 100$ reducere la achizitionarea unui Xbox One daca va casati consola PS3 !
    Attached Images Attached Images w3cfky5.jpg

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ahahaha, asta-mi aduce aminte de poza aia (dintr-un magazin din state si era chiar pe bune) cu: PS3, it can also play games!

  9. #9 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Superoferta pentru posesorii PS3 : 100$ reducere la achizitionarea unui Xbox One daca va casati consola PS3 !
    Rau a mai ajuns Microsoft. Sincer, imi pare rau ca le-am cumparat consola.

    Trebuia sa astept sa apara modelul alb si fara rahatul ala de Kinect. Fac numai greselii si numai acte de bravura de genul si cam aluneca intr-o gropa de unde nimeni nu o sa-i mai scoata.

    Se pare ca pana si gigantii se mai prostesc...

  10. #10 SP
    Member Privatul's Avatar
    Si eu cand ziceam ca microsoft e ca intotdeauna sub sony toata lumea se dadea de ceasul mortii. Ma bucur ca mai sunt si pareri realiste ca a mea.

  11. #11 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Compari mere cu pere. Orice coment al tau pe acest forum, este impotriva M$$ si 150% offtopic. THATS ALL

  12. #12 SP
    Member Snake's Avatar
    Titlul cred ca nu este corect. Au mai fost update-uri pentru Xbox One. Corect ar fi fost ca se lucraza la 'primul mare update pentru Xbox One'. Cat despre 1TB e binevenit, dar parca mai mult mi-as dori sa vad si un update de hardware, poate chiar o revizie mult mai rapida. Vor injura toti cei care deja si-au achizitionat Xbox One dar asta este.

  13. #13 SP
    Member colossus's Avatar
    Si la pachetul alb ,kinect-ul va ramane negru?

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da.

  15. #15 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Compari mere cu pere. Orice coment al tau pe acest forum, este impotriva M$$ si 150% offtopic. THATS ALL
    Replica ta da dovada de o concurenta acerba intre penibilitate si umor. Oricine are o bruma de creier sesizeaza ca lansarea variantei mai ieftine nu vine ca o concluzie logica la "ce bine o duce microsoft cu vanzarea lui xbox one" ci o alternativa ieftina la next-gen-ul de pe locul 2 care sa mai stopeze din piata pe care au luat-o sony si nintendo sub asediu.

    Cat despre propozitia cu numarul 2 din reply-ul tau cred ca exagerezi. Dar e usor sa exagerezi in ziua de astazi.

  16. #16 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Tocmai ne-ai aratat inca odata cat de esti. Incearca sa fi putin open mind, si nu posta asa de dragul de a posta.
    Attached Images Attached Images 0404_yzbl2.gif

  17. #17 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Tocmai ne-ai aratat inca odata cat de esti. Incearca sa fi putin open mind, si nu posta asa de dragul de a posta.
    Dupa ce renunti in a ii mai ridica in slavi pe apple si a-i numi pe ceilalti "xerox" poate mai discutam. Probabil ca e mai usor sa vezi paiul altora decat barna ta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  2. Replies: 4 Last Post: 11-03-2015, 20:26
  3. Replies: 5 Last Post: 07-10-2013, 11:03
  4. Replies: 5 Last Post: 06-10-2009, 18:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts