Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 97

Thread: Un nou Metal Gear Solid?

  1. #1 SP
    Member Bokolino's Avatar

    Un nou Metal Gear Solid?

    In urma cu o saptamana, pe siteul companiei Kojima Productions a aparut un misterios countdown. Desigur acest lucru a facut ca zvonurile privind seria Metal Gear Solid sa creasca substantial. Multi spun ca cel mai posibil este vorba despre numaratoarea inversa spre anuntarea urmatorului joc Metal Gear, acest lucru fiind puternic sugerat de un mare 5 pe mijlocul ecranului (MGS4->MGS5). Fanii seriei au incercat sa afle mai multe despre ce e vorba prin studierea source code-ului si au aflat urmatoarele:


    • Analysing the page's source code via Flash, it seems that the current countdown on the site is but one of five clocks that will run on the site over the next few weeks... What's interesting about this is that the fifth one runs out on June 1. Or, the day of Microsoft's E3 press conference (Sony's is a day later, on June 2).
    • The site occasionally flashes white when lightning flashes. At the bottom of the screen, you can clearly see the words "APRIL 2007". Does that mean anything to hardcore series fans?
    • The site's search keywords are "Hideo Kojima", "MGS", "METAL GEAR", "NEXT", "game", "Konami", "Kojima game", "KJP", "Kojima Production". Interesting that, if they're search engine keywords, none of them say "MGS5".
    Oare ce semnificatie poate avea data "aprin 2007"?

    Faptul ca timpul expira pe data in care va avea loc conferinta de presa a companiei Microsoft ii face pe detinatorii de xbox 360 sa termure putin de emotie. Probabil zvonurile ca Metal Gear Solid 4 sau un nou joc MGS sa vina pe consola Microsoft, au fost mai adevarate de cat ne asteptam noi.
    Attached Images Attached Images mgs_countdown.jpg

  2. #2 SP
    Member Bokolino's Avatar
    mda..imi cer scuze pt toatele greseli si litere mancate ..

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    More Evidence to Support Metal Gear Solid 5 Announcement for E3 | SCRAWL

    During E3 2000, E3 2003, and E3 2005, where Konami announced Metal Gear Solid 2, Metal Gear Solid 3, and Metal Gear Solid 4, they sent out kits to press containing materials from their anonuncements. The press kits from each E3 can be seen above.
    Attached Images Attached Images mgs5-evidence.jpg mgs5-evidence-flashing-5.jpg

  4. #4 SP
    Diesel k1du's Avatar
    WoW abea astept E3-ul sper sa fie adevarat si sa lanseze inca o capodopera cum a fost si MGS4!

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai ar putea sa il anunte acum ca mai devreme de 2012 oricum nu iese.

  6. #6 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Tot timpul jocurile care au iesit bune (ma refer si la storymode si la grafica si la sunt) au cam iesit la 2-3 ani minim dupa precedentul. Oricum Konami si Capcom chiar daca stau pe un joc ceva timp.. nu prea dezamagesc.

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    MGS4 mi-a placut foarte mult. Sper sa fie adevarat si sa continue seria, nu sa fie MGS4: Something cum a fost si la celelalte jocuri

  8. #8 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Din ce legaturi am facut eu cel mai probabil e vorba de viitorul mgs care o sa-l aiba pe Raiden ca protagonist!

    In prezentarea aia in care s-a aratat cum a evoluat MGS dea lungul anilor la sfarsit unde se vorbea de viitor personajul seamana mult cu Raiden, iar dupa un search pe mgs wiki la "april 2007" prima pagina iese fix raiden, pe 30 aprilie 2007 Rayden a cunoscut-o pe Rosemary, iubita lui!
    Cerul din poza de bg al site-ului ala e inorat, deci vin fulgere si tunete, Raiden = thunder and lightning in japoneza!
    Si sa nu uitam de faza din MGS4 cand Raiden "also mentions that he was born on a rainy day - with a pessimistic tone"

    Sursa: link

  9. #9 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    MGS4 a fost prea cinemtic si less gameplay.Specific asiaticilor,cinematic grandios si gamplay sucks.

  10. #10 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Asta o zici tu,pt. ca problema ta este ca te-ai asteptat sa fie shooter de exceptie or soo.

  11. #11 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    MGS4 a fost prea cinemtic si less gameplay.Specific asiaticilor,cinematic grandios si gamplay sucks.
    LOL WUT ? a fost cel mai epic game eva'

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sunt sigur ca nu s-a asteptat sa fie un shooter. Si nu are dreptate in ceea ce spune? Parerea mea este ca are. Asta nu inseamna ca nu este un joc de exceptie.

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Da este un joc foarte bun, insa are dreptate. Poate nu e atat de prost pe cat considera la capitolul gameplay, dar nici cel mai bun joc nu e. Exista multe optiuni, dar e cam plictisitor. Povestea, grafica si sunetul sunt de nota 10, dar nu gameplayul

  14. #14 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    MGS4 a fost prea cinemtic si less gameplay.Specific asiaticilor,cinematic grandios si gamplay sucks.
    Aoleo MGS4 gheimplei saks! That's new!

  15. #15 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Toata discutia asta mi-a creat un chef nebun de MGS4. Cred ca ma apuc asta seara din nou...

    @Hostile:

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    daca dai edit pierzi thanksurile? asta nu e bug? mie imi lipsea un 'pe' intre 'si' si 'altii'...
    Nu, nu pierzi thanksurile daca dai edit (poti da refresh la pagina si apar la loc). Cat despre fanboys, posts deleted. Cine nu se poate abtine de la comentarii rautacioase... sa incerce pe forumul celalalt

    Metal Gear Solid 4 este un joc de nota 94/100 (cu cel putin 30 de scoruri de 100/100) pe Metacritic: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (ps3: 2008): Reviews . Cui nu-i place sa incerce alt gen, alta consola, alta viata...

  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Sper sa fie portarea pe 360. Mi se pare cel mai bun joc de pe PS3 si chiar as vrea sa-l joc si nu ma tenteaza cumparearea unei console doar pentru un joc.

    Stiu ca o sa ziceti ca vezi ca exista si ala si ala, dar restul nu ma atrag deloc.

  18. #18 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Sper sa fie portarea pe 360. Mi se pare cel mai bun joc de pe PS3 si chiar as vrea sa-l joc si nu ma tenteaza cumparearea unei console doar pentru un joc.

    Stiu ca o sa ziceti ca vezi ca exista si ala si ala, dar restul nu ma atrag deloc.
    Chiar daca il fac eu unul am rezerve in privinta DVD-ului DL.
    Daca il fac pe 2 sau mai multr DVD-uri cred ca va iesi ceva dar mi-se pare normal ca fiecare consola sa aiba exclusivitatile ei!

  19. #19 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Probabil o sa iasa pe 5 DVD-uri pe 360.

  20. #20 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Probabil o sa iasa pe 5 DVD-uri pe 360.
    Sau o nu o sa iasa pe Xbox 360 si este vorba de un nou joc MGS, nu de portarea MGS4 pe Xbox 360.
    Pe Xbox 360 ar fi cam greu sa porteze MGS4. Ar putea sa scada rezolutia filmelor si a texturilor, dar tot ar ocupa cateva DVDuri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Licitatie: Metal Gear Solid 4 By GreyhounD in forum Licitatii
    Replies: 5 Last Post: 17-11-2014, 13:02
  2. Replies: 0 Last Post: 03-09-2012, 12:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts