Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 51 of 51

Thread: Media Galaxy lanseaza in premiera mult asteptatul joc Titanfall

  1. #41 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cacao de lansare, n-am mai azut asa nesimtire si dezinteres. Ce-i frate asa greu sa faci o lansare ca la carte? Cu GT6 a mers incredibil, foarte ok, o gramada de premii pentru toti, au impartit cu jocuri in stanga si in dreapta plus ca toti au primit tricou, poster si suc. Aici?! Ca la abator. Doar doua jocuri date, o singura consola si un singur PC pe care sa joci la 800 de insi. Sa nu mai zic de rasul ala de tombola... s-a spus ca se suplimenteaza bilete la ora 7, la 7 fara 10 erau deja date. Nu ca as sta eu in tombola lor, dar macar de cuvant sa se tina, cred ca de-aia si-au luat si injuraturi.

    Deci lansari frumoase se pot face, trebuie doar sa vrei.

  2. #42 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La noi nu merg gamerii la lansarile astea, merge toata lumea pentru ca se da ceva gratis. Pleaca toti odata ce nu au castigat. Bine ca nu au fost multe premii, m-ar fi iritat sa aud ca a castigat tanti Veta de la piata un Xbox One si ea habar n-are ce e ala.

    A castigat cineva de pe forum un PS4 si m-am bucurat pentru el, omul macar stia de ce s-a dus acolo.

    Mai e mult pana sunt si in Romania lansari ca pe dincolo.

  3. #43 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai de-asta ar trebui sa se faca pe competitii. Cum a fost la GT6, au aruncat cu jocuri in stanga si in dreapta pentru toata lumea, daca raspundeai la intrebari corect, iar pentru marele premiu trebuia sa joci si sa castigi. Asa castiga cine merita, dar avea si tanti Veta sa faca rost de-un joc, daca se documenta un pic. Win-win for everyone...

  4. #44 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Nu va aud! Un pic mai tare, va rog. Multumesc.

  5. #45 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ehh - eu am participat la cateva lansari in afara si pot spune ca nu sunt asa de spectaculoase (in Europa de Est si un pic mai Centrala).

    Insa exista evenimente de promovare cu ceva timp inainte de lansare - care intr-adevar sunt altceva, acolo e mult mai cool si mai spectaculos

    - PS4
    - PS Vita
    - GT Academy
    - GT 6
    - Diablo 3

    toate acestea le-am vazut "live" in Cehia si Polonia. Daca vorbim despre ziua lansarii ... vorbim in general despre o coada (sau o lista de pre-orderuri) omu si-a luat jucaria si a plecat acasa (de obicei vorbim de ora 00:00 ... eveniment destul de restrans, fara prea mare tam-tam)

    Daca vorbim despre evenimentul de promovare dinaintea lansarii oficiale (in general in weekend si in zone foarte populare - centrul orasului, sau un mall foarte aglomerat) acolo au venit zeci (sute) de oameni care au testat produsele si daca au dorit s-au inscris pe liste de pre-order.

    Am vazut si un "post"/"prolongued"-launch la The Darkness 2 - in Germania, insa nu era atat de impresionant ca cele anterioare, doar foarte multi kinderi jucandu-se un joc pe foarte multe console in SATURN (un fel de Media Galaxy nemtesc, sau ma rog invers ... intelegeti voi)

    Din pacate interesul meu pentru Titan fall este cat se poate de redus - fiind doar un joc multiplayer nu imi ofera acel kick pe care il caut iar platforma PC/Xbox One fiind total neinteresanta/e pentru subsemnatul (cele 1-2 ore petrecute in beta mi-au fost de ajuns pentru a imi confirma faptul ca nu ma aflu in targetul producatorilor).

    Eu totusi speram sa vad mai multe poze din partea posesorilor de Xbox One - fericiti cumparand jocul ...

  6. #46 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Fascinant eveniment... 80% din participanti JUR ca erau minori.

    Am luat si eu un (singur) bilet, ca orice om de bun simt. Am avut ocazia, totusi, sa observ doua tactici folosite de multimea de oameni.

    1. varianta "iau 20 bilete consecutive, ca poate am noroc". Folosita de cei tineri, estimez varsta intre 13 si 17 ani. Am observat si oameni cu mai mult de 20 de bilete in mana.

    2. varianta "iau 20 bilete, dar las spatiu intre ele, ca sa obtin cat mai multe serii". Metoda folosita de cei experimentati, trecuti prin viata. Oamenii aveau in mana de la 4 bilete in sus. Un bilet cu 20, altul cu 140, 260, etc.

    Este EVIDENT ca nu au fost 500 de participanti la eveniment (cum s-ar putea crede, in urma biletelor de participare). Ar fi fost fizic imposibil sa existe atatia participanti in spatiul (totusi) mic al sectiunii TV in care au fost ingramaditi participantii.

    Eu am un singur regret... ca nu am fost nesimtit si eu. Planuiam sa ma duc in regie in pauza lunga dintre descrierea jocului si decernarea premiilor pentru a printa NUMERE pe hartie, exact cum au fost oferite participantilor, si sa iau TOATE premiile eu, ca o critica pentru proasta organizare.

    Vorbim totusi de un concurs organizat prin loterie clasica cu numere scoase la imprimanta, in conditiile in care evenimentul s-a organizat intr-un complex MEDIA PLIN DE STATII DE CALCUL INTERCONECTATE, care ar fi permis o mai clara clasificare (unica) a participantilor...

  7. #47 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Trickz, n-ai de ce sa regreti pt ca ai bun simt si probabil o scara de valori. Lucruri f rare

    ---------- Post added 15-03-2014 at 13:24 ----------

    http://i.imgur.com/3CplG4d.gif

  8. #48 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Se stie cine a castigat consola? E de pe forum?


    Acolo e ce-a filmat h0stile

  9. #49 SP
    Junior Member boyfromthemooon's Avatar
    Nu merita facut nimic pt natia noastra romanesco-turcesco-tiganeasca si ce-o mai incapea, de-ar fi dupa mine, as ara tot pamantul romanesc cu tot cu oameni si as planta porumb... ha ha ha... lansare TitanFall langa sigla SONY, bravo... bine ca nu scria PS4 langa TitanFall, era de rasu' curcilor...

  10. #50 SP
    Member danielconst90's Avatar
    vezi sa nu se usuce si porumbul
    on: pe 360 cand se lanseaza?

  11. #51 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    11 aprilie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 15-05-2015, 14:56
  2. Replies: 61 Last Post: 03-11-2014, 13:46
  3. Samsung lanseaza Galaxy S5! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 42 Last Post: 23-05-2014, 14:06
  4. Media Galaxy lanseaza Diablo III: Reaper of Souls By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 25-03-2014, 09:47
  5. Samsung lanseaza Galaxy S4 Mini By MonkY in forum Tech News
    Replies: 24 Last Post: 01-06-2013, 01:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts