Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: E3 2014: Conferinta Microsoft - cea mai buna din istoria E3!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2014: Conferinta Microsoft - cea mai buna din istoria E3!

    Desi sunt sigur ca multi ma vor urâ (in special haterii, fanboys & co), pot sa spun acum la cald ca dupa conferinta celor de la Microsoft nu am avut decat o simpla concluzie de tras: A fost cea mai buna conferinta Microsoft de la E3 de pana acum! De ce oare? Well, pentru ca pur si simplu Microsoft a pus accentul pe ceea ce ne intereseaza cel mai mult (sau cel putin pe mine): GAMES, GAMES & MORE GAMES! Daca pana acum au dat-o in bara cu Kinect, TV, TV, Sports, Kinect... de data aceasta chiar nu am ce sa le reprosez. S-au axat atat de mult pe trailere si gameplay incat au fost momente in care taiau microfoanele celor care incepeau sa vorbeasca prea mult. I just loved that!

    Pe de alta parte, am avut impresia ca aceasta conferinta a fost axata 99% pe Xbox One... cuvinte precum PC, Xbox 360 sau Kinect au fost aproape inexistente. Also, mi-as fi dorit sa aflu mai multe despre competitorul Oculus Rift si Morpheus, dar se pare ca Microsoft inca tine secret proiectul respectiv.

    Anyway, fara a va retine prea mult, voi trece rapid in revista jocurile prezentate:
    • Call of Duty Advanced Warfare
    • Nürburgring for FM5
    • Forza Horizon 2
    • Evolve
    • Assassins Creed Unity
    • Dragon Age Inquisition
    • Sunset Overdrive
    • Super Dead Rising 3
    • Dance Central 4
    • Fable Legends
    • Project Spark
    • Ori and the Blind Forest
    • Halo 5: Guardians
    • Halo The Master Chief Collection + Halo Nightfall
    • Halo 5 Guardians Beta
    • Inside
    • Indies - lots of indies…
    • Rise of the Tomb Raider
    • Witcher 3 Wild Hunt
    • Killer Instinct
    • Phantom Dust
    • The Division
    • Scalebound
    • Crackdown
    Cred ca au reusit sa prezinte un pachet suficient de omogen, astfel incat sa combine suficiente exclusivitati impreuna cu multiplatforms, avand suficient gameplay si CGI cat sa fie totul interesant. Chiar sunt curios ce vor mai prezenta cei de la Ubisoft si EA, avand in vedere titlurile deja dezvaluite. Oricum, am impresia ca multe titluri pur si simplu nu au mai avut loc in prezentare, si probabil vom afla mai multe de la gaming booths.

    Pentru cei care asteapta o prezentare mai pe larg, o sa-i rog sa aiba un picut de rabdare. Sau poate paunstefan ori altcineva doreste sa prezinte pe larg - e binevenit. Eu mi-am propus sa astept sa vad toate conferintele dupa care sa scriu pe larg, sa fac o comparatie... si de-abia atunci sa incerc sa trag o concluzie.

    Sa fiu sincer in momentul acesta nu-mi doresc de la conferinta celor de la Sony si Nintendo decat sa mearga pe aceeasi linie: GAMES, GAMES & GAMES.

    Aveti mai multe informatii (si programul E3), pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1124385. Voi updata aici cu link catre conferinta, pentru cei care au ratat-o... si ceva trailere (as soon as they get in).

    Eu sunt curios ce titlu v-a atras cel mai mult din cele prezentate la Conferinta Microsoft.

    Later edit: am revenit cu trailere. Enjoy!







































    Attached Images Attached Images microsoft_e3_2014.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O mica rectificare, e vb de circuitul Nurburgring pt FM5

    Revenind la ultima intrebare a ta, mi-a atras atentia pachetul Halo, eu am jucat doar Halo 3 pe X360, in rest imi doream gameplay pt Halo 5, Quantum Break si macar un mic teaser pt Gears. In rest numai de bine, o conferinta de 90 de minute cu si despre jocuri, felicitari celor de la Ms

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Typo in prima linie. Also, e Nurburgring, not Nurnberg (desi suna a bere)

    LE: Well, Dant3 beat me to it

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De fapt e chiar Nürburgring (dar nah, am scris in timp ce ma uitam la conferinta)

    Caldura mare mon cher!

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Super Ultra Dead Rising 3 Arcade Remix Hyper Edition Ex Plus Alpha ii spune la joc

    Si a mai fost un indie game tare simpatic (din pacate i-am uitat numele) dar era cu ceva actiune asa old school cartoons...

    Later edit*

    CUPHEAD ii spune la indie game <3 aici trailer:

    Attached Images Attached Images screen-shot-06-09-14-09.32-pm.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sunt curios ce titlu v-a atras cel mai mult din cele prezentate la Conferinta Microsoft.
    Rise of the Tomb Raider & Scalebound

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu sunt foarte incantat de indie-urile alea doua. Singurele jocuri pentru care regret ca nu am Xbox (si Evolve )

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Super Ultra Dead Rising 3 Arcade Remix Hyper Edition Ex Plus Alpha ii spune la joc

    Si a mai fost un indie game tare simpatic (din pacate i-am uitat numele) dar era cu ceva actiune asa old school cartoons...
    Ori and the Blind Forest? Asta mi-a placut si mie

  9. #9 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Assassin's Creed: Unity, Rise of the Tomb Raider, The Division, Ori and the Blind Forest. AC:U chiar m-a impresionat cu co-op-ul ala.

  10. #10 SP
    Member Snake's Avatar
    Nu stiu despre voi insa eu unul nici n-am avut timp sa merg la toilet. Trailer dupa trailer, joc dupa joc la foc automat. ASA SE FACE O CONFERINTA PENTRU GAMERI, DAMNIT! Acum sper sa vina Sony sa sara stacheta impusa - pentru ca asa nu vom avea decat de castigat. La naiba cu discutiile despre Kinect, despre cat de mult iubesc ei gamerii.

    Cel mai mult mi-a placut ideea cu toate HALO-urile la un loc, refacute de la zero, toate pe acelasi disk! Sunset Overdrive arata si se misca senzational. Fable Legends e must have! Ori and the Blind Forest mi-a atras atentia - chiar daca e doar un indie. Phantom Dust, Scalebound si Crackdown - de la astea astept mult.

    Dar: unde e Star Wars?

  11. #11 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Mi-au placut cei de la Microsoft. Nu au avut niciun joc care sa ma dea pe spate, sau sa ma faca sa vreau un Xbox One, dar au avut jocuri. Multe jocuri. Non-stop. Chiar nu mi-a venit sa cred cat de putin au putut sa vorbeasca si cat de mult au putut sa se axeze pe jocuri. Bravo lor!

    7.5

  12. #12 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    De departe cea mai buna conferinta Microsoft din ultimii ani. Chiar am fost surprins ca nu ne-au mai bagat pe gat Kinect si tot felul de aplicatii pentru TV.

    Cat despre jocuri, mi-au placut Witcher 3 si The Division. Sper ca Dragon Age o sa fie bun, au aratat totusi prea putine imagini ca sa-ti poti face o parere. A, si cred ca AC:U o sa fie al doilea joc din serie (dupa primul) pe care o sa-l cumpar, mai mult pentru locatia in care are loc actiunea decat pentru gameplay.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt de acord cu Snake... cine n-a jucat Halo acum o sa le aibe pe toate in unul.

    Eu sunt hyped dupa Crackdown... sper sa tinda mai mult spre 1 decat spre 2

    ---------- Post added 10-06-2014 at 13:11 ----------

    Aveti conferinta completa Microsoft E3 2014 mai jos. Enjoy:


  14. #14 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Prefer sa cred ca a fost o strategie de marketing cand au prezentat TV, Kinect si alte bulls... Poate au vrut sa prezinte ce au mai slab sau ce nu e de interes tocmai ca sa ii lase pe japonezi sa creada ca au piata, iar acum, KBOOM!

    Se pare ca next-gen o sa raman tot la Microsoft

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Se pare ca next-gen o sa raman tot la Microsoft
    Clar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 02-01-2015, 12:46
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2014, 17:06
  3. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  4. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  5. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts