Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: The Last of Us se lanseaza in aceasta vara pe Playstation 4

  1. #21 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu le-as recomanda sa se axeze pe IP-uri noi si pe titluri noi si sa mai lase naibii remake-urile si refurbished-urile.
    Asta inseamna next-gen pentru ei? Aceiasi ciorba reincalzita la infinit, dar cu mai multe ingrediente? Nu e bine domnu' chestor!

  2. #22 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Off: Aceeasi* ca e feminin singular, nu masculin plural

    On:
    Sunt de acord cu Monky, as rejuca toate jocurile bune de pe ps3, si pe ps4... nu neaparat cu ceva in plus, dar macar sa nu fie nevoie sa platesti pretul intreg daca ai deja varianta de ps3. Cat despre lansare, sa fim seriosi, toata faza e regizata, probabil ca deja lucreaza la varianta de ps4.

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Eu le-as recomanda sa se axeze pe IP-uri noi si pe titluri noi si sa mai lase naibii remake-urile si refurbished-urile.
    Asta inseamna next-gen pentru ei? Aceiasi ciorba reincalzita la infinit, dar cu mai multe ingrediente? Nu e bine domnu' chestor!
    Snake, ideea este ca IP-urile noi au bucata lor, jocurile vechi si bune au bucata lor... Cam asta este "pachetul" oferit de majoritatea. Eu m-am bucurat la acele HD Collections, pentru ca mi-au readus jocuri bune si foarte bune, refacute pentru HD. Ai dreptate la partea cu axatul pe new stuff... insa si remake-urile astea au savoarea lor, in special pentru cei care totusi nu vor sa stea cu 10 console in casa (cum stau nebunii ca mine).

    Te gandesti la cel care isi cumpara pentru prima data o consola. Daca vrea sa joace cele mai bune 10 jocuri de pe PlayStation, va trebui sa-si ia probabil cel putin 2 console (3 daca punem in calcul si PS Vita)... Asa, cu ajutorul acestor "remake-uri" omul se poate bucura de majoritatea (sau mai bine zis se va putea bucura) jocurilor bune pe o singura platforma: PS4.

  4. #24 SP
    Member Snake's Avatar
    O fi asa dar pentru ciorba despre care vorbeam nu va fi oare suficient mult trambitatul PlayStation Now? Cel care se va ocupa de streaming pe PS4 la titluri de PlayStation, PlayStation 2 si PlayStation 3?

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, vom vedea cum va fi PlayStation Now... dar pana atunci, nu strica niste remake-uri. Also, nu uita sa iei in calcul si faptul ca multi nu or sa vrea streaming... Multi prefera sa stiu ca detin jocul fizic, retail... si nu toti au banda atat de buna incat sa poata juca orice. In plus, pe PlayStation Now vor fi jocurile probabil intr-un maxim 720p comprimat in draci...

    Acum sa o luam si altfel: ce ai prefera sa joci pe PS4? Un The Last of Us refacut in 1080p cu nou extra content sau un streaming la vechiul The Last of Us de PS3? Presupun ca prima varianta

  6. #26 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cea mai bună veste din acest an până acum, eu nu am apucat să îl joc pe PS3 dar va fi un must have.

  7. #27 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    pana la urma se pare ca a fost confirmata declaratia, mai multe detalii in primul post.

  8. #28 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Apare în decembrie dacă am înţeles eu bine, avem de aştepat.

  9. #29 SP
    Junior Member goodgamer123's Avatar
    Daca The Last of Us a aratat foarte bine pe PS3,oare cum va arata pe PS4?

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cam asa va arata:



    Uite si un compare intre PS3 si PS4:


  11. #31 SP
    Ω Pira's Avatar
    Am savurat jocul de 3 ori pana acum si pare cam blurata "intentionat" varianta de PS3, sincer. O fi inca o strategie de marketing.

  12. #32 SP
    Junior Member DarthhNik's Avatar
    Intentionat? Pai pe o placa video de 256 mb sa zicem mersi ca am avut The last of us pe old-gen.

  13. #33 SP
    Ω Pira's Avatar
    Nu pare intentionat blurat jocul, ci video-ul, la el m-am referit. Jocul arata superb pe PS3, nu asa in blur cum e prezentat in video. Nu m-am exprimat 100% corect, deh, era noapte in Cuba.

  14. #34 SP
    Junior Member DarthhNik's Avatar
    Sunt de acord cu tine, si eu am terminat de cateva ori TLOU si mi s-a parut mai bun grafic pe consola decat in video... Oricum cea mai buna calitate o s-o vedem la lansare, cu video-urile de pe youtube si alte rahaturi scade calitate, poate nu mult,dar scade.O sa putem face noi o comparatie atunci.

  15. #35 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Oricum am lua-o, TLoU a aratat genial pe un hardware atat de limitat, totusi. Au fost momente cand ma jucam si ramaneam cu gura cascata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Sacred 3 isi face aparitia in aceasta vara By MonkY in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 04-09-2014, 09:30
  2. Murdered: Soul Suspect se va lansa vara aceasta By colossus in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 02-03-2014, 18:12
  3. Replies: 19 Last Post: 13-05-2013, 17:29
  4. Quantum Theory se lanseaza in vara By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 07-04-2010, 12:08
  5. Patapon 2 in aceasta vara By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 11-02-2009, 18:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts