Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: GTA V vine pe PS4 si Xbox One!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    GTA V vine pe PS4 si Xbox One!

    Dupa atatea zvonuri legate de lansarea jocului Grand Theft Auto V pe next-gen si PC, astazi am observat ceva care intareste ideea ca lansarea variantei next-gen este inevitabila. Mai exact, cautand Jocuri cu preturi bune am gasit la Altex GTA V disponibil la precomanda atat pentru Xbox One cat si pentru PS4. Pretul este de 299,90 lei iar ca data avem trecut "Disponibil din: 15.06.2015". Eu unul ma indoiesc ca Altex a trecut "din burta" precomenzile, prin urmare luam si noi totul ca fiind oficial (asta pana primim si noi un comunicat oficial).

    Aveti mai jos linkuri catre cele doua variante, iar pentru mai multe discutii va astept pe threadul oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f60...-auto-5-gta-v/. Din pacate nu vad si o varianta de PC (cel putin nu inca). Oricum, mie unul mi se pare enorm timpul pentru development... un an si 2 luni pentru o portare. Dar, presupun ca Rockstar spera ca pana atunci sa se mai vanda cateva zeci de milioane de console PS4 si X1, pentru a merita "efortul".

    Grand Theft Auto V Xbox One - Altex
    Grand Theft Auto V PS4 - Altex
    Attached Images Attached Images gta_v_xbox_one_ps4.jpg

  2. #2 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Pana nu se confirma de catre RockStar, e zvon....
    La cat au vandut varianta de PS3 / Xbox 360 - daca le-ar scoate next-gen, ar mai face juma de miliard
    Quote-ul de vanzari a fost atins / depasit long time ago, lansarea next-gen + PC reprezentand doar un capriciu oferit fanilor

  3. #3 SP
    Junior Member HarryHaller's Avatar
    Probabil il vor anunta la E3 2014. Ca sa fie cu surle si trambite.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu cred asta nici sa ma bati pana nu anunta ei oficial.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oricum ar fi interesant de aflat un raspuns oficial de la Altex... ia sa trimit un email

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate nu vad si o varianta de PC (cel putin nu inca).
    Nenea asta care lucreaza la Saturn(Germania) spune ca si pe PC
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1397210199131.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by HarryHaller View Post
    Probabil il vor anunta la E3 2014. Ca sa fie cu surle si trambite.
    N-are nevoie Rockstar de E3.

  8. #8 SP
    Junior Member HarryHaller's Avatar
    Take-Two Interactive apar in lista de Exhibitors la E3 2014. Si din cate stiu eu detin Rockstar.
    Or sa prezinte Max Paine si poate vreun sport sau altceva. Dar poate vin si cu Rockstar

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca jocul se lanseaza pe 15 iunie, cred ca o sa fie anunţat mai devreme, E3-ul incepe pe 10 iunie, nu cred ca stau ei pana in ultima zi

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca ati ratat ceva... e vorba de 2015, nu 2014

    Repet, cel putin asa apar pe Altex... daca au gresit ei, automat gresesc si eu.

  11. #11 SP
    Junior Member HarryHaller's Avatar
    Ai dreptate...Wow I mean...f***!,
    Oare la fel apar si la ceilalti retaileri din afara, care au listat GTA V pt luna "Iunie"?

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu pe alte siteuri am vazut ca e vorba de 2014 Si cei de la Amazon au avut jocul listat tot pt iunie 2014, eu cred ca il vedem anul asta, sigur apare pt PC, deci si PS4 si X1

  13. #13 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    asta ar fi o veste buna , mp-ul din GTA V pare misto , probabil ca or sa bage si mai multi jucatori pe harti

  14. #14 SP
    Member colossus's Avatar
    Eu nu inteleg ceva : Altex-ul are disponibile precomenzi de pe acum ,cand pe partea cealalta jocul apare peste un an si ceva (daca e vorba de 2015) ? Sau asa s-a intamplat si la alte jocuri ?

    OFF : Oricum o sa vedem imediat pe pagina Altex foarte multe comenturi ,si probabil cateva raspunsuri lamuritoare de la angajati.

  15. #15 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Era logic ca o sa iasa. Eu am zis de la inceput asta.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by colossus View Post
    Eu nu inteleg ceva : Altex-ul are disponibile precomenzi de pe acum ,cand pe partea cealalta jocul apare peste un an si ceva (daca e vorba de 2015) ? Sau asa s-a intamplat si la alte jocuri ?
    E posibil sa fie gresita data trecuta pe site. Daca vor modifica, o voi face si eu aici... Poate intre timp aflam oficial 100% data de lansare.

  17. #17 SP
    Member COD.221's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nenea asta care lucreaza la Saturn(Germania) spune ca si pe PC
    Pai sa vina odata, de cand astept .

  18. #18 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sa anunte continuarea Red Dead, dupa 100 de ore pe PS3 ar trebui sa fiu cretin sa-l mai cumpar inca o data. Deja ma dispera astia cu remakeurile lor.

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Stai liniştit ca urmează seria Uncharted

  20. #20 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Varianta pe PC a fost la precomanda la altex inca de cand a aparut pe console, data lansarii fiind 15.03.2014. Am asteptat pana in martie sa vad ce se intampla si am sunat la ei sa ii intreb exact daca data lansarii este corecta, Rockstar neanuntand nimic. Ei mi-au raspuns ca au schimbat data lansarii pe 15.03.2015, care se poate schimba oricand, asa mi-au spus. Deci si pe next gen e doar o manevra de marketing, ei stiu cat stim si noi, adica zero. Uitati ----> Grand Theft Auto V PC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. ZombiU vine pe PS4 si Xbox One! By djleo666 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2015, 09:20
  2. Payday 2: Crimewave vine pe Xbox One si PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 01-03-2015, 09:34
  3. Replies: 15 Last Post: 23-01-2015, 19:51
  4. Replies: 32 Last Post: 24-09-2014, 10:17
  5. APB Reloaded vine pe Xbox One si PS4 in 2015 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 11-09-2014, 10:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts