Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Developerul jocurilor din seria Dark Soul a fost cumparat!

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Developerul jocurilor din seria Dark Soul a fost cumparat!

    From Software, firma care s-a ocupat de crearea jocurilor "Dark Soul" si "Dark Soul 2" (lansat in luna Martie a acestui an), a fost recent cumparata de publisherul japonez Kadokawa, cunoscuta mai ales pentru publicarea jocurilor "Lollipop Chainsaw" si "Killer is Dead". Suma pentru care a fost vanduta compania nu este cunsocuta momentan, ce stim pana in acest moment este ca firma Kadokawa preia majoritatea de 80% din actiunile firmei From Software, tranzactia urmand sa fie finalizata pe 21 Mai, anul acesta.

    Succesul From Software nu sta numai in seria "Dark Soul", ei fiind developerul responsabil pentru jocurile "Armoured Core", "Tenchu" precum si al shooter-ui lansat exclusiv pentru Xbox doar in Japonia in 2004 "Metal Wolf Chaos". Intrebat referitor la aceasta tranzactie From Software, Naotoshi Zin a declarat: "With a new system, from this point on, I believe we'll be able to make newer and more in depth games!".

    Aceasta stire nici nu este una buna, dar nici proasta, parerile referitoare la viitorul seriei "Dark Soul" in acest moment sunt incerte, IP-ul ramanand in posesia Namco Bandai. Voi ce spuneti despre aceasta achizitie? Cum vedeti urmatorul "Dark Soul" facut de un alt developer, mai bun dau mai slab?
    Attached Images Attached Images dark_soul.jpg

  2. #2 SP
    Member styng's Avatar
    sincer, nu ma prea incanta aceasta stire ...

  3. #3 SP
    Member eneea's Avatar
    Kadokawa publica multe jocuri de nisa (cum e si Dark Souls, cel putin primul), sa vedem cu ce o sa vina nou From Software

  4. #4 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Personal , imi plac foarte mult jocurile facute de Suda 51 .... de-abia astept sa vad ce iese din aceasta fuziune

  5. #5 SP
    Junior Member Bogdan91's Avatar
    Referitor la seria Dark Souls,al doilea nu mai este atat de serios,poate din pricina lipsei lore-ului,aspectului grafic al jocului.Nu stiu daca va mai fii si partea a 3a.Mie unul mi-a placut prima parte mult,mult mai mult.
    Parerea mea personala,poate mai mult o doleanta,este ca va fi relansata seria sub un alt nume ?!
    Praise the Sun !

  6. #6 SP
    Member eneea's Avatar
    UAU...cum adica lipsa lore-ului? DS2 are la lore cat incape ...intr-adevar nu se compara cu DS1, dar sincer ce joc se compara cu DS1?
    La fel cum au facut cu Demon Souls (IP care e detinul de Sony)..o sa inventeze alt soi de Souls, DeaD Souls, Dark Souls..Evil Souls... desi preferatul meu ar fi Fluffy Souls
    Attached Images Attached Images artworks-000051855877-iarp9l-crop.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    ..o sa inventeze alt soi de Souls, DeaD Souls, Dark Souls..Evil Souls... desi preferatul meu ar fi Fluffy Souls
    Avand in vedere ca este vorba de japonezii ... Manga Souls.

  8. #8 SP
    Member eneea's Avatar
    Ia uitati niste idei despre achizitie:

    Cat de tare ar fi un anime Dark Souls

  9. #9 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Marcus și-a făcut temele

    S-ar putea să avem parte de o surpriză plăcută în urma acestei sinergii, cine știe ... Atâta vreme cât Kadokawa rămâne doar la stadiul de publisher și nu își bagă nasul în oala From la nivel de development cu cine știe ce idei dubioase, nu cred că avem motive să ne panicăm.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 19-12-2014, 19:27
  2. Homeworld a fost cumparat de Gearbox By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 23-04-2013, 14:55
  3. Replies: 0 Last Post: 13-11-2012, 00:02
  4. Seria Forza a fost inspirata de catre Pokemon? By Tudoran in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 20-09-2012, 21:26
  5. Ajutor PS3 cumparat din Flanco By Iulian Grecu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 07-12-2011, 17:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts