Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: The Amazing Spider-Man 2 - nou trailer si imagini din joc

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    The Amazing Spider-Man 2 - nou trailer si imagini din joc

    Dezvoltat de Beenox, compania din spatele primului titlu al acestei serii, The Amazing Spider-Man 2 este un joc de actiune si aventura care se bazeaza pe intamplarile titlului anterior pentru a oferi o alternativa interesanta fata de evenimentele urmatorului film de lung metraj. Spider-Man are un oras intreg la dispozitie, amenintat inca o data de numerosi raufacatori, ceea ce ii va da ocazia lui Peter Parker sa-si puna in valoare talentul investigativ si sa desluseasca motivatiile personajelor care pun in pericol Manhattan si locuitorii acestuia.

    The Amazing Spider-Man 2 ofera gamerilor posibilitatea sa se deplaseze liber prin Manhattan si sa-si aleaga propria experienta de joc datorita sistemului „Hero or Menace” care ii va rasplati pentru eforturile de a combate infractionalitatea sau ii va obliga sa accepte consecintele unei atitudini lejere fata de aceasta. Nu in ultimul rand, abilitatile lui Spider-Man au cunoscut imbunatatiri substantiale, atat in ceea ce priveste deplasarea prin oras, cat si lupta corp la corp.

    The Amazing Spider-Man 2 va fi disponibil pe data de 2 mai 2014, pentru PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii U, Nintendo 3DS si Windows PC. The Amazing Spider-Man 2 este clasificat PEGI16. Jocul va fi disponibil si in Romania prin intermediul retailerilor locali.

    Attached Images Attached Images asm2_3_kingpin.jpg asm2_2_kraven.jpg asm2_1_spidey.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Amânat pt X1
    http://www.eurogamer.net/articles/20...g-spider-man-2
    "We want to inform you that we are revising our release plans for ASM2 on Xbox One," a spokesperson for the publisher stated. "When and whether ASM2 is released on Xbox One is TBD."
    The game is still due for 3DS, PlayStation 4, PlayStation 3, Wii U and Xbox 360. It swings into the UK on 2nd May.

  3. #3 SP
    Junior Member catamaryo's Avatar
    Sunt curios daca va mai fi portat pe Vita

  4. #4 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    deja cumparat( 60$ pe us si apare pe 29)

  5. #5 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca pana la seria Batman, nu prea am luat in serios vreun joc cu supereroi ... mereu am avut impresia ca sunt de cele mai multe ori neterminate si ca dezvoltarea lor a fost una cu fitil scurt.
    Vanzarea acestora datorandu-se doar datorita numelui (si daca esti fan al genului ..
    Ceea ce in mare parte a fost si adevarat.

    Tare imi e ca acest joc nu va face nota discordanta iar ale sale vanzari doar vor complementa bilantul contabil Sony (venind cumva "odata" cu filmul).
    Una peste alta insa, cred ca "rebootul" (daca il pot numi asa) francizei Spiderman e de bun augur. Pacat totusi ca nu-l vedem pe Spidey acolo unde ii este locul -- alaturi de ceilalti supereroi Marvel.
    Nu m-a dat peste cap "The Amazing Spider Man" dar parca a fost mai bine legat si pus in scena decat filmele precedente, la acea data sub obladuirea Marvel.
    Dar deja vorbesc despre filme, si nu despre jocuri.

    Poate ca jocul o sa fie bunicel, iar daca am ocazia, il voi lua la o tura pe Omul-Paianjen.

  6. #6 SP
    Member Downshifting's Avatar

  7. #7 SP
    Member colossus's Avatar
    OFF: Nici nu mai stiam unde sa pun trailer-ul ,ca mai e un thread ,insa il pun aici .

    Asadar mai jos aveti un nou gameplay de 15 min al jocului (platforma : Xbox 360) :


  8. #8 SP
    Member colossus's Avatar
    Jocul deja s-a lansat , deci asta cred ca va fi ultimul trailer (launch trailer) :


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. The Amazing Spider-Man By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 26-06-2012, 23:12
  2. Replies: 0 Last Post: 14-03-2012, 09:23
  3. Replies: 0 Last Post: 24-02-2012, 10:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts